Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще доживеем ли да се пенсионираме?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ще доживеем ли да се пенсионираме?

    http://www.dnes.bg/obshtestvo/2010/0...-pensiia.84770
    Социалното министерство има два варианта за промени на възрастта за пенсиониране. Преди да бъде направен окончателен избор, двете схеми ще бъдат подложени на обществено обсъждане.Сигурно е обаче, че промените ще се въвеждат от началото на 2012 година.Единият вариант е право на пенсия за осигурителен стаж и възраст да се придобива след 40 години работа за мъжете и 37 години за жените, което е с три години повече, отколкото в момента. Минималната възраст за пенсиониране ще бъде 63 години, а за жените 60.От 2015 г. пенсионната възраст за жените трябва да започне да се увеличава с шест месеца на всяка календарна година, докато през 2020 г. достигне пенсионната възраст за мъжете.Според втория вариант от началото на 2012 г. ежегодно възрастта за пенсиониране на жените ще се увеличава с 4 месеца, така че до 2019 г. да се изравни с тази на мъжете - 63 години. След това от 2021 г. всяка година възрастта за пенсиониране ще се увеличава с по четири месеца и за мъжете, и за жените, докато стане 65 години.Изискваният осигурителен стаж при този вариант ще бъде 37 години и за мъжете, и за жените.Вече има консенсус за това, че от 1 януари 2012 година отпада таванът на пенсиите.
    До кога ще вдигат възрастовата граница за пенсиониране? Тези наши боклуци....., ъ-ъ-ъ, управляващи де, до кога ще се е*ават с нас? Освен това ще си махнат тавана на пенсиите, за да могат ТЕ като се пенсионират да си вземат на месец депутатската заплата като пенсия.... ПОБЕСНЯВАМ ВЕЧЕ!

    #2
    Едва ли колега,баща ми лека му пръст,тъкмо навърши годините и точки имаше и почина от инсулт.Сега майка ми взема полвината от пенсията му.Докато дойде време за пенсия ще трябва със памперси за възрастни да ходим.

    Коментар


      #3
      Ей затова е най-добре,ако е възможно, да не се плаща пенсионно осигуряване.Това са грешно дадени пари!Ако се събират тези пари през целият трудов живот на човека и се олихвяват,със сигурност в крайна сметка при достигане на пределна възраст насреща ще има повече пари,отколкото месечната пенсия за 15-20 години напред.А дали ще се живее след пенсиониране 15 години-Божа работа.
      Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
      Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

      Коментар


        #4
        Възраст на пенсиониране - 65 г.Средна продължителност на живота за мъжете в България - 69 г.Средно време за получаване на пенсия - 4 годиниСредно време за плащане на осигуровки - 40 годиниТ.е. една пенсия би трябвало да е равна на 10-кратния размер на осигуровките ( и то без да начисляваме лихвите и другите дивиденти ).Грубо сметнато, аз като самоосигуряващ плащам на 1000 лв 230 лв осигуровки за пенсия. Т.е. би трябвало да получавам после пенсия от 2300 лв.Хм.

        Коментар


          #5
          За кой ли пореден път ще кажа - застраховки

          Коментар


            #6
            Immortal написа:
            Възраст на пенсиониране - 65 г.Средна продължителност на живота за мъжете в България - 69 г.Средно време за получаване на пенсия - 4 годиниСредно време за плащане на осигуровки - 40 годиниТ.е. една пенсия би трябвало да е равна на 10-кратния размер на осигуровките ( и то без да начисляваме лихвите и другите дивиденти ).Грубо сметнато, аз като самоосигуряващ плащам на 1000 лв 230 лв осигуровки за пенсия. Т.е. би трябвало да получавам после пенсия от 2300 лв.Хм.
            23% ДОО? нещо бъркаш. А тази тенденция е за цяла Европа, не само за България. Проблемът е, че копираме от другите държави, без да си даваме сметка дали е приложимо в България или не. В Германия е 65 години, но със средна продължителност 84.... Да не забравяме, че е само проект.
            Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

            Коментар


              #7
              Immortal написа:
              Възраст на пенсиониране - 65 г.Средна продължителност на живота за мъжете в България - 69 г.Средно време за получаване на пенсия - 4 годиниСредно време за плащане на осигуровки - 40 годиниТ.е. една пенсия би трябвало да е равна на 10-кратния размер на осигуровките ( и то без да начисляваме лихвите и другите дивиденти ).Грубо сметнато, аз като самоосигуряващ плащам на 1000 лв 230 лв осигуровки за пенсия. Т.е. би трябвало да получавам после пенсия от 2300 лв.Хм.
              Откога, откога, откога го разправям това... :D Призовавам всички да не плащат пенсионни осигуровки ако могат да го избегнат. Въпрос на удобство и конкретна преценка е дали банков депозит, полица живот или друга дългосрочна инвестиция е най-изгодна. За не говоря за допълнителното осигуряване, защото то е невъзможно без да се плати задължителния държавен обир...
              She was only a whisky maker but he loved her still.

              Коментар


                #8
                Ние затова сме това дередже. В момента всеки месец под различен вид данъци и осигуровки държата ми прибира 500 лева от заплатата.Разбира се че не ми е приятно но никога няма да кажа - не се осигурявайте. Познавам хора работещи на черно и взимащи помощи за безработни. И те имат наглостта да искат пътища, детски градини и чистота и ред ... при положение че не са дали и стотинка от себе си а взимат и от мен за помощи. Иначе приветствам идеята да падне таванът на пенсиите !

                Коментар


                  #9
                  А тази тенденция е за цяла Европа, не само за България. Проблемът е, че копираме от другите държави, без да си даваме сметка дали е приложимо в България или не. В Германия е 65 години, но със средна продължителност 84.... Да не забравяме, че е само проект.
                  За жалост, почти всичко, което копираме от Европа, е неприложимо в България и желания ефект почти винаги е обратен
                  Ползвайте мигачи!
                  Sometimes I feel like screaming

                  Коментар


                    #10
                    Много точен отговор ще ти дам... С боклуците които ядем, въздухът който дишаме и стреса едва ли ще го докараме до там! Не знам за вас, но аз и колеги на моите години са ни почнали болежки от сега още...
                    Frontera Sport, X20SE март 1998

                    Коментар


                      #11
                      ele написа:
                      23% ДОО? нещо бъркаш.
                      Еле, права си, бъркам. Така бяха за 2007. За 2008 бяха 22%. Сега са 18% (13+5), което не променя кой знае колко нещата.

                      Коментар


                        #12
                        Май ще стигнем до една друга тема и ще почнем да се повтаряме, не мислите ли?
                        .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
                        www.cyxap.com

                        Коментар


                          #13
                          Malone написа:
                          Май ще стигнем до една друга тема и ще почнем да се повтаряме, не мислите ли?
                          ми давай по същество де.
                          Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                          Коментар


                            #14
                            За БКП ли става дума?!

                            Коментар


                              #15
                              За Иван Костов и убийството на Кенеди.Ей ТАЗИ тема имам предвид.
                              .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
                              www.cyxap.com

                              Коментар

                              Working...
                              X