Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Българските GSM оператори - Цени и услуги

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Днес пробвах няколко видео разговора през мрежата на Глобул - The same shit!Накъсва, засича...При предишните тестове не беше така.Явно нещата са преходни. Или пък много динамични.Но нека това да е проблема - като се има предвид колко често се ползва едва ли тя е най-важната услуга без която не може
    I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

    Коментар


      #17
      Esper написа:
      Днес пробвах няколко видео разговора през мрежата на Глобул - The same shit!Накъсва, засича...При предишните тестове не беше така.Явно нещата са преходни. Или пък много динамични.Но нека това да е проблема - като се има предвид колко често се ползва едва ли тя е най-важната услуга без която не може
      Видео-разговори в Глобул ползвам от 1 година, никога не съм имал проблеми.Странно...

      Коментар


        #18
        Ми да кажа, че тестовете миналата година ги правих със същите 2ма човека и същите 3 апарата Тоест остава да е от натоварването на клетката.Утре ще взема да ти звънна и ще видим какво ще стане.Може да се окаже че дестинацията Перник-Ямбол с по-добро прохождение отколкото между 2 клетки в Перник :D
        I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

        Коментар


          #19
          Esper написа:
          ... Може да се окаже че дестинацията Перник-Ямбол с по-добро прохождение отколкото между 2 клетки в Перник :D
          Може и гърците да са спестили при ъпгрейда преди години, а може и полевите инженери да са си оставили ръцете Варианти да искаш.
          Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

          Коментар


            #20
            Колеги, покритието на Виваком беше лошо преди 3-4 години.Към момента Виваком бие по покритие Глобул без проблем и е в наравно с Мтел.От към data трафик и data сим карти бие и Глобул и Мтел благодарение на новите клетки и резервирания капацитет за пренос на данни.Глобул и Мтел дават приоритет на преноса на глас и след това, ако има капацитет клетките им пренасят данните (видео, достъп до интернет, трафик).Виваком клетките обаче имат заделен капацитет за глас и заделен капацитет за data. Това означава, че при натоварване на клетката гласа и data-та са равнопоставени. До момента от около 1 година ползвам data traffic sim за достъп до интернет и не е имало местенце където да не съм имал интернет или да е разпадал.Съчетано и с ниските цени си е оферта от всякъде. Не случайно много банкови и големи институции предпочитат Виваком.

            Коментар


              #21
              и Аз това се мъча да им обясня ,ама....!

              Коментар


                #22
                doofiat написа:
                Колеги, покритието на Виваком беше лошо преди 3-4 години.Към момента Виваком бие по покритие Глобул без проблем и е в наравно с Мтел....
                Че тя ВИВАТЕЛ е на толкоз години бе, ти съвсем на черешата ни метна, еле пък ний дето телефони не сме виждали.Витател ще са по-добри, защото не бяха на равен, а на изравняващ старт - всичката КАБЕЛНА мрежа, чрез която се свързват отделните клетки е собственост на БТК, която вече е неделима част от наВитата тел. Да ми дрънкаш у някой хлебарски форум глупости - разбирам, но да дойдеш да ми продаваш фирмените си услуги у технически форум - не вдявам. Ский сега, по-големи измамници от БТК+Вивател=ВИВАКОМ - няма. Дали ще ми дадеш за 8.20лв 20 минути у ВИВАТЕЛ - дреме ми на швепса - аз като вляза у централния подлез на Варна и вашиот винтифлюшки оператор умира, светкавично. Скоро ако не почнете да продавате интернета по 5лв (жичния) и 10лв безжичния - ще се чудите кво стааа..., ама нали сте монополист...
                Steliyan's Life!
                FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                Коментар


                  #23
                  jenshen73 написа:
                  ... и 10лв безжичния - ще се чудите кво стааа..., ама нали сте монополист...
                  Ми той е толкова(за 750мб с безплатно устройство А и ще ме извините, ама от скромния ми опит във Варна, като цяло покритието е много лошо - колкото съм идвал, толкова пъти през 15-20мин получавам съобщения за пропуснати разговори(и за Грабул и за Ментел, Виваком още нямам).

                  Коментар


                    #24
                    vital написа:
                    jenshen73 написа:
                    ... и 10лв безжичния - ще се чудите кво стааа..., ама нали сте монополист...
                    Ми той е толкова(за 750мб с безплатно устройство А и ще ме извините, ама от скромния ми опит във Варна, като цяло покритието е много лошо - колкото съм идвал, толкова пъти през 15-20мин получавам съобщения за пропуснати разговори(и за Грабул и за Ментел, Виваком още нямам).
                    С други думи хем си на Ментел и Грабул, хем още не си се преместил във Шишаком. Що се отнася за 10лв/750mb - не е съвсем така - устройството си го продават при едногодишен договор, а и цената (условието за цената) е при няколко вида планове, при които оставяш минимум още 21лв примерно. Т.е. получаваш 24 месечен ангажимен на капитализирана стойност 744лв. за услуга която по принцип е силно под въпрос - имам достъп до мобилно устройство на Виваком и във много части на Варна е практически неизползваемо, а ADSL-а им е като СуперЛюбо - силно напомпен рекламно и спихнат от към качество...В офиса си имам интернет срещу 18лв., получавам 15мегабита международна свързаност..., реално IP и обслужване на момента...
                    Steliyan's Life!
                    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                    Коментар


                      #25
                      Пределно ясно ми е, че е за две години договора, но мен лично ме устройва, тъй като така и така ползвам Адлс, а безжичен ми се налага един-два пъти седмично и не ми се плащат 20-30-40лв при другите оператори. Естествено в офиса в София ползваме друга фирма за мноого по-голяма скорост, но за Кюстендил например е най-доброто.Факт е, че за София или големите градове Адсл-а е смешен, но за по-малките градове или просто за по-непридирчиви потребители е идеален За покритието във Варна споменах моето впечатление, не ангажирам никой с него, така съм го видял аз А не съм се прехвърлил, тъй като изчаквам да ми изтекът договорите, не ми се плащат неустойки за автоматично подновени договори(знам, че и във Виваком е така).Като цяло мисля, че спора е излишен - затова има конкуренция, за да избере всеки каквото му е удобно и му отговаря като цена, за това, което предлага

                      Коментар


                        #26
                        Честно казано, въпреки, че съм против услугите на БТК и ползването им - тази им оферта за сега ме кара да се замисля..., но предвид, че не ползвам градски телефон и искам да го разкарам като мебел - все още не е надделяла идеята да остана техен абонат. Имам още 3 дни да разсъждавам.
                        Steliyan's Life!
                        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                        Коментар


                          #27
                          jenshen73 написа:
                          vital написа:
                          jenshen73 написа:
                          ... и 10лв безжичния - ще се чудите кво стааа..., ама нали сте монополист...
                          Ми той е толкова(за 750мб с безплатно устройство А и ще ме извините, ама от скромния ми опит във Варна, като цяло покритието е много лошо - колкото съм идвал, толкова пъти през 15-20мин получавам съобщения за пропуснати разговори(и за Грабул и за Ментел, Виваком още нямам).
                          С други думи хем си на Ментел и Грабул, хем още не си се преместил във Шишаком. Що се отнася за 10лв/750mb - не е съвсем така - устройството си го продават при едногодишен договор, а и цената (условието за цената) е при няколко вида планове, при които оставяш минимум още 21лв примерно. Т.е. получаваш 24 месечен ангажимен на капитализирана стойност 744лв. за услуга която по принцип е силно под въпрос - имам достъп до мобилно устройство на Виваком и във много части на Варна е практически неизползваемо, а ADSL-а им е като СуперЛюбо - силно напомпен рекламно и спихнат от към качество...В офиса си имам интернет срещу 18лв., получавам 15мегабита международна свързаност..., реално IP и обслужване на момента...
                          Колега, компетентен си, но не и за телекомуникации. Не се мъчи, моля те.С тези приказки с покритието вече се изтърквате.Влезте в софийското метро с Мтел, Глобул и Виваком и да видим, кои два оператора ще ти изпилят нервите. Ще ти подскажа с Виваком ще си проведеш цели разговор.За Варна имам доста наблюдение и едва ли човек, които не е ползвал мобилната услугата на оператор ще изрази достоверно мнение. Data Traffic симовете са доста добри и бих желал да ми посочиш точните местоположения с адреси на тези 5 места във Варна, където нямаш интернет, за да не излезе, че си чешеш езика само. Като правиш, колега сравнение, защо не се поровиш да видиш какво предлагат и Мтел и Глобул и на каква цена и с какво качество?!БТК така, БТК онака, БТК имат клаузи за автоматично подновяване на договорите за ADSL и т.н.Защо не погледнете договора си с настоящия си оператор? Може и те имат roll over клауза? Опитайте да се разделите с Мтел, Глобул и или някой друг оператор. Стигало се е и до фалшифициране на договори и пак не ти дават да ги разкараш. Много се кефя на едни хърлени приказки от типа ЕЖК - една жена каза!

                          Коментар


                            #28
                            И аз си бях сложил домашния телефон на най-ниската тарифа и бях премахнал физически апарат, но като минах на промоцията Хоум, си купих безжичен телефон и започнах да говоря. Все пак до сега плащах интернет за 27 и отделно телефон около 7-8. Сега с Хоум за 30лв общо имам и 3600мин, вкл. Европа. П.С Като рекламен агент съм и в последно времем във форума

                            Коментар


                              #29
                              vital написа:
                              И аз си бях сложил домашния телефон на най-ниската тарифа и бях премахнал физически апарат, но като минах на промоцията Хоум, си купих безжичен телефон и започнах да говоря. Все пак до сега плащах интернет за 27 и отделно телефон около 7-8. Сега с Хоум за 30лв общо имам и 3600мин, вкл. Европа. П.С Като рекламен агент съм и в последно времем във форума
                              Не, не си рекламен агент, а си един от доста хора, които вникват в услугата и нейните предимства и не казва ааааа, това от БТК мани ги тия, я да й си плащам два пъти повече в Мтел, щото те са пичове.

                              Коментар


                                #30
                                doofiat написа:
                                vital написа:
                                И аз си бях сложил домашния телефон на най-ниската тарифа и бях премахнал физически апарат, но като минах на промоцията Хоум, си купих безжичен телефон и започнах да говоря. Все пак до сега плащах интернет за 27 и отделно телефон около 7-8. Сега с Хоум за 30лв общо имам и 3600мин, вкл. Европа. П.С Като рекламен агент съм и в последно времем във форума
                                Не, не си рекламен агент, а си един от доста хора, които вникват в услугата и нейните предимства и не казва ааааа, това от БТК мани ги тия, я да й си плащам два пъти повече в Мтел, щото те са пичове.
                                Ти да не си нещо акционер? Щото не вярвам за едната заплата чак толкова разпалено да ги защитаваш ВИВАКОМ и да плюеш другите. И понеже си ми много отворен ще ти дам примери:1. Имам Хармония абонамент, изтича на 19.02.2010, става безсрочен, ползвам услугите ВИ и знам как е - особено как беше АДСЛ-а по празниците.2. Имам MTel Comfort 500 - не успявам да му изговоря всичките минути, държа го заради хубавия номер, да MTEL в град Варна са ОК, извън Варна - има места където нямат обхват, но ВИВАКОМ - имат.3. Имам Globul Flexi+ с 14 карти - плащам средно около 160-180лв. за цялата група, като разговорите ми в нея са БЕЗ пари, а всички ВАЖНИ за мен хора с които бих говорил са вътре.4. Имам ЕДИН домашен телефон - заради Хармонията - всеки месец му се плаща такса, но никой не говори ОТ него - просто защото всички с които бихме говорили сме си в групата.5. Имам интернет телефони - два броя, единият е с варненски номер - ползвам го из цяла България, където има интернет...6. Имам стационарен телефон от Глобул - плащам смешна такса, говоря 50минути със стационарни мрежи - не съм успял да ги изразходвам7. Имам техническата възможност (абонамент към трите оператора и еднакви телефони) да тествам обхвата им във всяка една точка, която ме интересува, Виваком например нямат обхват в офиса ми, който е на първи етаж зад МакДрайв Варна, Globul и Mtel имат, но понякога се чупи разговора8. Варна, булевард Приморски - мобилният Интернет на Виваком е почти много зле, може и по-зле..., Варна бул. Цар Освободител, срещу АГ - зле, ще ти изредя и останалите места ако настояваш, а в моят офис - НЕМА... 9. ЕЖК при мен не важи поне за нещата, които се отнасят до работата ми, писнало ми е да обяснявам на клиенти, които са с вашите USB Модеми защо нямат Интернет...
                                Steliyan's Life!
                                FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                                Коментар

                                Working...
                                X