Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

има ли някой колега ловджия

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    има ли някой колега ловджия

    Искам да ставам ловджия,та затова ми е нужна малко информация за какво иде реч.През какви неща трябва да мина за да се сдобия със тази документ. Има ли значение какво огнестрелно оръжие ще ползвам,понеже не искам гладкоцевно а нарезно.

    #2
    трябва да положиш практичен и теоретичен изпит пред комисия. Пред това трябва да минеш, за да се сдобиеш с документ. След това трябва да се присламчиш към ловна дружинка, защото не може така да ходиш да ловуваш когато ти скимне - преди всеки лов се издават едни бележки, които попълваш - кога си тръгнал, какво си ударил и т.н.. Освен това максималният брой на ловците за лесничейство е определен от министъра. Можеш да ловуваш само с ловно оръжие.п.п. едно време се изискваше да има място в ловната дружинка, в която ще членуваш, сега не знам дали има такова изискване. Но мисля, че има курсове - трябва да попиташ.
    Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

    Коментар


      #3
      Ловджия е колегата lov.

      Коментар


        #4
        За дружинка ще намеря,има ли нещо като психо да се държи.

        Коментар


          #5
          Извадка на мнение от италауто форума.
          А иначе е лесно, ставаш член ловния съюз, ходиш на курс, минаваш два изпита, теория и практика, минаваш психо тест, вадиш си удост,че не се водиш на отчет, свидетелство за съдимост, разрешение от КОС, купуваш си пушка, носиш я на прострелване пак в КОС, чакаш месец да ти я върнат/за да се настрелят хубаво с нея и с патроните който купуват за целта/и една година като млад ловец ходиш да гледаш и да добиваш опит, може да стреляш само по дребен дивеч, иначе при едрия ходиш на хайка за да завръщаш към посията А да забравиш тия от КОС идват у вас за да видят здраво монтираната каса за съхранение на оръжието, а и ще плащаш такси като луд, ако ще ставаш ловец приготви едни 3000/4000лв и си ти.
          Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
          Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
          Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

          Коментар


            #6
            Princo написа:
            Извадка на мнение от италауто форума.
            А иначе е лесно, ставаш член ловния съюз, ходиш на курс, минаваш два изпита, теория и практика, минаваш психо тест, вадиш си удост,че не се водиш на отчет, свидетелство за съдимост, разрешение от КОС, купуваш си пушка, носиш я на прострелване пак в КОС, чакаш месец да ти я върнат/за да се настрелят хубаво с нея и с патроните който купуват за целта/и една година като млад ловец ходиш да гледаш и да добиваш опит, може да стреляш само по дребен дивеч, иначе при едрия ходиш на хайка за да завръщаш към посията А да забравиш тия от КОС идват у вас за да видят здраво монтираната каса за съхранение на оръжието, а и ще плащаш такси като луд, ако ще ставаш ловец приготви едни 3000/4000лв и си ти.
            Знаех само че трябва да имаш каса за пушката и други неща но незнаех че ще са толкова много глупостите,ама смятам да се пробвам да видим какво ще стане.Ако например преди време съм имал дело,дали това ще е проблем за издаване на докумнта?Иначе това смятам да си взема Remington 597-22 калибър 10 заряда 2,6 кг. 50 см дължина на цевта,цената е 400 лв
            Прикачени файлове

            Коментар


              #7
              http://www.slrb.org/index.php?option...mid=70няма да е проблем да ти издадат документа - всеки, който иска, ще го получи - въпросът е какво ще пише в него.... Не знам за какво са те съдили, затова не мога да кажа дали ще го пише, но ако го пише.... лошо (до колкото знам се вписват само престъпления с влязла в сила присъда или друг акт на съда, имащ силата на присъда).
              Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

              Коментар


                #8
                ele написа:
                http://www.slrb.org/index.php?option=com_content&view=article&id=64&It emid=70няма да е проблем да ти издадат документа - всеки, който иска, ще го получи - въпросът е какво ще пише в него.... Не знам за какво са те съдили, затова не мога да кажа дали ще го пише, но ако го пише.... лошо (до колкото знам се вписват само престъпления с влязла в сила присъда или друг акт на съда, имащ силата на присъда).
                Благодаря колежке,нямам влязла в сила присъда.Делото е от далечната 1992 г за кражба.

                Коментар


                  #9
                  не че нещо лично,ама не съм луд да ходя по студовете да кисна в снега и като ме питат защо да кажа "за кеф" Не я разбирам аз тая дивотия да харчиш луди пари за обурудване и екипировка,за стоиш по студовете и да чакаш някой пиклив заек.Ако ми се яде заешко,ще ида да си купя
                  ex.Мареа ТД100

                  Коментар


                    #10
                    paralesa написа:
                    не че нещо лично,ама не съм луд да ходя по студовете да кисна в снега и като ме питат защо да кажа "за кеф" Не я разбирам аз тая дивотия да харчиш луди пари за обурудване и екипировка,за стоиш по студовете и да чакаш някой пиклив заек.Ако ми се яде заешко,ще ида да си купя
                    Ти не си, но други са - не виждам какъв е проблемът, че някой иска да стане ловец. Теб бърка ли те това???
                    Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                    Коментар


                      #11
                      Аре изкарвай, и другата зима да те водя на Дуранкулак да трепеме патки Иначе вярно е много занимавка - аз нямам ник’ви документи ... от вуйчо ми имам 2 пушки ... Ама аз не съм толкова зарибен ... от време на време си е голяма тръпка ... ама ми се ходи за голям дивеч Yellow_Flash_Colorz_PDT_37
                      Fiat Forum Bulgaria

                      Прекаленият светец и богу не е драг !

                      Коментар


                        #12
                        Ichkin написа:
                        Аре изкарвай, и другата зима да те водя на Дуранкулак да трепеме патки Иначе вярно е много занимавка - аз нямам ник’ви документи ... от вуйчо ми имам 2 пушки ... Ама аз не съм толкова зарибен ... от време на време си е голяма тръпка ... ама ми се ходи за голям дивеч Yellow_Flash_Colorz_PDT_37
                        И на мен чичо ми е обещал една гладкоцевна,той е ловджия ама от 7-8 г се е отказал и вече не ходи никъде има 3 пушки и ми е обещал ако взема всички документи ще ми даде една надцевка.Точно за кефа е иначе дядо ми гледа зайци и когато ми се яде зешко бъркам във фризера,ама ми се ходи на лов.

                        Коментар


                          #13
                          Ето това за мен е истински, честен лов: http://www.archerybg.com/the-news/203-bowhuntinginbgАз също не го разбирам това с лова. Тук, в Белене, всички са пощурели по лов, аз лично се съмнявам, че пиенето и яденето са основното около което се крепят ловните дружинки, а не самият лов.Иначе си е голямо перо в бюджета. Около 1000 лева е курса, трябва да се учи, след това пушки, амуниции, хубави обувки, дрехи, раница и т.н. Като сложиш и една стара Vitara 4х4 сумата набъбва към 10 000 лв. Скъпо хоби.Най7, успех!

                          Коментар


                            #14
                            Humppa написа:
                            Ето това за мен е истински, честен лов: http://www.archerybg.com/the-news/203-bowhuntinginbgАз също не го разбирам това с лова. Тук, в Белене, всички са пощурели по лов, аз лично се съмнявам, че пиенето и яденето са основното около което се крепят ловните дружинки, а не самият лов.Иначе си е голямо перо в бюджета. Около 1000 лева е курса, трябва да се учи, след това пушки, амуниции, хубави обувки, дрехи, раница и т.н. Като сложиш и една стара Vitara 4х4 сумата набъбва към 10 000 лв. Скъпо хоби.Най7, успех!
                            Знам аз колега ама какво да правя като само това ми е във главата. Със едно приятелче ще ходим той също ще започва курс,а и има един стар модел Ландкрузер със него ще ходим.Аз малко по малко съм се оборудвал,само ми остана пушката един хубав нож и раница.Това със лъка много пъти съм го гледал и много ми харесва ама няма да мога да се справя.Аз лятото се гмурках със един харпун и нищо неможаах да уцеля,накрая се ядосах и поне една медуза тряснах. Ще се пробвам па ще видим,зарибен съм още от време оно когато бях във казармата,бях граничар и имаше доста дивеч имам само едно ранено прасе и една лисица,със АК47 7,62мм.

                            Коментар


                              #15
                              ele написа:
                              paralesa написа:
                              не че нещо лично,ама не съм луд да ходя по студовете да кисна в снега и като ме питат защо да кажа "за кеф" Не я разбирам аз тая дивотия да харчиш луди пари за обурудване и екипировка,за стоиш по студовете и да чакаш някой пиклив заек.Ако ми се яде заешко,ще ида да си купя
                              Ти не си, но други са - не виждам какъв е проблемът, че някой иска да стане ловец. Теб бърка ли те това???
                              Ти още ли пишеш в тоя форум,госпожо "всичко знам"? Оказва се,че и от лов разбираш А какво ти е мнението за световния мир?Ка да го постигнем?Колкото по самата тема-за мен лова го казах какво е,особено зимата...и истината е,че трябва да си малко луд,за да го практикуваш.Затова нека колегата мераклия се замисли относто всички негативи,дали е готов да ги поеме и тогава да го прави,инъче само ще си потроши парите и времетоПридържайте се към темата.При следващ подобен пост ще получиш официално предупреждение.Модераторски екип на фиат-бг.орг
                              ex.Мареа ТД100

                              Коментар

                              Working...
                              X