Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Някои сменял ли се скоро ЛК и шофьорска книжка?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Някои сменял ли се скоро ЛК и шофьорска книжка?

    Питането по точно ми е следното, на заявлението има отметки какви документи искаш да смениш (моите изтичат след 2 месеца) дали мога както едно време когато сефте подавахме заявления за новите ЛК да си отбележа отметка - книжка и ЛК. съответнто заявлението ще е придружено от медицинско. Или трябва да си пусна заявление за ЛК в РДВР и друго заявление за книжка в КАТ?
    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

    #2
    Какви медицински бе колега аз след 1 седмица трябва да варвя да пускам за ЛК
    Целта е една,скороста е различна - HGT !

    Коментар


      #3
      GbGz написа:
      Какви медицински бе колега аз след 1 седмица трябва да варвя да пускам за ЛК
      ..думата "книжка" къде ти обягна, за нея е медицинското не за ЛК
      Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
      Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
      Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

      Коментар


        #4
        Срока на валидност е удължен със 6 месеца на документите за самоличност,за да могат да въведат новата система за биометрични данни! Колега може да ги подадеш заедно,но книжката ще ти се забави доста,защото ще ти вървят по служебна поща и т.н.!
        Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16V 97г.с АГУ
        Fiat Bravo SX 80 16V 99г. с ГИ АС

        Коментар


          #5
          sacheto написа:
          Срока на валидност е удължен със 6 месеца на документите за самоличност,за да могат да въведат новата система за биометрични данни! Колега може да ги подадеш заедно,но книжката ще ти се забави доста,защото ще ти вървят по служебна поща и т.н.!
          Е, колко доста да се забави - срокът за обикновена поръчка е 20 дни, а през ноември, когато си поднових моята, се убедих, че ги изготвят и за по-кратко - аз отидох да си я прибера на 20-ия ден, но видях, че е била готова 3-4 дни преди това.
          Fiat Marea Weekend 1,6 16V

          Коментар


            #6
            Забавянето зависи колко документа имат да правят и от много други неща,координация и т.н. Тази година ще се подменят по голямата част на личните документи,както беше през 2000г. и имаше опашки още от 5.00ч. сутринта пред паспортните служби.Дано да не става така и през тази година http://www.dnes.bg/bulgaria/2010/01/...e-knijki.84272
            Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16V 97г.с АГУ
            Fiat Bravo SX 80 16V 99г. с ГИ АС

            Коментар


              #7
              Аз точно за тва се чудя дали сега да не ида да си ги сменя като се е успокоил народа че ще има 6 месеца, голяма работа като са ми без биометрични ЛК и ШК ако ще важат пак 10 год съм навит
              Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
              Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
              Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

              Коментар


                #8
                Колега аз сменях преди 1 месец лична карта беше доста по - спокойно от момента в който ходих да си я взема.... значи като подавах молбата ми отне 10 минути после заради неуредици в РПУ-то чаках около 30 минути за да си я получа иначе като изисквания до колкото помня - 3 Снимки и да помниш ЕГН-та на роднините :D :D :D , а да и акта за раждане си бях взел ама не го ползвах до колкото си спомням

                Коментар


                  #9
                  Re: Някои сменял ли се скоро ЛК и шофьорска книжка?

                  Slavi_Lancia написа:
                  ...Или трябва да си пусна заявление за ЛК в РДВР и друго заявление за книжка в КАТ?
                  Това е верният отговор ! Само дето не е РДВР, а Областна дирекция на МВР или съответното Районно управление по местоживеене .
                  Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                  Коментар


                    #10
                    Re: Някои сменял ли се скоро ЛК и шофьорска книжка?

                    snake написа:
                    Slavi_Lancia написа:
                    ...Или трябва да си пусна заявление за ЛК в РДВР и друго заявление за книжка в КАТ?
                    Това е верният отговор ! Само дето не е РДВР, а Областна дирекция на МВР или съответното Районно управление по местоживеене .
                    Да ама не е с едно заявление се минава през Районното като отбелязваш ШК и ЛК, а книжката си я взимаш от кат после поручих въпроса
                    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                    Коментар


                      #11
                      Slavi_Lancia написа:
                      Аз точно за тва се чудя дали сега да не ида да си ги сменя като се е успокоил народа че ще има 6 месеца, голяма работа като са ми без биометрични ЛК и ШК ако ще важат пак 10 год съм навит
                      А бе какво си се забързал , идва един момент в живота когато един от тези дукоменти става безсрочен
                      Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

                      Коментар


                        #12
                        Re: Някои сменял ли се скоро ЛК и шофьорска книжка?

                        Slavi_Lancia написа:
                        snake написа:
                        Slavi_Lancia написа:
                        ...Или трябва да си пусна заявление за ЛК в РДВР и друго заявление за книжка в КАТ?
                        Това е верният отговор ! Само дето не е РДВР, а Областна дирекция на МВР или съответното Районно управление по местоживеене .
                        Да ама не е с едно заявление се минава през Районното като отбелязваш ШК и ЛК, а книжката си я взимаш от кат после поручих въпроса
                        Е поне в Пазарджик е така, както ти писах. След като си подадеш заявлението, пиши как стоят в действителност нещата.
                        Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                        Коментар


                          #13
                          Става с едно заявление като се маркира лична карта и книжка!От паспортна служба си го пращат заявлението до Кат по служебен път и т.н., след това отиваш да си получиш книжката от КАТ след определения ти я срок за издаване! И в Пазарджик е така,но доста хора не знаят! КАТ има само в областните градове,а паспортни служби има в почти всички РПУ в по малките градове и като си подаваш документите и отбележиш двата документа,те си ги пращат в Кат и т.н., но в повечето случай има по голямо забавяне за книжката защото се бавят със служебна пощата и може да се забавят с няколко дни! :D
                          Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16V 97г.с АГУ
                          Fiat Bravo SX 80 16V 99г. с ГИ АС

                          Коментар


                            #14
                            Колеги Sacheto и Slavi_Lancia, грешите и двамата. Ако сега лично успеете с едно заявление да подадете едновременно документи за ШК и ЛК, обадете ми се да ви черпя по една боза :D . Иначе информации и източници най-различни. Затова казах - лично, сега, по сегашните правилници и разпоредби .
                            Slavi_Lancia написа:
                            Аз точно за тва се чудя дали сега да не ида да си ги сменя като се е успокоил народа че ще има 6 месеца, голяма работа като са ми без биометрични ЛК и ШК ако ще важат пак 10 год съм навит
                            Доста теми имаше по въпроса, но хората явно продължават да не знаят, че с чип с биометрични данни ще бъдат само задграничните паспорти. Новите ЛК и ШК няма да бъдат с чип. Да, ще бъдат по нова технология, снимки ще се правят само в пунктовете в полицията (нещо подобно на заснемането в "Метро"), но няма да бъдат с чип със съответните данни. Аз вече си смених ШК и ЛК (с две отделни заявления) и са с 10-годишна валидност. Който предпочита да има от новите образци на документите и да се блъска по опашки, нека да почака.
                            Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                            Коментар


                              #15
                              Ето къде трябва да се четеhttp://www.mvr.bg/Guide/default.htm
                              FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                              Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                              Коментар

                              Working...
                              X