Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Забавено наказателно постановление

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Забавено наказателно постановление

    Здравейте, На 8ми Януари 2009г. в София ми беше написан акт за преминаване на червен светофар. До днес 15ти Януари 2010г. наказателното постановление още не е пристигнало в МВР-то в родния ми град. Някой да знае какви са ми правата.. и мога ли да подам молба за нов контролен талон? Актът е с 13 печата .. СРАМ. Благодаря!

    #2
    Малеее, и аз помня, чеимах подобен проблем като ми издаваха книжката.Питай тук дали е пратено в КАТ, ако ти кажат че е, питай кога, ако ти кажат дата, ходи в родния град иги накарай да търсят, претендирай, че е изпратен и трябва да е пристигнал, след като са го пратили, явно е някъде, но не си правят труда да го търсят. Аз за протокола от изпита трябваше да си отварям остата доста, първия път ме върхана, по телефона ми казваха, че не е стигнал в Търново, иначе пак щяха да ме върнат, защото ги мързеше да го търсят и на място като отидох. След като им казах кога е пратен и им дадох зор да търсят, се разровиха и изведнъж се появи.

    Коментар


      #3
      Ти можеш ли да удостовериш, че си се явил в КАТ в родния си град, за да си получиш наказателното. Или поне да можеш да докажеш, че си направил нужното да ти го връчат. Питал си по телефона или твой близък е ходил да провери.Ако можеш, няма причина да не ти върнат или направят нов талон. Те да си търсят причината защо в рамките на една година не са направили необходимото да ти връчат наказателното.Не можеш безгранично да караш с Акта, ще ти напишат още един за това, макар да нямаш никаква вина, ако НП е загубено някъде по пътя от София.Излишно време ще загубиш после да обясняваш във възражението си, че нарушението не е по твоя вина, а по вина на МВР-КАТ.Затова, най-малкото изискай някаква служебна бележка от КАТ в града си, че си бил там, но не ти е връчено НП.Лошото е, че дори и да са го загубили по пощите [НП], в София има копие и ще го снимат.Ще имаш късмет, ако са се успали и не са ти издали НП в законовия срок, но ... малко се съмнявам.
      .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
      www.cyxap.com

      Коментар


        #4
        Malone написа:
        Ти можеш ли да удостовериш, че си се явил в КАТ в родния си град, за да си получиш наказателното.
        13-те печата върху акта не удостоверяват ли точно това? Ако няма постановление, пишат докога се удължава акта и слагат печат. Ако имаш актуална дата и печат, няма проблеми според мен.
        Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
        ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

        Коментар


          #5
          Не знаех, че така правят, слагат печати. Съвсем сериозно. Фразата за печатите остана неразбрана за мен.Ами ... мисля, че в такъв случай няма грижи колегата.Той е направил всичко, което се иска от него, топката сега е в КАТ и спокойно може да им избие зъбките с една прекрасна жалба.Още повече, ако има възможност да обжалва НП в съда, интересно е как ще реагира същия срещу безхаберието на наказващия орган. Нулев интерес да събере парите по наказанието.Една година, срамота е това. За толкова време в бутилка да го бяха пуснали, щеше да стигне до Америка.
          .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
          www.cyxap.com

          Коментар


            #6
            Re: Забавено наказателно постановление

            mikobig написа:
            Здравейте, На 8ми Януари 2009г. в София ми беше написан акт за преминаване на червен светофар. До днес 15ти Януари 2010г. наказателното постановление още не е пристигнало в МВР-то в родния ми град. Някой да знае какви са ми правата.. и мога ли да подам молба за нов контролен талон? Актът е с 13 печата .. СРАМ. Благодаря!
            Задай си въпроса в ето тази тема http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=53024 нали заради това са я пуснали хората, да помагат в такива случаи.

            Коментар


              #7
              bau написа:
              mikobig написа:
              Един въпрос и от мен:На 8ми Януари 2009г. в София ми беше написан АУАН за преминаване на червен светофар. До днес 17ти Януари 2010г. наказателното постановление още не е пристигнало в МВР Червен бряг.Актът е редовно заверяван всеки месец с подпис и печат.чл. 82 от ЗАНН? 3 години или 6 месеца е абсолутната давност на НП? Мога ли да подам молба за нов контролен талон?ПС Може и да съм в грешка за давността, тъй като тя е за влезли в сила НП. В моя случай още няма НП... или поне не е връчено.Благодаря!
              Ако до 6 месеца от издаването на АУАН не бъде издадено НП, се прекратява по давност. В случая можеш да си поискаш талона от отдел ПП-КАТ където се водиш на отчет, или съответно да ти бъде издаден дубликат на талона.
              Благодаря!

              Коментар

              Working...
              X