Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Гараж на балкона

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Гараж на балкона

    Това не е фантастика, а напълно реален проект с чиято реализация се е заела немската строителна компания Eleven CarLoft. Група дизайнери от нея е разработила проекта на луксозен жилищен блок, в който собствениците на автомобили ще могат да ги паркират на собственитe си балкони. Компанията вече е стартирала строителството на подобен дом в Берлин.Тайната е проста - в конструкцията на сградата е предвиден мощен лифт, който вдига колата до етажа на който е разположен апартамента на собственика й. Автомобилът се паркира на т.н. автомобилни ложи, както се вижда от илюстрацията.Този начин на паркиране спестява доста нерви на собствениците на автомобили, които ще се паркират на собствените им балкони. Немската компания съобщава, че е патентовала изобретението си и се договоря за прилагането му в 93 страни от света.
    Прикачени файлове
    Типо 1.6

    #2
    Искам и аз така! Но, ще си поръчам и канал! Като си човъркъм колата отдолу, ще ходя на гости на съседа под мен! :P
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    Коментар


      #3
      Хм, като знам качеството на стоежите у нас, едва ли ще имаме скоро такива сгради за общо ползване...

      Коментар


        #4
        me_to_u написа:
        Хм, като знам качеството на стоежите у нас, едва ли ще имаме скоро такива сгради за общо ползване...
        Че що... ако карам картинг? Представям си лифтовото съоръжение, като някакво подобие на тези от семейство Флинстоун!
        Frontera Sport, X20SE март 1998

        Коментар


          #5
          Хаспелче, хаспелчеееее........
          VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
          VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
          VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
          VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
          Нека Силата на бъде с Нас...

          Коментар


            #6
            Vladim написа:
            Че що... ако карам картинг? Представям си лифтовото съоръжение, като някакво подобие на тези от семейство Флинстоун!
            То да караш кола с просвет по-малък от половин метър си е самоубийство на нашите пътища.

            Коментар


              #7
              хитро... така ще се решат доста проблеми...друг е въпроса ако имаш 2 коли...
              FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

              Коментар


                #8
                Mazgarev написа:
                хитро... така ще се решат доста проблеми...друг е въпроса ако имаш 2 коли...
                Купуваш си два апартамента...
                VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                Нека Силата на бъде с Нас...

                Коментар


                  #9
                  и като спре тока - как ще слизам по стълбите с Темпрата?!?! То надолу не е много трудно, ама нагоре бая ще се озори милата...

                  Коментар


                    #10
                    е сигурно има начин да вържеш с жици акумулатора с лифта и на запален двигател да можеш да слезнеш до долу
                    FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

                    Коментар


                      #11
                      Абе аз съм виждал одобрени проекти на сгради в България само че с подземни гадажи в които колите се вкарват с подемник даже 2 такива сгради вече се строят в София но на дали някои от тези гаражи ще се ползва унас на практика архитектите ги мислят такива неща заради изискванията за 100% обезпечаване с паркоместа
                      PUNTO 1.1 94г.

                      Коментар


                        #12
                        аз пак искам моята кола да е в хола , така ще гледам кабелна ше си пия и като ми омръзне ще ремонтирам каквот ми доиде на ум
                        Power Under Pressure

                        Коментар

                        Working...
                        X