Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Punto HGT - голяма радост

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    зависи колко пари си готов да похарчиш. във всеки един магазин за автоаксеоари има калъфи за седалки. ако си поръчаш определен материал и цвят вече става друго. едни 200 до 400лв.
    Моторист "пее" - балкана плаче. Един вози 100 тормози.

    Коментар


      Никви калъфи не ти трябват там има 1 желязо което както при мен се беше строшило от много натискане и сядена на една страна на седалката,та намираш някои шивач дет да са навии да ти го разшие заваряш и зашиваш . лесна работамоито беше същото самоче на другата седалка и като претапицирвах пича ми го оправи без пари
      Целта е една,скороста е различна - HGT !

      Коментар


        GbGz написа:
        Никви калъфи не ти трябват там има 1 желязо което както при мен се беше строшило от много натискане и сядена на една страна на седалката,....
        Колега, много мърсуваш ти по тези седалки ми се струва :P (това в кръга на шегата )
        Fiat Punto MK2 HGT 1.8 16V
        Опитвам се да стана малко преди да си легна ....хаха
        Аз съм животно и имам страхотен нюх- обуняние на сляп и зрение на глух !!!

        Коментар


          GbGz написа:
          Някои знае ли за какво е този датчик там в бялото квадратче ?
          Ако правилно виждам си оградил масления клапан за вариатора. При запален автомобил, ако си поставиш пръста на него и почнеш да подаваш плавно газ или рязко, в ниските обороти би трябвало така да се каже че цъка. Ако не го прави значи не работи (както е моя ) и колата не би трябвало да има ряз в ниските обороти когато натиснеш педала на газта. Иначе във високите си върви съвсем нормално. Ако някой майстор ти каже че трябва да се смени защото не може да се ремонтира, не му вярвай. Това е зашото иска да ти вземе парите. По не проверена информация цената на този клапан е около 360 лв., а ремонта му не струвал повече от 5 лв. и 20 мин. работа. Това е причината поради която отказват да го ремонтират, а направо искат да го подменят. От ремонта не могат да изкарат никакви пари. Аз моя ще го правя може би следващата седмица и ще споделя резултатите
          Fiat Punto MK2 HGT 1.8 16V
          Опитвам се да стана малко преди да си легна ....хаха
          Аз съм животно и имам страхотен нюх- обуняние на сляп и зрение на глух !!!

          Коментар


            RoadBoy написа:
            колеги с какви гуми са ви обути колите. мисля да мина един размер по широки. за отпред 195/55 а за отзад 205/55. Ако намеря може и 50мм профил да са.та мисълта ми е дали пунтото ще върви добре с такива гуми. ще лъже в километрите, но тва майната му. да не се пъни при потегляне
            Първо два съвета от мен - размерите на 45, 55 и 65 са много по-скъпи от тези на 40, 50 или 60 т.е. сам си прецени дали си заслужават парите и второ - на заводските ни джанти, най-добрата алтернатива за размер на гумите е 195/50/15 със скоростен индекс V. Тогава ще има най-малко отклонение на стрелката на километража при скорост от 100 км/ч , което ще нараства прогресивно с увеличаването на скоростта. Изборът на гуми е нещо много важно и зависи на всеки според джоба и затова споредмен човек трябва много да се порови и да си избере най-доброто според неговия бюджет. Аз лично се спрях на един от най-скъпите варианти от размера 195/50/15 - Yokohama Parada http://www.tyrereviews.co.uk/images/...Доволен съм от държанието им - колата потегля почти мигновенно и без превъртане на гуми. В завои се държи изклучително стабилно и без да поднася.При съревнование със Сеат Ибиза АБФ 150 кс. (с който винаги сме били на кантар при дърпане - веднаж аз дърпам леко,друг път той (и двете коли са стокови и с еднакви размери на гумите)) от два опита и двата го дърпам с повече от кола и половина още на първа и втора предавка. Тука вече сами можете да си извадите изводите от значението на гумите за една кола
            Fiat Punto MK2 HGT 1.8 16V
            Опитвам се да стана малко преди да си легна ....хаха
            Аз съм животно и имам страхотен нюх- обуняние на сляп и зрение на глух !!!

            Коментар


              А сега ще покажа и малко снимков матерял на промените които направих през последните 10тина дена Първо започвам с джантите и гумите
              Прикачени файлове
              Fiat Punto MK2 HGT 1.8 16V
              Опитвам се да стана малко преди да си легна ....хаха
              Аз съм животно и имам страхотен нюх- обуняние на сляп и зрение на глух !!!

              Коментар


                После с боядисването на предницата - изчистихме емблемата, намръщихме фаровете и разширихме отвора на предната броня и боядисахме хрилете в цвета на джантите
                Прикачени файлове
                Fiat Punto MK2 HGT 1.8 16V
                Опитвам се да стана малко преди да си легна ....хаха
                Аз съм животно и имам страхотен нюх- обуняние на сляп и зрение на глух !!!

                Коментар


                  Утре очаквам и да ми пристигнат мигачите за калниците в цвета на купето
                  Прикачени файлове
                  Fiat Punto MK2 HGT 1.8 16V
                  Опитвам се да стана малко преди да си легна ....хаха
                  Аз съм животно и имам страхотен нюх- обуняние на сляп и зрение на глух !!!

                  Коментар


                    Браво колега добро развитие Аз с нетърпение чакам да дойде утрешния ден и да слагам 17"-ките, пък и съм замислил и подобни на теб ъпдейти по външния вид и се надявам ако е възможно да станат до пунто срещата на 24-ти и 25-ти. Въоръжавам се с фотоапарата и ще щракам подробно за да има инфо и за останалите колеги :D Само един въпрос: - ламарината, която завари допълнително към предния капак за намръщване колко е дебела??? или трябва задължително да е с дебелината на ламарината на самия капак??
                    punto HGT

                    Коментар


                      Ламарината я подбрах по тъничка поради няколко причини - по лесно се обработва , оформя и т.н. А другата е че може да почне да опира във фаровете. При мен се наложи леко издърпване на фаровете на вътре защото иначе разстоянието беше около милиметър и половина и при по рязко затваряне на капака, удряше във тях.
                      Fiat Punto MK2 HGT 1.8 16V
                      Опитвам се да стана малко преди да си легна ....хаха
                      Аз съм животно и имам страхотен нюх- обуняние на сляп и зрение на глух !!!

                      Коментар


                        Тия крепежни елементи, които си отрязал от бронията няма ли да окажат отрицателно влиание в/у самата брония, смисъл там където ги няма долната страна да провисне на самата брония или няма такава опасност.Сега се сещам там долу където си сложил новата решетка на бронията ако напишеш с цвят същия като на джантите "punto HGT", няма ли да стане по ефектно, като гледам има доста място.Кой ти прави поправките или ти се зае с ремонта, ако искаш сподели на лични, че и аз разучавам пазара в момента за подобни интервенции
                        punto HGT

                        Коментар


                          Няма опастност да провисне бронята - достатъчно здрава е. Мислих го това с надпис на рабицата, но така или иначе боята върху нея няма да държи много защото пощта на която се захваща е малка, а обработката на самата рабиаца за боядисване е голяма играчка. И от миенето и от времето боята сама ще почне да пада. Пък и така е по изчистено и ми харесва повече. Иначе със цялата работа се захванахме аз и гаджето на сестра ми. Така че няма кой да ти препоръчам По нататъка ще има още промени - но всяко нещо със времето си. Ще бъде изненада
                          Fiat Punto MK2 HGT 1.8 16V
                          Опитвам се да стана малко преди да си легна ....хаха
                          Аз съм животно и имам страхотен нюх- обуняние на сляп и зрение на глух !!!

                          Коментар


                            браво колега. хубаво е станала. и аз се глася от доста време за преправяне на предната броня. но лайсните. мисля да ги сваля и да китна фугите. много добре изглежда (направих си го първо на фотошоп)а гумите и отпред и отзад ли си с 195
                            Моторист "пее" - балкана плаче. Един вози 100 тормози.

                            Коментар


                              bjlagypa написа:
                              GbGz написа:
                              Никви калъфи не ти трябват там има 1 желязо което както при мен се беше строшило от много натискане и сядена на една страна на седалката,....
                              Колега, много мърсуваш ти по тези седалки ми се струва :P (това в кръга на шегата )
                              мани мани представи си какво съм правил че да се разминат 2 те релси отдолу на седалката и да се преебе чопчето Yellow_Flash_Colorz_PDT_05 Колега немога да разбера защо предницата ти е различна от моята говоря като си махнал бронята аз там казанче нямам а имам някакъв компресор или нз кво е иначе количката станала готина
                              Целта е една,скороста е различна - HGT !

                              Коментар


                                [/quote]Колега немога да разбера защо предницата ти е различна от моята говоря като си махнал бронята аз там казанче нямам а имам някакъв компресор или нз кво е иначе количката станала готина [/quote]Ами то и аз си го имам компресора - мисля че е от климатика. Но така и не разбрах за какво служи това казанче там. Няма нищо закачено на него и ми е много странно. Нека някои колега ако знае за какво е - да сподели Казанчето си е захванато много културно към колата със гумени тампони - което ме навежда на мисълта че е заводско.
                                Прикачени файлове
                                Fiat Punto MK2 HGT 1.8 16V
                                Опитвам се да стана малко преди да си легна ....хаха
                                Аз съм животно и имам страхотен нюх- обуняние на сляп и зрение на глух !!!

                                Коментар

                                Working...
                                X