Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Юбилейни монети, марки и т.н.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Юбилейни монети, марки и т.н.

    Интересува ме има ли някой колега, който се занимава с подобни неща. Малко сме позакъсали финансово и ножа почти е опрял в кокала. И прибегнахме до този вариант. Приятелката има тука някакви монети юбилейни, от време оно, отделно има и някакви пощенски марки колекционирани от некой си неин роднина.

    #2
    Съвет ли търсиш, или купувач? За първото мога да помогна, поне да ти кажа коя е рядка, и коя-не.

    Коментар


      #3
      И двете неща търся. Въобще не съм вещ в тия работи и ме е страх да не се преметна много. Че ще се преметна е от ясно по ясно, но колкото може по малко да е. Ако имаш някои познати които да се занимават с такива неща и имат офис мога да скокна да ги прегледат и да ми кажат евентуално кое за колко могат да купят от мен.

      Коментар


        #4
        С намирането на купувач не мога да помогна, съжалявам. Ако искаш, снимай ги, и ми прати снимката (снимките), да ти кажа ако има някоя ценна, да не те прекарат много. Честно казано, ще видя дали и аз имам някакъв интерес, но се съмнявам, че имаш нещо, което го нямам. Говоря само за монети, с марките приключих още в отделенията и нищо не разбирам.

        Коментар


          #5
          и аз имам интерес ,ако има нещо интересно което да ме заинтригува ще го купя .
          фиатче Браво 2.0

          Коментар


            #6
            Ок. Ще видя кога ще имам време да ходя да ги взема и да ги снимам.

            Коментар


              #7
              Аха, и аз мога да ти намеря куповач, ама за съвет не ме търси! Разбирам почти колкото теб Ако искаш, прати една снимка и насам.
              FIAT Punto 1.6ELX 90hp. 94 г.

              Коментар


                #8
                Нумизматичната стойност на Българските юбилейни монети в повечето случаи е по-ниска от номинала изписан на тях. Примери много. Филателисти - любители - много, ценители - не чак толкова... Марките за да са ценни - трябва да се редки, да не са ползвани и най-вече да са добре запазени... Монетите за да имат стойност някаква трябва да са едва ли не в перфектно състояние ...
                Steliyan's Life!
                FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                Коментар


                  #9
                  jenshen73 написа:
                  Нумизматичната стойност на Българските юбилейни монети в повечето случаи е по-ниска от номинала изписан на тях. Примери много. Филателисти - любители - много, ценители - не чак толкова... Марките за да са ценни - трябва да се редки, да не са ползвани и най-вече да са добре запазени... Монетите за да имат стойност някаква трябва да са едва ли не в перфектно състояние ...
                  Пак се изказваш неподготвен. За моментите е вярно в 99% от случаите, но не знаеш какво притежава човекът, за да се изказваш така. Зависи какви монети има, може да притежава някоя рядка или такава с дефект. За марките - нямам идея, не колекционирам марки.
                  Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                  Коментар


                    #10
                    този линк може да е полезен на някого: http://www.bnb.bg/bnb/home.nsf/vPages/Publications_BNB_NP_Cat_Coins/$FILE/Catalogue_Coins_2009.pdf по мои наблюдения добра цена имат монетите от благородни метали
                    Lancia Delta 1.6 i.e.

                    Коментар


                      #11
                      ele написа:
                      jenshen73 написа:
                      Нумизматичната стойност на Българските юбилейни монети в повечето случаи е по-ниска от номинала изписан на тях. Примери много. Филателисти - любители - много, ценители - не чак толкова... Марките за да са ценни - трябва да се редки, да не са ползвани и най-вече да са добре запазени... Монетите за да имат стойност някаква трябва да са едва ли не в перфектно състояние ...
                      Пак се изказваш неподготвен. За моментите е вярно в 99% от случаите, но не знаеш какво притежава човекът, за да се изказваш така. Зависи какви монети има, може да притежава някоя рядка или такава с дефект. За марките - нямам идея, не колекционирам марки.
                      Ленче, ако ти пък не знаеш - да те светна - според "великото" ти мнение, колкото да имаш пост и в тая тема - аз съм прав в 99% от случаите, което както и да го погледнеш е >1% (по-голямо). България няма особени традиции в нумизматиката и филателията. Самият аз имам монети от преди 100 и 200 години като се замисля, но цената им е смешна - много под "номинала" изсечен на тях. Имам и доста марки, които са купувани над номинална цена, но в момента няма кой да ми даде и номиналът за тях - говоря за изцяло колекционерски марки и "First day" (Premier Jour) марки. В България филателията и нумизматиката са си хобита с разходна форма.
                      Steliyan's Life!
                      FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                      Коментар


                        #12
                        jenshen73: Няма нужда да ме светваш, аз съм си светната от време оно. Както казах, може човекът да притежава рядка монета. В България има много колекционери, които биха платили добра цена за такава. Дори и да си 99% прав, не е редно да заблуждаваш колегата, че монетите нищо не струват преди да си ги видял.
                        Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                        Коментар


                          #13
                          Аз пък скоро попаднах на банкнота с номинал 3 лева от 1951г.Купих я за 15 евро с доставката.Има още много в ибей,ако има мераклии могат да потърсят.Дали съм се минал или не хич неми пука,просто много ме кефи хартийката :D
                          Fiat Coupe 20V Turbo & Audi A4 2.5TDI Quattro & Fiat Punto Evo
                          Сутрин вечер моторизъм,здрав и бодър организъм!

                          Коментар


                            #14
                            _жоро_ написа:
                            Аз пък скоро попаднах на банкнота с номинал 3 лева от 1951г.Купих я за 15 евро с доставката.Има още много в ибей,ако има мераклии могат да потърсят.Дали съм се минал или не хич неми пука,просто много ме кефи хартийката :D
                            Само да ти кажа, пък и на други колеги, че дори и в ebay се предлагат фалшиви монети, а навярно и банкноти. Така че ако решавате да купувате нещо на по-значителна сума, или трябва да сте специалисти, или да се съветвате с такива.

                            Коментар


                              #15
                              ele написа:
                              jenshen73 написа:
                              Нумизматичната стойност на Българските юбилейни монети в повечето случаи е по-ниска от номинала изписан на тях. Примери много. Филателисти - любители - много, ценители - не чак толкова... Марките за да са ценни - трябва да се редки, да не са ползвани и най-вече да са добре запазени... Монетите за да имат стойност някаква трябва да са едва ли не в перфектно състояние ...
                              Пак се изказваш неподготвен. За моментите е вярно в 99% от случаите, но не знаеш какво притежава човекът, за да се изказваш така. Зависи какви монети има, може да притежава някоя рядка или такава с дефект. За марките - нямам идея, не колекционирам марки.
                              Жено, остай човека намира!!! Пак си у форума и фИейЕсбуука и не си турила ракията и салатата! Я марш! п.п. Извинявам се за спам-а ама трябва да е стягам!
                              MB 280 S W108 67' - pickUp
                              MB 450 SEL 6.9 W116 75' - RESTORATION
                              ex.VWPOLO6N1 95'; Fiat Bravo 1.8 GT 95'
                              Now : private - MB 230 CE Sportline W124 89' - Black Dream
                              office - Skoda Fabia HTP 1.2 04' - Blue Kid

                              Коментар

                              Working...
                              X