Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Видях един изоставен Фиат...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Видях един изоставен Фиат...

    Тъй като се случва да виждам всякакви изоставени автомобили насам-натам, включително и Фиат-и, помислих си, че една такава тема може да е полезна в някаква степен. Не знам как точно - може би ако някой има интерес и издири собственика на такова возило с цел евтино снабдяване с резервни части... Ако решите, че темата е излишна или може да подтикне към среднощни набези, махайте я.В София, кв. "Хаджи Димитър" - пред бл.95 има едно жълто Пунто1 такси със здрави ламарини, фарове и прочее видими външни белези. В близост, мисля че е на ул. "Никола Войновски" има една Брава 1.6 16V със спаднали гуми и липсващ преден номер - гледам я повече от година, също външно всичко и е здраво и може да се ползва.
    Прикачени файлове
    Fiat Marea Weekend 1.9TD 100 SX '98
    Peugeot 308 1.6HDI 90кс 2008

    #2
    В Бургас също съм виждал доста изоставени Фиати, идеята донор за резервни части и на мен ми е минавала през главата.Ама от друга страна пък да решаваме проблемите на такива безхаберници изоставили автомобила си на произвола на съдбата много не ми се нрави.
    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

    Коментар


      #3
      ...

      Има вариант да им се сложи по една визитка на форума под чистачката, ама е малко съмнително дали ще има ефект... Пунтото е пред блока на жена ми и мога да се поинтересувам кой е собственика...Някои хора просто нямат идея, че има интернет и такива форуми, но ако им се подскаже, че вместо да вземат 150лв от колата като скраб, могат да вземат малко повече ако продават на части, може да сработи идеята.
      Fiat Marea Weekend 1.9TD 100 SX '98
      Peugeot 308 1.6HDI 90кс 2008

      Коментар


        #4
        Идеята изобщо не е добра. Превръщането на улиците в действащи морги не е много добра идея. Разпарчатосването на коли директно на улицата значи само безкрайно много боклуци поне на 3-4 метра от колата. Освен това един свален детайл е директна покана към циганите да изнесат возилото към вторични без даже да питат собственика. Колата на брат ми не беше в движение 3 месеца, защото му трябваше някаква част, а нямаше време да я търси. След 3 месеца седене на паркинга зад блока, доволно прашлясала, някой му сви фара. Сигурно някой, който си е мислил, че колата никога няма да бъде карана и е изоставена. Смениха фара и се наложи да я местят и чистят през няколко дни, за да не я оберат съвсем и докато намери въпросната част.
        Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

        Коментар


          #5
          ...

          Колите, за които аз пиша стоят повече от година на улицата. И идеята е точно не циганите да ги отнесат нанякъде, а собственика и евентуално други собственици на фиати да извлекат някаква полза от цялата работа.
          Fiat Marea Weekend 1.9TD 100 SX '98
          Peugeot 308 1.6HDI 90кс 2008

          Коментар


            #6
            Re: ...

            karloson написа:
            Колите, за които аз пиша стоят повече от година на улицата. И идеята е точно не циганите да ги отнесат нанякъде, а собственика и евентуално други собственици на фиати да извлекат някаква полза от цялата работа.
            не мислиш ли, че ако собственикът е искал, вече да е избил някаква полза от това. може собственикът да е в чужбина и да няма желание да се разделя в момента с колата... А ако се съгласи и няма къде да сложи колата, както мислиш че ще стане: ти ще свалиш предния капак, някой ще вземе задната врата, някой ще измъкне двигателя - масло и други течности нявсякъде, разни скоби, кабели, тръбички по земята... после - защо било мръсно и се пускат разни теми с възмущения как някой си сменил маслото и го източил директно на земята....
            Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

            Коментар


              #7
              Аз гледах пък една Ланчия Капа , на външен перфектна. Стоя сума ти време , над половин година, на една главна квартална улица и събираше прахоляк. Беше с толбухинска регистрация, и изглеждаше като изоставена или открадната - спаднали гуми, покрита с листа, даже цвета не се виждаше от прах. Попитах един приятел - полицай, ако може да провери, и той каза че всичкоо е наред с колата - не е крадена, не е спряна от движение. Може да имала сериозна повреда, и собственика да е нямал пари да я ремонтира дълго време.

              Коментар


                #8
                Re: ...

                ele написа:
                karloson написа:
                Колите, за които аз пиша стоят повече от година на улицата. И идеята е точно не циганите да ги отнесат нанякъде, а собственика и евентуално други собственици на фиати да извлекат някаква полза от цялата работа.
                не мислиш ли, че ако собственикът е искал, вече да е избил някаква полза от това. може собственикът да е в чужбина и да няма желание да се разделя в момента с колата... А ако се съгласи и няма къде да сложи колата, както мислиш че ще стане: ти ще свалиш предния капак, някой ще вземе задната врата, някой ще измъкне двигателя - масло и други течности нявсякъде, разни скоби, кабели, тръбички по земята... после - защо било мръсно и се пускат разни теми с възмущения как някой си сменил маслото и го източил директно на земята....
                Е, ако го намеря и го попитам собственика, какво - цирей на задника ли ще ми излезе? Като е в чужбина - да е жив и здрав, ако не иска да се разделя с колата - хубаво... Но ако от липса на време или немарливост е оставил колата на улицата, а види че може да припечели нещо като и ние имаме полза от това - какво лошо има в това? Аз имам една полупарчетисана Шкода Фаворит и един Опел Вектра, който е почти в движение - стоят си в собствения ми двор(не пречат на никого) и бих ги продал на цяло или на части, но нито ми се рови във форумите на Шкода или Опел, нито пък ще пусна обяви във някой вестник. Обаче дойде един комшия, пита ме за стартера на Шкодата и аз му го подарих. Ей това е идеята.А колкото до боклуците, които биха останали след сваляне на тази или онази част - ако я разграбват циганите нощем и тайно, няма ли да останат повече боклуци? Аз, лично, ако свалям нещо, после ще си почистя...Аман от опозиция на всичко!
                Fiat Marea Weekend 1.9TD 100 SX '98
                Peugeot 308 1.6HDI 90кс 2008

                Коментар


                  #9
                  Колега преди 10-на години така обикаляхме за един стар модел на Форд. Имаше доста паркирани пред блоковете и всеки излизаше и почваше да се разправя с нас защото сме оглеждали колата му. 80% от тези автомобили са на някакви комплексирани хора които не сикат да те изслушат за какво си дошъл ами си мислят, че искаш да ги ограбиш. Полза от такъв донор има смисъл само ако продаваш после частите от него, да си купиш цяла кола заради едни скорости не си заслужава освен ако колата не ти я дават на цената на едни скорости.

                  Коментар


                    #10
                    chaveto написа:
                    Колега преди 10-на години така обикаляхме за един стар модел на Форд. Имаше доста паркирани пред блоковете и всеки излизаше и почваше да се разправя с нас защото сме оглеждали колата му. 80% от тези автомобили са на някакви комплексирани хора които не сикат да те изслушат за какво си дошъл ами си мислят, че искаш да ги ограбиш. Полза от такъв донор има смисъл само ако продаваш после частите от него, да си купиш цяла кола заради едни скорости не си заслужава освен ако колата не ти я дават на цената на едни скорости.
                    Съгласен съм с това мнение. Много от собстениците на изоставени коли явно държат бракмите им да ръждясват и да се вкопават в пръстта. Когато от колата нищо не става, или накой пич, като мен (поздрав за един сприхав колега) подаде сигнал някъде, че таратайка заема място пред блока чак тогава собственика се впряга и в повечето случаи колата приключва в депото за разфасоване. Ако някой би продавал колата си на части не мислите ли, че щеше да си личи, че колата е разпарчетосана?
                    Frontera Sport, X20SE март 1998

                    Коментар


                      #11
                      ...

                      Ами и на мойте таратайки не им личи да са разфасовани, но ако някой попита за някакъв чарк, няма да се циганя... Хора всякакви, собственици на зарязани автомобили - също... Както и да е... Не виждам защо темата трябва да се превръща в някаква дискусия. Ако някой вижда полза от нея, да пише или да чете, ако не - просто да я подминава, както аз подминавам "Да си премерим...конете", например... И ако темата е излишна, просто ще си отмре...
                      Fiat Marea Weekend 1.9TD 100 SX '98
                      Peugeot 308 1.6HDI 90кс 2008

                      Коментар


                        #12
                        Ако не е само за Фиат, първата кола която се сетих, като видях заглавието на темата е един зеленикав Форд Ескорт кабрио с чужд номер, седи от сума й време до входа на Здравната каса в Търново. Външно е добре, с кристални стопове, хубави лети джанти.

                        Коментар


                          #13
                          Колега аз само като погледна наляво по улицата и виждам форд скорпио, голф 3, три БМВ-та 5-ци, 190-ка 1бр и докато стигна до края мога да изброя още 10 автомобила :D Тези автомобили не са карани с месеци, но като попиташ за цената на някой и все едно ти казват цената за всичките :D Аз лично съм се отказал от такива покупки. Имам си и пример в къщи с дядо ми с Фиат 125 оригинална боя на 48к стоял е само в гараж и 7г го карам да го извадим това чудо от гаража и да го продадем. Докарвах му хора и му даваха 1к лв и той не го даде и накрая с 200 зора го изкарахме от гаража и отиде за скрап срещу 400лв Е сега има още един паметник от 50-те години Шкода Окатвия и той се разпада в средата на двора, но докато не го изринем с лопата няма да се махне :D Има едно момче от Нови Искър има морга и той се занимава предимно с такива автомобили и от него съм чувал, че е мъка. Да не говорим, че има хора които ще ти продадат колата и в следващият момент се оказва, че истинския собственик въобще не е съгласен с това и става една мътна и кървава. Няма нищо лошо според мен да има такава тема, но всеки е хубаво да знае с какво може да се сблъска, всичките тези неща които ги казах по нагоре ги знам от личен опит.

                          Коментар


                            #14
                            ...

                            Идеята ми дойде след като пред блока доста време стоя едни разнебитено Сузуки Суифт - бивше такси. И един ден дойдоха 2-3ма бакшиши със същите таксита и изпосвалиха каквото може да се ползва, а после собственика откара останалия скелет за скраб. И всички бяха доволни. Вярно е, че всякакви случаи има, но е и вярно, че от питане на никой нищо няма да му стане. Аз ще издиря кой е собственика на пунтото в съседния вход и дали е склонен да продава и на каква цена. Ако иска майка си и баща си - да си го гледа как ръждясва. Що да не вземе 20 лева за една седалка, например, вместо мишки и кучета да я припикават и след година да не става за нищо. Утре дечурлигите ще си поиграят да я замерят с камъни и вместо фар, за който може да вземе 30-50 лв, ще има куп стъкла... Вярно е, че на теория е едно, а на практика - понякога друго, но не пречи когато има възможност, да се опита.
                            Fiat Marea Weekend 1.9TD 100 SX '98
                            Peugeot 308 1.6HDI 90кс 2008

                            Коментар


                              #15
                              Колега лошото е когато отидеш да питаш и ти откажат и в следващият момент изчезва нещо от автомобила................ После предполагам знаеш какво ще почне да се говори и върви обяснявай, че не си ти и е било съвпадение.

                              Коментар

                              Working...
                              X