Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Диагнозата "Хомо сапиенс"

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Диагнозата "Хомо сапиенс"

    Погледнете снимката в края. Това на земята е клошар, който е замръзнал през нощта в студа на някоя незнайна шуменска улица. Забележете къде е разположено тялото. И само си представете колко "хомо сапиенси" са минали покрай него. Ей така си е лежал човечеца и си е замръзнал.Такава тирада бях излял преди секунди тук, типично в моя стил.....но я изтрих.Мисля, че снимката говори достатъчно. Аз няма какво повече да кажа и оставям едно голяяяяяямо многоточие.................................................. .................................................. .................................................. ...................
    Прикачени файлове

    #2
    Re: Диагнозата "Хомо сапиенс"

    Явор Митев написа:
    Погледнете снимката в края. Това на земята е клошар, който е замръзнал през нощта в студа на някоя незнайна шуменска улица. Забележете къде е разположено тялото. И само си представете колко "хомо сапиенси" са минали покрай него. Ей така си е лежал човечеца и си е замръзнал.Такава тирада бях излял преди секунди тук, типично в моя стил.....но я изтрих.Мисля, че снимката говори достатъчно. Аз няма какво повече да кажа и оставям едно голяяяяяямо многоточие.................................................. .................................................. .................................................. ...................
    За жалост е така и така ще бъде,докато не станем общество,а не отделни индивиди мислещи само пред тях и неподозиращи общото помежду си.Ако се замислим във всеки протест няма човек,който да не е свързан пряко или косвенно,но си вика кво от тва.Докато е така няма да видим така жадуваната светлина в тунела.Възхищавам се на цялото гръцко общество за единността!!!
    FIAT BRAVO 1.6
    FIAT COUPE 1.8-POWER OF LOVE-EX
    LANCIA LYBRA 1.8 SW-NOW

    Коментар


      #3
      Не е задължително някой да е минал покрай него. Може да е минал в ранните сутрешни часове и да е паднал. Не мисля, че в нощ като миналата някой ще тръгне да обикаля след 10-11 часа по улиците.... Не е много вероятно преди 7:30 в неделя някой да тръгне по магазините да пазарува, или да ходи на работа - по-вероятно е хората да са в леглата. Може някой да го е видял от терасата по-рано, но да не е разпознал човек, по-скоро някой да е изхвърлил палто или друго - не всеки има добро зрение. Няма нужда да обвинявате хората, които са пропуснали да станат в 6 или не са обикаляли цяла вечер, за да търсят да спасяват бездомници. Интересен е факта, че за децата се сещаме само по коледа и великден, за бездомниците - само в големи студове, а за възрастните хора - май никога.
      Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

      Коментар


        #4
        ele написа:
        Не е задължително някой да е минал покрай него. Може да е минал в ранните сутрешни часове и да е паднал. Не мисля, че в нощ като миналата някой ще тръгне да обикаля след 10-11 часа по улиците.... Не е много вероятно преди 7:30 в неделя някой да тръгне по магазините да пазарува, или да ходи на работа - по-вероятно е хората да са в леглата. Може някой да го е видял от терасата по-рано, но да не е разпознал човек, по-скоро някой да е изхвърлил палто или друго - не всеки има добро зрение. Няма нужда да обвинявате хората, които са пропуснали да станат в 6 или не са обикаляли цяла вечер, за да търсят да спасяват бездомници. Интересен е факта, че за децата се сещаме само по коледа и великден, за бездомниците - само в големи студове, а за възрастните хора - май никога.
        Бива ли винаги да си в опозиция ? Днес в 8 отидох да си купя цигари.Да не говорим колко таксиджий са минали през този час ...
        Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
        Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
        Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

        Коментар


          #5
          Princo написа:
          Бива ли винаги да си в опозиция ? Днес в 8 отидох да си купя цигари.Да не говорим колко таксиджий са минали през този час ...
          Но не си от Шумен, а от Стара Загора - там едва ли е било -13!! Що винаги да съм опозиция? не можеш да обвиняваш хората без да си бил там и да си видял колко хомосапиенса са минали и подминали човека. Не е задължително и да са минали таксиджии - за Шумен не знам, но в Ямбол когато има сняг и студ, първо е трудно да намериш таксиджия, и второ - категорично отказват да ходят по кварталите когато става въпрос за часовете между 10 вечерта и 8-9 сутринта. Информацията ми е от първа ръка. Между другото - предния път като срещнахте клошари, в радиус от колко метра се разминахте? Кога последният път сте давали пари или храна на клошари? Как така изведнъж клошарите станаха хора? Дали клошарите все още ще са хора след като студът отмине? Както казах - това е като домовете за сираци - сещаме се, че там има хора само в определени дни. Обвиняваме всички за състоянието, в което са, заделяме пари и храни, после забравяме за тях до следващия път.
          Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

          Коментар


            #6
            "...няма на света виновни..."...тежко ний и горко, ако спрем и да се виним."ele"...странни разсъждения!!!!!

            Коментар


              #7
              В този ред на мисли къде са патрулите които да патрулират нощно време и да гледат за безредици,най-вероятно или дебнат в някой храст или си седят в някоя уличка задрямали.

              Коментар


                #8
                Интересно ми е защо всъщност този човек е премръзнал точно там по средата на улицата, дали не се е напраскал преди това с алкохол, за да се стопли и до там са стигнали силите му защото е бил пиян, каква според вас е вероятността кръвта му да отчете 0 промила алкохол? Всеки решава съдбата си, а това че по нашите улици няма ред, няма контролни органи, които да го приберат е друг въпрос. Аз не бих го прибрал вкъщи или да го кача в колата си, ако щете ме линчувайте.
                --Старата ръжда любов не хваща!--
                156 sportwagon 1,9 jtd 115
                ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                Коментар


                  #9
                  Странно , но точно срещу нашата улица отсреща видях подобна гледка. Човекът беше доста добре почерпен с алкохол и доста време постоя на земята в снега (около 30-40мин.), и можеби след като е поизтрезнял от студа стана и клатейки се продължи по пътя си. Имаше хора които се уплашиха от него и продължиха по другата улица след като му видяха състоянието, имаше и такива които искаха да му помогнат да стане , но той ги гонеше.

                  Коментар


                    #10
                    nelegalniq написа:
                    Странно , но точно срещу нашата улица отсреща видях подобна гледка. Човекът беше доста добре почерпен с алкохол и доста време постоя на земята в снега (около 30-40мин.), и можеби след като е поизтрезнял от студа стана и клатейки се продължи по пътя си. Имаше хора които се уплашиха от него и продължиха по другата улица след като му видяха състоянието, имаше и такива които искаха да му помогнат да стане , но той ги гонеше.
                    а ако беше замръзнал, щеше да стае като историята тук, само дето тия, дето са го видяли, дето са го подминали, че и тези, дето са се опитали да му помогнат ще са виновни за това, че не са се обадили на 112 (поне се знае, че някой го е видял). Веднъж на магистралата вървеше един човек със статив от болница и със система на ръката, като очевидно беше прекарал инсулт - как е стигнал до там - не знам. От 112 пратиха да го приберат - не струва на никой нищо да звънне.
                    Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                    Коментар


                      #11
                      ele написа:
                      Не е задължително някой да е минал покрай него. Може да е минал в ранните сутрешни часове и да е паднал. Не мисля, че в нощ като миналата някой ще тръгне да обикаля след 10-11 часа по улиците.... Не е много вероятно преди 7:30 в неделя някой да тръгне по магазините да пазарува, или да ходи на работа - по-вероятно е хората да са в леглата. Може някой да го е видял от терасата по-рано, но да не е разпознал човек, по-скоро някой да е изхвърлил палто или друго - не всеки има добро зрение. Няма нужда да обвинявате хората, които са пропуснали да станат в 6 или не са обикаляли цяла вечер, за да търсят да спасяват бездомници. Интересен е факта, че за децата се сещаме само по коледа и великден, за бездомниците - само в големи студове, а за възрастните хора - май никога.
                      аз пак да попитам,както и колегата преди мен...Ти пак ли си наопаки??? Абе веднъж ще прочетем ли твое мнение което да не е контра на предишното? Честно,нещо в теб не е както трябва Жалко за човечеца,но поне се отървал...Дано не изглеждам коравосърдечен,но му е било достатъчно тежко преди да се спомине. Колкото до това колко са го подминали и не са обърнали внимание-не се учудвам! У нас всеки мисли само и единствено за себе си Жалко е но ако попадна в подобна ситуация не знам лично аз какво бих сторил,дали и аз не бих го подминал? Това според мен е въпроса който трябва да си задем ,а не да плещим,че било нощеска и никой не е минавал и бла,бляа,блаяуаа
                      ex.Мареа ТД100

                      Коментар


                        #12
                        Ако имаше пове4е 4овещина и разбиране в тази държава и ако не преобладаваше егоизмът,ей такива бездомни хора нямаше да измръзват и умират по улиците ни. Най- лесно е да кажеш - "Ами защо да се заемам аз с този ангажимент а времето ми е пари и бързам..." Ето някой такъв е минал и не е помогнал на време. Но времената направиха хората такива, никой в нищо не може да бъде сигурен.
                        Уважавам тези,които ме уважават!
                        Clube do Marea!

                        Коментар


                          #13
                          Добре де, аз предлагам всички, които защитават измръзващите клошари - сега да излязат и да си осиновят по един. В момента във Варна е -15, не съм излизал от днес по обед, когато на слънце беше -8, а на сянка -12. Явка, знаеш ме що за човек съм, но ... честно казано - дори до моята БАБА, която не е бездомна в никой случай - не мога да стигна - преспите в селото и са около 3 метра, а в двора и - най-малката пряспа е 2 метра, съседи и носят хляб, а тя си седи на топло и най-много да иде да хвърли малко храна на кокошките. Мрънка и си пустосва главата, че е останала на село, въпреки че има апартамент във Варна до Практикер... Извинявай, но 90% от болестите на тая земя са от глава, а останалите 10% - от удоволствия - т.е. пак от глава.
                          Steliyan's Life!
                          FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                          Коментар


                            #14
                            Аз мисля, че говорим за различни неща. Едно е бабата на село с триметровия сняг, друго е клошаря пред входа. Не бих могъл да знам как ще реагирам аз в подобна ситуация, но подозирам, че някак щях да се погрижа. Все нещо щях да измисля. Сигурен съм.

                            Коментар


                              #15
                              Всички сме много човечни, добри, отзифчиви, но.... само във форума. А хората, които са минали покрай този човек, ако е имало такива, са като нас, те СА от нас, или ние от тях. Нека всеки от вас, който много се възмущава да каже как би постъпил??? А? Аз бих се обадил на телефон 112, мога и да му дам 5 лева и това е. Но няма да го взема в къщи да го гледам. Нищо не се знае в този живот, на никой не пожелавам такава съдба, но в крайна сметка има ги и тези неща, и аз отдавна съм разбрал, че не мога да спася света. Последно в петък преведох 10 лева за едно момиченце, родено преждевременно и се нужда от сложна операция. Преди 2 седмици получих мейл за друг случай и там преведох. Но в крайна сметка тези случаи са стотици, хиляди и аз, за съжаление, не мога да помогна на всички. Но съм склонен да помогна на болен човек, отколкото на клошар.
                              The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                              Коментар

                              Working...
                              X