Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Избор на бензиностанция

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Избор на бензиностанция

    Колеги много неща съм чувал, пообиколил съм колкото мога Европа с моята кола да видя там как е. Навсякъде противоречиви мнения. Карам дизелова кола и съм сигурен, че навсякъде нафтата в България е гадна. Не разбирам много от коли, и не мога да преценя разликата от нашата нафта и италиянската. Може и да има ама аз разлика не намерих. И така допитвам се до Вас ... всеки би си казал мнението и гласувал в анкетата ... пък резултата ще покаже. За малките бензиностанции и дума не може да става, но сигурно и там контрола е на някакво ниво. За Шел съм чувал доста неща, в Европа Шел бензиностанцийки има пред блока на улицата направо. За ОМВ .. няколко неща лоши съм чул и то главно тук от форума. Не, че е от много голямо значение какъв боклук ще налея, но все пак ще се радвам да го обсъдим.
    Красота - http://www.youtube.com/watch?v=Fe-w2TdG0Qo

    #3
    Aз пък за ОМВ лошо не съм чул, говорим за Алпин Дизел. Даже имаше една тема с тестове при минусови температури и това беше горивото с най-добър резултат.
    Impossible is nothing !

    Коментар


      #4
      Тестове и реклами много коя от коя по интересни и веднага ми изниква в главата онзи готин гологлав немски чичко който години рекламираше прочутото ренде Вйорнер. И как може да прави всевъзможни неща оказа се, че дядо ми го е донесъл от Германия още преди 20 години ама около 10 години висяло в мазата докато не видим рекламата да разберем как се ползва. Е разблахме .. видяхме и никаква работа ... пак е в мазата.
      Красота - http://www.youtube.com/watch?v=Fe-w2TdG0Qo

      Коментар


        #5
        Аз съм на бензин. Напоследък зареждам на ЕКО 95 плюс и съм доволен. Когато няма наоколо ЕКО зареждам на ОМВ. От около близо 1,5г само на тези зареждам.
        Ex. Fiat Marea 1,6-16V,98g.
        Ex.Opel Astra

        Коментар


          #6
          Бензин.На ОМВ зареждам, нямам оплаквания.Ако няма ОМВ оглеждам се за Лукойл. Също без оплаквания.Принципно, на малки бензиностнации не зареждам.
          .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
          www.cyxap.com

          Коментар


            #7
            зареждам бензин само на Лукойл вече 2-3 години и не сам се оплакал в началото зареждах на Шел и колата работеше в неравномерни обороти след което се прецака и бенз. помпа може да и е дошло времето но може и от горивото ..

            Коментар


              #8
              През последните 10г. зареждам само на Шел, е случвало се е и няколко пъти и на други бензиностанции. Но най-хубавия бензин с който съм карал, сипах на един Шел ама в Гърция :D
              FIAT Marea ex
              FIAT Cinquecento 0.9i.e.S ex
              Alfa Romeo 147 1.9 JTDm

              Коментар


                #9
                От 4-5 год. зареждам от Лукойл,с отстъпка. Доволен съм от бензина,тъй като никакви проблеми не съм имал с колата ми.
                Уважавам тези,които ме уважават!
                Clube do Marea!

                Коментар


                  #10
                  В последно време минавам през лукойл защото имам 5 ст отстъпка, но съм зареждал доста време и от еко и ромпетрол. На ромпетрол с 95 имам усещането, че колата е една идея (разбирай едва доловимо) по-динамична от 95 на лукойл. За извън града съм си обещал, че ще вече ще карам само с еко 100. Разход с еко 100 на извънградско ми падна до невероятните 6,5-7л./100км. За сравнените с 95, независимо от коя бензиностанция разхода не пада под 8/100. Колата е купе 1,8 16в.

                  Коментар


                    #11
                    От три години карам, в началото сипвах на Shell, но нещо не ми хареса и започнах да сипвам OMV.Много много рядко като няма бензин сипвам на други (пак от големите вериги разбира се), но OMV си остана най-доброто за мен.ПС: Колата е бензин.
                    FIAT Nuova Punto 1.2 8V
                    FIAT Grande Punto EVO 1.4 8V
                    ...and justice for all

                    Коментар


                      #12
                      По принцип зареждам на ЕКО заради картите на Форума, но иначе или на ОМВ или ШЕЛ, при условие че горивата идват от едно и също място .
                      Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                      Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                      Коментар


                        #13
                        До момента най-доволен съм от Еко - поне атмосферното дизелче с тяхното гориво най-мн ми харесва как работи. Резервен вариант ми е ОМВ / Лукойл.

                        Коментар


                          #14
                          Бнзиностанци и ГАЗ

                          аз слагам ГАЗ от извсно време на ШЕЛ има разлика то Другите колата е върви доста по добре и веднага се усеща разликата
                          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                          Коментар


                            #15
                            Re: Бнзиностанци и ГАЗ

                            kluchar написа:
                            аз слагам ГАЗ от извсно време на ШЕЛ има разлика то Другите колата е върви доста по добре и веднага се усеща разликата
                            По принцип това, че върви повече не е атестат за качество. Може горивата да са наблъскани с добавки, които са без акциз разбира се и ние да си мислим че щом върви повече, значи са по-хубави, а въпросните добавки всъщност вредят на работата на двигателя... та така. Иначе по темта - зареждам напоследък от ЕКО.
                            N.Y. State of Mind

                            Коментар

                            Working...
                            X