Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

приемник за цифрова телевизия

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    приемник за цифрова телевизия

    Купих си от един китайски сайт приемник за цифрова телевизия за компютъра.Всичко тръгна качих му драйверите и windows media center го разпозна и откри 6 канала и 2 цифрови радиа.Та интересно ми е само толкова ли са цифровите канали в София?А и друго ме мъчи, този медия център не дава никакви опции за настройка на тунера и дистанционното.Нещо не са му настроени бутоните, с тези за усилване ми сменя каналите а пък тези за каналите нищо не правят :D Кажете някоя готина програмка за гледане на цифрова тв. На диска дойде някаква програма Blaze HDTV обаче не иска да се инсталира на уин 7.Каква трябва да и е резолюцията на цифровите канали?Това дето приемам никак не мяза на HD картина въпреки че изображението е безупречно чисто и си личи че не е аналогова TV.
    http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
    Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
    FIAT БРАВО 1.2 16v
    ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
    FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

    #2
    Цифровата телевизия не винаги е HD. Всъщност много рядко. В България има десетина HD канала, за които трябва да си плащаш на оператора. Аз отскоро съм на Мегалан и съм доволен много. Няма сателитни чинии, няма дупчене на стени, не чакаш 2 месеца за включване (на 20-и декември съм дал заявка за Булсат, още никой не се е обадил), интернета и кабелната идват по един кабел, не компресират сигнала. Какво е качеството зависи от самата телевизия. Дори и в самите предавания има разлика. Например направо се кефя да гледам новините по БТВ. Някои канали са трагедия, независимо дали са цифрови или не.
    The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

    Коментар


      #3
      style34 написа:
      Цифровата телевизия не винаги е HD. Всъщност много рядко. В България има десетина HD канала, за които трябва да си плащаш на оператора. Аз отскоро съм на Мегалан и съм доволен много. Няма сателитни чинии, няма дупчене на стени, не чакаш 2 месеца за включване (на 20-и декември съм дал заявка за Булсат, още никой не се е обадил), интернета и кабелната идват по един кабел, не компресират сигнала. Какво е качеството зависи от самата телевизия. Дори и в самите предавания има разлика. Например направо се кефя да гледам новините по БТВ. Някои канали са трагедия, независимо дали са цифрови или не.
      Явно са те забравили от Булсат,аз моята заявка я направих на 16 Ноември и на 19 Ноември бях във нас.Много съм доволен от качеството,особено Евроспорт,онзи ден гледах ски а същевремено го даваха и по Канал 1 ами разликата беше поне според мен голяма от това което дават по Евроспорт и родната Тв.

      Коментар


        #4
        За интернет телевизия ли говорим или за кабелна? (сега прочетох, че е за компютър - извинявам се).Аз съм 99% убеден, че кабелния оператор на всеки един от вас предлага услугата "цифрова телевизия" срещу символичните 5лв., която цифрова телевизия от своя страна е около 90% идентична с качеството на Булсатком, според техниците на последната

        Коментар


          #5
          И какво излиза сега?Язък че си купих HDTV тунер, то тая цифрова телевизия стои даже по замацана ( като компресиран филм) от аналоговата.
          http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
          Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
          FIAT БРАВО 1.2 16v
          ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
          FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

          Коментар


            #6
            infineon написа:
            И какво излиза сега?Язък че си купих HDTV тунер, то тая цифрова телевизия стои даже по замацана ( като компресиран филм) от аналоговата.
            Колега не се занимавай с глупости ,ами си купи една Сателитна система и вкарай света у Вас!Ще забравиш за кабеларки,магелани.

            Коментар


              #7
              ...

              Добра и сравнително лесна за употреба програма е ProgDVB. http://www.progdvb.com/Но не знам дали поддържа дистанционно - по принцип за него би трябвало да има отделна програмка или драйвер на диска...Колкото до каналите - ефирните в София са си толкова. Ние си ползваме такава джиджавка в лаптопа, за да зяпаме тв в кухнята докато вечеряме и така си спестявам купуване и слагане на телевизор в кухнята, опъване на кабели и антени и прочее.А специално при българските канали - май няма голямо значение дали ги приемаш цифрово или аналогово, все си е мазало...
              Fiat Marea Weekend 1.9TD 100 SX '98
              Peugeot 308 1.6HDI 90кс 2008

              Коментар


                #8
                Сателитната система (качествена) излиза доста солено. Но както и да е, темата беше за друго.
                The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                Коментар


                  #9
                  infineon написа:
                  И какво излиза сега?Язък че си купих HDTV тунер, то тая цифрова телевизия стои даже по замацана ( като компресиран филм) от аналоговата.
                  До 2012 година всички национални телевизии ще са длъжни да излъчват в HD 720р стандарт така, че споко! А иначе това цифрово излъчване в момента е с отвратително качество! Компресията на сигнала е много голяма и дори, ако имаш добра антена и аналогов сигнал ще видиш, че аналоговата картина и звук за по-добри. Единственият кяр за сега от цифровото излъчване е, че за да ги приемаш ти е нужна съвсем малка антена, или дори парче тел! Все пак да не забравяме, че това е тестово излъчване. Относно HD каналите предлагани от различни оператори на този етап съм разочарован, защото няма голям избор на програми, но малко по малко и нас ще ни огрее!
                  Frontera Sport, X20SE март 1998

                  Коментар


                    #10
                    Каналите са толкоз да - 6 телевизии + 2 радиа.Този плеър е по-добър а и е безплатен:http://mirillis.com/splash.htmlА иначе то каналите са цифрови ама са SD (Standart Definition) а не HD (High Definition) - засега.Предимството е, че при ефирния цифров сигнал няма "снежинки" - или има ясен образ и звук или нищо няма.А къде се продават тези тунерчета?
                    FIAT Bravo 1,9 JTD GT

                    Коментар

                    Working...
                    X