Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнение за ксенон

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Мнение за ксенон

    Събирам мнения защото се колебая какъв ксенон да сложа.
    FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

    #3
    кво има да мислиш- оригинално е 4300. едва ли производителите са избрали най-лошия
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #4
      Нищо не мисля колега просто събирам мнения ,колкото повече мнения толкова по добре .Иначе и аз мисля като теб че 4300 е най добре,интересно мие дали по- голяма част от хората ще мислят така.
      FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

      Коментар


        #5
        Каквото и да избереш е по-добре от оригиналните свещници, според мен е по-добре 5000, по-топла светлина е, не е толкова дразнеща за околните, води се най-близка до слънчевата.
        --Старата ръжда любов не хваща!--
        156 sportwagon 1,9 jtd 115
        ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

        Коментар


          #6
          На тая кола оригинално не се слагат ксенони щом зачесахме с това "оригинално".

          Коментар


            #7
            van_dal написа:
            Каквото и да избереш е по-добре от оригиналните свещници, според мен е по-добре 5000, по-топла светлина е, не е толкова дразнеща за околните, води се най-близка до слънчевата.
            И как ще е по-топла?Доколкото ми е известно,колкото повече келвини,толкова по-синя е светлината,респективно по-студена.Обратно,колкото по- малко келвини,толкова светлината отива към топлите цветове.Не случайно при енергоспестяващите крушки под топло бяла светлина се има предвид 2700 келвина.
            Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
            Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

            Коментар


              #8
              Новите автомобили с ксенонови системи се монтира 4300 или 4700 за сравнение дневната светлина е 4700 К. Аз гласувах за 4300 поради липса на 4700 в анкетата , всичко друго над 5000К минава в синия спектър. Лично аз не бих си монтирал ксенон 6000К , 7000К прекалено рацерски изглежда Нищо лично към претежателите на ксенон с такива стойности.
              Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

              Коментар


                #9
                4300 разбира се! При тази цветна температура имаме най-голям интензитет на светлината, около 3200 - 3300 лумена (по спомен) т.е. тези лампи светят най-силно. Колкото по-висока е цветната температура - толкова повече намалява светлината! Другото много важно нещо е, че горното важи особено при мокър път.п.с.1 Много ми е чудно тези, които за гласували за 6000К карали ли са изобщо кола с фабричен ксенон и знаят ли как свети той?п.с.2 Аз в момента съм с ксенон от pc-link и лампи 6000К, просто защото преди година и половина другите бяха неимоверно скъпи, а и не се намираха толкова. Когато думнат (а това все някога ще се случи ) веднага минавам на 4300К.
                Alfa 159 SW 2.4 Ti
                Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                Коментар


                  #10
                  Мисля че щеше да е по-добре, ако беше сложил повече отговори и по този начин да разшириш темата. Аз мисля да сложа поне 8000к ксенон, защото изкам да има синкав цвят, да се връзва с цвета на колата Yellow_Flash_Colorz_PDT_01 Yellow_Flash_Colorz_PDT_11 От изброените бих сложил 6000ККой има мнение за 8000К?!
                  Fiat Coupe 2.0 20V 98g. Pininfarina

                  Къде отиваш ти, може би?

                  Коментар


                    #11
                    Съчма, аз в някакъв магазин попадах и на 10000К.Единственото място, където аз бих ги сложил е в картонена кутия.Това за да не си срежа подметката, когато скоча върху нея Естествено 4300.
                    I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                    Коментар


                      #12
                      За мен по-добре е 5000 или 6000. Определено осветеноста на пътя е по-добра при мокро време. Разликата между двете е много слабо осезаема според мен. 4300 - много наближаваме към крушка с нажежаема жичка от по-скъпите серии с разликата, че свети по-силно. П.П. Карал съм с 8000 и 6000. Първото е по-готино на визия, а второто на видимост на пътя. Като цяло и двете вършат работа. А и в нормалните държави доколкото знам е забранена употребата на ксенони над 6000к.
                      Fiat Tipo 1.4i.e. 72hp 1993 - истинският автомобил
                      Fiat Coupe 2000 16V 139hp 1995 - като хубавата жена - кеф ти е да си с нея, но ти къса нервите и джоба - продадена
                      -------------------------------------------------------------

                      Коментар


                        #13
                        Не знам дали е правилно мястото за въпроса, но се чудя - защо е масово разпространено това, че щом е ксенон - трябва да синее ? Дали някой има идея? Синкавата светлина не е характерна, окото е свикнало и за милиони години се е приспособило към жълтеникава светлина, каквато е слънчевата. Тя пък е жълтеникава, защото синият цвят от спектъра се разсейва в атмосферата, даже има песен на левски по тоя въпрос... Та това е нещо като аргумент , че цвят 4300 , който казват че е цвета на слънчевата светлина, е най-добрият за окото. И наистина - когато застане до мен кола, която е с бяло-синкави ксенонови светлини, направо ми се струва грозно, като сравнявам моя и неговия светлинен сноп. Но разни голфове, разни идеали

                        Коментар


                          #14
                          От тая вечер и аз съм с ксенон и цвета е 4300к. Много е приятен за каране нощем и няма нищо общо с цвета на халогенните лампи както някой беше писал по-горе. Дори при първите пускания леко ми синееше щото бях свикнал с ония жълтите. Иначе е ток и жица на лупите
                          Фиат Крома 1.9 16v+
                          Фиат Браво 1.6 16v
                          Фиат Мареа 1.6 16v

                          Коментар


                            #15
                            Ксенона стана някаква многооо важна част от тунинга,което не трябва да е така.Ксенона е да имаш хубави фарове и да ти е осветен пътя.Както по-горе се каза - 4300К и 6000К ! 8000,10000К си е гъзария и ненужно !
                            Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                            Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                            Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                            Коментар

                            Working...
                            X