Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Диагнозата "Хомо сапиенс"

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Веднъж реших да помогна на един изпаднал в беда старец. Човечецът си беше пийнал, паднал на платното, здрачаваше се, но успях да го видя. Успях да разбера, въпреки фъфленето, къде живее и реших да го откарам. Е, оказа се, че дядото се беше опикал и на*рал, но разбрах това чак след като го качих в колата. Няколко дена смърдеше на ла*на. Явка, ако ти си на моето място, би ли помогнал пак?А точно онзи ден давах по новините как обикалят социалните работници и молят клошарите да ги закарат в дом за временно настаняване с осигурени легло, топлинка и храна. Почти всички отказваха. Значи те не търсят помощ!

    Коментар


      #17
      Ами опитвам се да ви кажа, че ако беше умрял до къщата ми, щях да се чувствам адски, ама адски тъпо. Не са редни тези неща. Не е християнско, не е човечно...абе въобще, не е редно.Съзнавам, че както казва жена ми, "прекалено емоционално гледам на нещата", но....това съм си аз все пак.

      Коментар


        #18
        Никой не ви моли да вземате бездомник удома - повечето от тези хора не желаят да се разделят с този начин на живот. Но да подминаваш паднал човек без дори да си направиш труда да се обадиш на 112 е престъпление. Утре на вас може да ви прилошее и да паднете.... Humppa: Що не го заряза да умре, направо да го беше халосал по главата да не се мъчи, гледай само как ти омирисал колата.... За съжаление губим човешкото у себе си много по-често. С повече пари в джоба много хора забравят какво е да нямаш, да гладуваш и да си на студено. Това в никой случай не означава, че трябва да похарчите всичките си пари за бездомниците или нуждаещите се, но да не се обадиш на 112 за някой паднал, пък бил той и абсолютен пияндурник, е крачка, от която няма връщане, и определено не е нещо, с което човек трябва да се гордее.Явор Митев: Не си задължен да гледаш през прозореца на всеки 10 минути. А аз предпочитам да гледам по-емоционално на нещата, отколкото да загубя човешкото в себе си.
        Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

        Коментар


          #19
          ele, не казвам, че не бих помогнал, просто следващият път ще се загледам в панталоните

          Коментар


            #20
            Явор Митев написа:
            Аз мисля, че говорим за различни неща. Едно е бабата на село с триметровия сняг, друго е клошаря пред входа. Не бих могъл да знам как ще реагирам аз в подобна ситуация, но подозирам, че някак щях да се погрижа. Все нещо щях да измисля. Сигурен съм.
            Ете специално тоя клошар дето плачем за него - имал жилище, но повечето време го прекарвал извън него, щото ръйш ли се прехранвал със събиране на хартия. И бил на 50 години. Звинете, ама да ревем за някой дядо зарязан от цялата рода изпъден от всички жилища - разбирам, но да ревем за човек, дето е имал къде да се прибере, но не го е направил, щото таман е предал хартия за да си купи 1/4 водка... не, няма да го разбера.
            Steliyan's Life!
            FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

            Коментар


              #21
              ...

              Както съм споменавал и преди в някои теми - жена ми работи в полицията. Случвало се е да ходи на огледи на починали самотни хора. Много често - вмирисани алкохолици, живеещи в мизерия в апартаменти на пъпа на София. Конкретно се сещам за един случай на пл."Славейков" - вмирисан алкохолик, умрял в тристайния си апартамент някъде около пл."Славйков", заринат в боклуци. Приживе никой не го е поглеждал, съседите бяха извикали полиция заради непоносимата смрад. В момента, в който се установило че е умрял, веднага се появили някакви "безкрайно нажалени и просълзени" "любими" племенничка и племенник...Разбира се - има много и различни случаи, но аз просто се сетих за този и още няколко като него...
              Fiat Marea Weekend 1.9TD 100 SX '98
              Peugeot 308 1.6HDI 90кс 2008

              Коментар


                #22
                Re: ...

                karloson написа:
                Както съм споменавал и преди в някои теми - жена ми работи в полицията. Случвало се е да ходи на огледи на починали самотни хора. Много често - вмирисани алкохолици, живеещи в мизерия в апартаменти на пъпа на София. Конкретно се сещам за един случай на пл."Славейков" - вмирисан алкохолик, умрял в тристайния си апартамент някъде около пл."Славйков", заринат в боклуци. Приживе никой не го е поглеждал, съседите бяха извикали полиция заради непоносимата смрад. В момента, в който се установило че е умрял, веднага се появили някакви "безкрайно нажалени и просълзени" "любими" племенничка и племенник...Разбира се - има много и различни случаи, но аз просто се сетих за този и още няколко като него...
                Нищо ново под слънцето. Аз предложих на едната ми баба да ида да спя в едната стая от двустайния и апартамент, като срещу това да плащам всички режийни, да пазаря и да ремонтирам апартамента, но тя отказа. Сега в студа реве, че няма хляб..., ми да реве...
                Steliyan's Life!
                FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                Коментар

                Working...
                X