Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

FIAT bravo JTD или TDI

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Емо, ти имаш наблюдения върху двата мотора. Живо ме интерисува наистина каква е разликата м/у ЖТД 100 и ЖТД 105. Това, което аз знам е, че ЖТД 100 е Евро 3, има турбина с променлива геометрия, чувал съм за по-добро софтуерно управление и толкова. Живо ме интересува чистото техническо предимство на този мотор пред ЖТД 105 ( ако има такова )ПС: Надявам се и на колегата ще е интересно.
    A17DTС/S
    Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

    Коментар


      #32
      Пуснали са те по пързалката, просто. Какво значи "комплект за JTD 105", и "комплект за JTD 100" ? Отиваш в магазина и си купуваш:1. Ремък с дължина 1795 мм и еди колко си броя канали.2. Обтягаща ролка номер 551800113. Паразитна ролка номер 46514222 -----------------4. Ремък номер 717316395. Паразитна ролка номер 77636446. Обтягаща ролка номер 7778565-----------------Ако искаш си купуваш водна помпа номер 46515970 От там нататък всякакви други коментари са безполезни. На въпроси - за каква кола става въпрос - отговаряй - ЗА МОЯТА ! - Ама каква е вашата? - Синя (примерно). - Ама каква марка е? - Италианска марка е. - Ама какъв двигател? - Дизелов. - Коя година? - Какво значение има ?!? ... и в общи линии ги прати за гъби, да не се правят на интересни. Може да си направиш и следния интересен експеримент: Питай за радиаторче за парно за Браво 1.4 95-та, и после питай за радиаторче за парно за Фиат Купе 2.0 20 В Турбо 2000 година, и да видим в колко от магазините ще кажат една и съща цена. И в двата случая става въпрос за радиатор с номер 46721967 На въпроса от горния пост - сещам се веднага за охлаждането на изгорелите газове ччрез антифриза, което вади от употреба подгр. свещи на антифриза, и помага за по-бързото загряване на двигателя в студеното време.

      Коментар


        #33
        Оги, убеден съм в правотата ти. Нека казаното от теб да се счита за вярното...Поне бяхме полезни за колегата. Що се касае за комплекта - ролки и ремъци - бяха в единна опаковка ( много прилично изглеждаща и вдъхваща доверие ). В магазина ми предложиха да ги закупя поотделно заради по-ниската според тях цена - предпочетох комплекта. Ползвах 20% отстъпка, която моят приятел в автосервиза ползва. Монтажа ми бе от него в сервиз ФИАТ - Бургас на приятелски начала. Не мисля, че съм ощетяван умишлено от момчетата в магазина.
        A17DTС/S
        Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

        Коментар

        Working...
        X