Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Питане за данъка

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    размер на данъка 267.30 лева Да се смея ли да плача ли. Ще ги давам с удоволствие ако нареща си виждах нещо ама уви
    Fiat punto 1,1
    Fiat bravo 1,6 16v
    Fiat bravo 2,0 20v
    Honda civic 1,5
    BMW e30 '84 150+hp Opel Omega B '98 116hp back to HGT, Peugeot 306, Astra F...

    Коментар


      #17
      Тва ми остана най-големия келепир да се водя 1,6 16 90к.с.Тия немци хубави хора.А за българското ценообразуване кво да кажеш от всякъде балтия.Само монопол и налози тва е то съдбата ни.
      FIAT BRAVO 1.6
      FIAT COUPE 1.8-POWER OF LOVE-EX
      LANCIA LYBRA 1.8 SW-NOW

      Коментар


        #18
        Имали колеги които не сарегистрирали колите си в общината?
        Mercedes E200 coupe

        Коментар


          #19
          Аз не съм. Четири години вече. Но рано или късно ще трябва да го платя накуп.
          преди - TIPO
          сега - VOLVO XC60

          Коментар


            #20
            Аз бях закъснял с 2 месеца и ми праснаха глоба 20 кинта ! Все тая платих си я и ми изчислиха данък от 21 лева (1.6 90hp с катализатор) Та като си тръгнах от общината се набих в една дупка и левия шарнир тръгна Yellow_Flash_Colorz_PDT_07

            Коментар


              #21
              Аз какво да кажа за 103 hp ’96г с катализатор(който не играе никва роля след 74kw) данъка ми е скромните 250 лв "веселба" направо. Да бях им бутнал една кутия бонбони и една бутилка Уиски че да я пишат 90 магарета... ама е на ,
              Fiat Bravo 1.6 16v 103HP + ГИ Lovato

              Коментар


                #22
                Ей колеги някой да каже за Софето на 1.6 16V-Bravo колко плаща,че вече почвам да се чудя да не са объркали нещо тия в общината... :D миналата година платих 120лв,а тая 167лв.

                Коментар


                  #23
                  bob_fcls написа:
                  Ей колеги някой да каже за Софето на 1.6 16V-Bravo колко плаща,че вече почвам да се чудя да не са объркали нещо тия в общината... :D миналата година платих 120лв,а тая 167лв.
                  Не са сбъркали..... .
                  Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                  Коментар


                    #24
                    В Пазарджик за 103 к.с плащам 170 лв
                    FIAT BRAVO SX 1.6 16V '96 ex...
                    FIAT Doblo Cargo 1.9 JTD
                    Alfa Romeo 147 1.9 JTD '01 now

                    Коментар


                      #25
                      Stefanaki написа:
                      bob_fcls написа:
                      Ей колеги някой да каже за Софето на 1.6 16V-Bravo колко плаща,че вече почвам да се чудя да не са объркали нещо тия в общината... :D миналата година платих 120лв,а тая 167лв.
                      Не са сбъркали..... .
                      И според мен не са сбъркали - във Варна и Добрич са по-богати, та затова им е по-висок данъка. Yellow_Flash_Colorz_PDT_07
                      She was only a whisky maker but he loved her still.

                      Коментар


                        #26
                        За пореден път :D :ЗМДТ: Чл. 55. (Изм. - ДВ, бр. 45 от 2002 г., в сила от 01.01.2002 г., изм. - ДВ, бр. 112 от 2003 г., в сила от 01.01.2004 г., изм. - ДВ, бр. 100 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г., изм. - ДВ, бр. 106 от 2004 г., в сила от 01.01.2005 г., изм. - ДВ, бр. 110 от 2007 г., в сила от 01.01.2008 г.) (1) За леки автомобили общинският съвет определя размера на данъка с наредбата по чл. 1, ал. 2 съобразно мощността на двигателя, коригиран с коефициент в зависимост от годината на производство, както следва: 1. до 37 kW включително - от 0,34 до 1,02 лв. за 1 kW; 2. над 37 kW до 55 kW включително - от 0,40 до 1,20 лв. за 1 kW; 3. над 55 kW до 74 kW включително - от 0,54 до 1,62 лв. за 1 kW; 4. над 74 kW до 110 kW включително - от 1,10 до 3,30 лв. за 1 kW; 5. над 110 kW - от 1,23 до 3,69 лв. за 1 kW. В зависимост от годината на производство данъкът се умножава със следните коефициенти: Брой на годините от годината на производство, включително годината на производство Над 14 години коефициент 1 Над 5 до 14 години включително коефициент 1,5 До 5 години включително коефициент 2,8Чл. 59. (1) (Изм. - ДВ, бр. 100 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г.) За превозните средства с мощност на двигателя до 74 kW вкл., снабдени с действащи катализаторни устройства, данъкът се заплаща с 50 на сто намаление.Те така се смята данъка . Всяка община има право с решение в рамките на закона до 3 пъти да увеличи ставката за киловат.
                        Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                        Коментар


                          #27
                          В Пловдив до миналта год данъка беше един от наи ниските, ама тва беше, от тази година е с 20 или 25% отгоре, демек които за 1.6 -103 коня лани е плащал 127 лева тая година отива на близо 160 Честито от кмета Атанасов. Първата година ви замаза очите, не пипна нищо ама сега ще ви го изкара през носа, след като вдигнаха и таксата за придобиване на имущество.
                          Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                          Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                          Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                          Коментар


                            #28
                            А добър ден, в Бургас си е 190лв за 1.6 още от първия момент в който позволиха на общините да вдигат данъка. За тая година чувам, че още са го увеличили. А таксата за придобиване си е 2.5 от поне две години
                            Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                            Коментар


                              #29
                              Е, Бургас си е Бургас, вие там си имате море и хубави жени, бургазлиика лоша нема, та нормално е да ви е по висок данъка. Пък ние в Пловдив кво имаме, к**ци
                              Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                              Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                              Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                              Коментар

                              Working...
                              X