Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Punto HGT - голяма радост

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Punto HGT - голяма радост

    Привет. от една седмица съм с нова колица. Горд собственик на Punto HGT. Направо си е сбъдната мечта. Първите ми впечатленя са много позитивни. Дано и да се запазят такива. Имам няколко питания. На таблото постоянно ми свети една лампичка - крушка с удивителен знак вътре; какво означава. Всъщност незнам и половината неща по таблото какво означават. Ако някои има фото със обяснениятя за всяко ще съм му много благодарен.Бордовия компютър - как се настройва. само прецъквам разли4ните данни но незнам как кас се работи с него.Има ли някакав по лесен начин за смяна на късите светлини, габарита идр. днес я разгледах дедайлно и нищо не измислих. трябва да разглобя половината двигател.Те това ме интересува на първо време. ако някой може да помогне, евала, ще съм му много благодарен. Утре се заемам с една спортна генерация. Вкарах я ит Англия, от Импреза WRX STI. нещо страшно - само да можем да я напаснем. Ще направя фото сесия и ще споделя...
    Моторист "пее" - балкана плаче. Един вози 100 тормози.

    #2
    Колега честито най-напред и много безаварийни километри с бегачката Тази лампичка с удивителния знак означава,че някъде има проблем при крушките,или имап изгоряла крушка някъде по светлините-фарове,халогени,габарити,заедна,мигачи и от сорта.Ако пък всички светят,започни да сваляш всяка една по една и проверявай дали съответната крушка съответсва правилно по волтаж на мястото където е поставена,защото при мен се беше получило,че на габаритите отзад крушките ми са по-силни от колкото предписаните за модела и ми даваше грешка компютъра.А за показанията на компютъра за километрите,наснимай всичките режими които ти показва,мисля че бяха 5-6 и постни снимки и ще ти обясня кое какво означава от показанията

    Коментар


      #3
      И за смяната на крушките по предните фарове,на мен лично ми беше по-лесно да сваля фаровете и спокойно да си ги отварям и да сменям крушки,защото иначе мястото е много ограничено и трудно става,особенно халогените са завряни на бабината си

      Коментар


        #4
        колега златен си утре като сложа тръбите и гърнето ще и направя фото сесия за компютара наистина нищо не хващам. значи разчитам на теб днес опитах мотада със свалянето на фара, но опира по ламарините и ме достраша да го дръпна по-силно. сетих се още нещо, но айде ще ти пусна ли4но
        Моторист "пее" - балкана плаче. Един вози 100 тормози.

        Коментар


          #5
          Не ги дърпай ! Трябва да отвиеш няколко болта от предната броня, за да излязат ... ако не е за халогените, моя съвет е да не ги сваляш ...
          Fiat Forum Bulgaria

          Прекаленият светец и богу не е драг !

          Коментар


            #6
            Наистина и при мен трябваше да свалям бронята,че да паднат фаровете.

            Коментар


              #7
              ами да, халогените и късите светлини на десния фар не светят. май ще се сваля броня
              Моторист "пее" - балкана плаче. Един вози 100 тормози.

              Коментар


                #8
                колеги някой кара ли HGT на газ?
                Моторист "пее" - балкана плаче. Един вози 100 тормози.

                Коментар


                  #9
                  мисля че няма такъв вариант
                  Пунтак 1.1 с лека измама под капака

                  Коментар


                    #10
                    то си е грехота да я караш на газ.карай си на бензин и да не те е грижа... аз ако имам таква кола няма да и слагам газ....пусни снимки да видим звяра... :D
                    Citroen Xsara 1.9 TD 90 hp

                    ex - Fiat Tempra 1.6 i.e. 75 hp

                    Коментар


                      #11
                      SilenceR написа:
                      то си е грехота да я караш на газ.карай си на бензин и да не те е грижа... аз ако имам таква кола няма да и слагам газ....пусни снимки да видим звяра... :D
                      Е, че кое му е грехотата!!!! аз карам на газ и не чувствам никакви угризения :D Колега няма никакъв проблем при инсталирането на газов инжекцион, аз карам вече около 15 000км на газ и нямам никакви оплаквания. Ако колата я караш като ежедневка, тоест не я изкарваш от време на време има файда от слагането на газ, защото иначе удря доста във финансите, но ако я караш от време на време само за кеф не виждам смисъл да набутваш още 1000-1200лв това вече ти ще си го прецениш, ако тия пари ти идват излишни . Разлика в карането на газ и на бензин лично аз не намирам, колата си върви еднакво добре и на двата вида гориво
                      punto HGT

                      Коментар


                        #12
                        колега, да това ми е основна кола я и карам непрекъснато. наистина удря яко в джоба. макар че съм изумен от разхода извън градско - 6.5 - 7. За такъв мотор си е приказка. Но наистина обмислям варианта газов инжекцион. Старата беше газов инж. (пак Пунто, но старата модофикация) и квот да си говорим гориво на половин цена. Бях в Англия и се изумих на какви коли слагат газчица. Там правителството яко стимулира водачите за слагането на газови уредби.ОК, колега само ме ориентирай кава газова да сложа. Ловато, БМЦ, гледах и едни холандски но скъпички ми се видяха.
                        Моторист "пее" - балкана плаче. Един вози 100 тормози.

                        Коментар


                          #13
                          RoadBoy написа:
                          колега, да това ми е основна кола я и карам непрекъснато. наистина удря яко в джоба. макар че съм изумен от разхода извън градско - 6.5 - 7. За такъв мотор си е приказка. Но наистина обмислям варианта газов инжекцион. Старата беше газов инж. (пак Пунто, но старата модофикация) и квот да си говорим гориво на половин цена. Бях в Англия и се изумих на какви коли слагат газчица. Там правителството яко стимулира водачите за слагането на газови уредби.ОК, колега само ме ориентирай кава газова да сложа. Ловато, БМЦ, гледах и едни холандски но скъпички ми се видяха.
                          Колега като ще слагаш газгледаи да скриеш дупката по възможност да е на самата газова уредба иначе поздравления за хубавата кола,искам да те питам кожа има ли ?ПС: и аз свалях бронята за да извадя фара и крушката на халогена Това където ти свети на таблото крушлата с удивителния вътре и при мен свети някои път като натисна спирачкапроблема се появи когато бях сложил бели диоди на габарита и от тогава е така свети когато си иска и само когато натисна спирачка
                          Целта е една,скороста е различна - HGT !

                          Коментар


                            #14
                            Колега аз слагах газ при тия пичове http://www.sofgas.hit.bg/Компа е български, изпарителя е италиански (май е на БРЦ), самата бутилка мисля, че е турска, но нещата са качествени и момчетата се разбират от работата :D GbGz, колега какво имаш предвид под дупка на газовата уредба??? ако питаш за отвора от който се зарежда самата бутилка на газстанциите, при капачката на резервоара има достатъчно място и за газта и нещата заспиват
                            punto HGT

                            Коментар


                              #15
                              GbGz, При мен пък днеска, след 2-3 седмици каране с бели габарити, с един колега ходигме да пиеме кафе, и кат запалих колата ... а ... фара не работи, а диода премигва като блиц светлина !За щастие, 2-3 часа преди това си бях взел две диодчета, за да сложа и на задният номери и имах в мен :D Сложих диодчето и спря да премигва, смених крушката и за сега всичко е ОК ... Обаче крушките на фаровете съм ги сменял доста скоро и не знам дали тез габаритчета нещо не ебават система ...
                              Fiat Forum Bulgaria

                              Прекаленият светец и богу не е драг !

                              Коментар

                              Working...
                              X