Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съвети относно Iphone 3g S 16GB.КЛЮЧ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Malone написа:
    По ниска от най-ниската на пазара трябва да бъде защото иначе ще си го купя от магазина. На мое име, небрандован или поне качествено разкодиран.
    Колега, ако беше разбрал какво съм написал, нямаше да се налага да повтарям пак. По-горе обясних, че няма разлика между телефона на колегата и този, който ще вземеш от магазина, защото е експлоатиран по същия начин, та дори и повече, тъй като текущият все още не е отключен. За да се отключи телефонът трябва да се разопакова и пипне от продавача. Няма друг начин! С вуду заклинание не става! Такова нещо като "качествено разкодиране" няма! Методът е един и същ и телефони след 41-а седмица трябва да се отключват всеки път след рестарт. Няма значение от къде ще го купиш. Хубавото в случая е, че телефонът на колегата е със стабилина гаранция към Глобул. Всички телефони, които не са минали през Глобул, примерно внесени от чужбина, са без гаранция или са с измислена такава към кварталния павилион на леля Цецка. Разбра ли вече каква е ситуацията? Всичко, което написах се отнася за фабрично заключени телефони. Ако срещнеш телефон, който се продава като UNLOCKED, означава, че е пипан допълнително. NEVER LOCKED телефоните са друга бира. Те са фабрично отключени към всички оператори, шансът да получиш непокътнат/незразопакован клони към 100%, но и цените им са с 300-400 лв. отгоре. Другото хубаво в случая е, че телефонът на колегата има такава опция. Телефонът може да се отключи фабрично, след като изплати всички такси по договора, докато другите от "магазина", внесени от чужбина, во веки веков ще останат заключени и ако не излезе качествен хак, до живот ще трябва да отключваш след рестарт.Половината от обявите в нета, които продават нови iPhone-и, са в абсолютно същата ситуация като на колегата. Та от какъв зор да ти го даде по-евтино? За минимум 900 лв. най-спокойно ще го шитне в iPhone форумите. Пуска го като нов, защото с нищо не е по-различен от т.нар. НОВИ на останалите продавачи, и това е!Относно цените на Глобул - митове и легенди се носят колко било неизгодно. Няма такова нещо! Ако се разровите по вътрешните страници на официалния сайт, ще видите и други цени, освен изтропаните на първа страница. Например тук:http://globul.bg/bg/iphone_programs.htmlВзимам за пример същия 3GS 16 GB. Телефонът струва 929 лв. с едногодишен договор и такса 14.90. След калкулация таксата за 1 година излиза 178 лв., НО... планът всъщност е доста полезен - имаш безплатни минути, имаш и безплатни MB, т.е. където и да си - можеш да разчиташ на интернет! А този телефон се нуждае от интернет! Ако си с абонаментен план на друг оператор, ще трябва да плащаш допълнително за тези MB или да се надяваш там където отиваш да има Wi-Fi. Повечето не знаят, но съществува проблем с генерирането на неизвестен трафик от телефона, който издува сметката всеки месец, та един такъв план с безплатни минути го решава доста приятно. Има и други решения, но в момента не мисля да се впускам в обяснения.При всички положения най-изгодно е да се купи телефон от Глобул. Имаш стабилна гаранция, имаш опция за фабрично отключване, телефонът е с известен произход и при покупката се разопакова пред теб. Абонаментният план също може да се приеме като добра опция при изредените по-горе причини.Та Malone, пожелавам ти успех с покупката на телефон от "МАГАЗИНА" - неизвестен произход, без гаранция, разопакован, без опция за фабрично отключване, по-скъп или еднакво скъп с този в Глобул.

    Коментар


      #17
      Един логичен въпрос след това дълго обяснение :Колегата си го е купил от Глобул. Телефонът е чисто нов не ползван. От какъв зор евентуален купувач ще се навие да го вземе от него вместо да отиде и да си го вземе също от Глобул? Отново чисто нов и неизползван !!!Явно е че цената на която ще го купи трябва да е по ниска от тази в магазина за да има подобна сделка.Според мен Malone говореше именно за това.По кварталните магазини продават същите телефони, отключени по същия начин като разликата е в липсата на качествена гаранция в случай на дефект.Произхода на всички е от Китай - едните за по напряко минават през Гърция, други от друго място Аз лично не бих си купил телефон който докладва на Епъл за всяко натиснато копче Между другото ползвам лаптоп от Епъл ...

      Коментар


        #18
        ilkor написа:
        Един логичен въпрос след това дълго обяснение :Колегата си го е купил от Глобул. Телефонът е чисто нов не ползван. От какъв зор евентуален купувач ще се навие да го вземе от него вместо да отиде и да си го вземе също от Глобул? Отново чисто нов и неизползван !!!Явно е че цената на която ще го купи трябва да е по ниска от тази в магазина за да има подобна сделка.Според мен Malone говореше именно за това.
        Колегата не е споменал нищо за абонаментен план Това е предимството... поне за тези, които не искат да се обвързват с Глобул. Но дори и да има план, бих го посъветвал да плати таксите и да го пусне като фабрично отключен. В този случай ще вземе дори повече от въпросните 900-930 лв. Зависи кой пазар използва за продажба. Тук, след моите обяснения, може и да не мине iPhone форумите му е майката

        Коментар


          #19
          Ясно, сега разбрах.Благодаря за разясненията на телефонна тематика, мислех, че се разкодират с отвертка и изолирбанд.Та ... трябва да го купим от колегата, защото си го е купил от "Глобул". Щом е от "Глобул" има стойност на Vertu.Иначе е същия като в магазина на ъгъла, само че собственика на магазина на ъгъла се казва баба Цецка, а не Панагис Воурлумис.И общо взето, телефона от магазина на баба Цецка, при проблем ще отиде в същия сервиз, в който ще отиде телефона ми "от Глобул, от колегата".Обаче ... друго си е "от Глобул" ...Ама не пречи да си говорим, не ме разбирай погрешно.
          .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
          www.cyxap.com

          Коментар


            #20
            profusion написа:
            Та Malone, пожелавам ти успех с покупката на телефон от "МАГАЗИНА" - неизвестен произход, без гаранция, разопакован, без опция за фабрично отключване, по-скъп или еднакво скъп с този в Глобул.
            Аз си купих точно от такъв "МАГАЗИН" преди година и половина Nokia N82. Абе имаше някаква гаранция, не знам каква, че не ми се е налагало да я ползвам, добре опакован, никакви проблеми с телефона и с 200 лева по-евтин отколкото беше в Глобул. Мерси.
            Malone написа:
            Ясно, сега разбрах.Благодаря за разясненията на телефонна тематика, мислех, че се разкодират с отвертка и изолирбанд.
            Стига бе човек на работа съм, не мога да се смея.
            The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

            Коментар


              #21
              Изчетох всичките мения , които бяха доста изчерпателни (мерси пак на profusion) та изводът май е ясен за мен . Ще го пусна за около 900 лв разблокиран( с платени задължения към Глобул )Браво на съфорумците ! Ако има заинтригувани на тази цена нека ми пише.ППMalone , колега моля те не ми ъпвай темата повече Yellow_Flash_Colorz_PDT_27
              "ШОФИРАЙ РАЗУМНО - СПАСИ ЖИВОТ !!!"
              "What do you do to help save the world?"

              Коментар


                #22
                Успех с продажбата ти желая.
                .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
                www.cyxap.com

                Коментар


                  #23
                  qvkata-dcs написа:
                  Изчетох всичките мения , които бяха доста изчерпателни (мерси пак на profusion) та изводът май е ясен за мен . Ще го пусна за около 900 лв разблокиран( с платени задължения към Глобул )Браво на съфорумците ! Ако има заинтригувани на тази цена нека ми пише.ППMalone , колега моля те не ми ъпвай темата повече Yellow_Flash_Colorz_PDT_27
                  Добра цена! Ако ми трябваше бих го отнесъл без да се замислям. Пусни си обява в тези форуми:http://bgiphone.com/forum.phphttp://...a.com/forum/С първия внимавай, че си падат малко нацисти Просто пиши грамотно

                  Коментар

                  Working...
                  X