Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос свързан с отнемане на шофьорска книжка

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    MitioLudiq написа:
    Божее и тва ми го казва жена .. както и да няма да споря но не смятам че си права в тоя случай П.П nasty късно е вече тва трябваше да го направя като имах малко точки
    Можеше да си възстановиш липсващите точки с посещение на курсове, а не да чакаш да станат на 0 при положение, че те кефи да караш срещу закона...
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    Коментар


      #17
      за вастановяване на точки вече мн. касно за колегата дано да се расе размоне само сас шест месечното наказание , това е в най-добрият вариант , че ше ходи отново на курсове е верно но мисля и че ше го карат да ходи и на пробациа ако не се лажа което мн тапо и излишно губене на време , но да но не му се налага

      Коментар


        #18
        MitioLudiq написа:
        Божее и тва ми го казва жена .. както и да няма да споря но не смятам че си права в тоя случай П.П nasty късно е вече тва трябваше да го направя като имах малко точки
        Не! Казва ти го човек, който утре може да пострада, защото на теб ти е било кеф да нарушаваш закона и да летиш с 90 в града. Повод на гордост ли е, че са ти отнели книжката заради нарушения? Много жалко ако е така.
        Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

        Коментар


          #19
          Re: Въпрос свързан с отнемане на шофьорска книжка

          ogi28b написа:
          _жоро_ написа:
          Адски тъпо е,но е факт.
          Защо смяташ това за адски тъпо ?
          Оги,защото си е адски тъпо.На мен ми взеха книжката за три пъти без колан и веднъж за скорост в рамките на 2-3 години.Виновен съм няма спор и си изтърпях наказанието което е ужким 6 мес. а се оказа че по-рано от 8 -9 мес. неможеш да вземеш книжка.Лишаването от правоспособност го разбирам,но немога да разбера защо ти се унищожава книжката и губиш абсолютно всички категории които си имал до момента!!!Напълно съм съгласен с тези мерки ако се прилагат срещу човек хванат с алкохол или нещо от сорта.Познат го хванаха да кара доста почерпен и си взе книжката след 3 мес. като мина само психотест а аз за колани трябваше да мина психотест,да мина наново всички курсове и да чакам около 9мес. за книжката!Ето това го намирам за адски,ама адски тъпо!
          Fiat Coupe 20V Turbo & Audi A4 2.5TDI Quattro & Fiat Punto Evo
          Сутрин вечер моторизъм,здрав и бодър организъм!

          Коментар


            #20
            ele написа:
            MitioLudiq написа:
            Божее и тва ми го казва жена .. както и да няма да споря но не смятам че си права в тоя случай П.П nasty късно е вече тва трябваше да го направя като имах малко точки
            Не! Казва ти го човек, който утре може да пострада, защото на теб ти е било кеф да нарушаваш закона и да летиш с 90 в града. Повод на гордост ли е, че са ти отнели книжката заради нарушения? Много жалко ако е така.
            Aйде моля ти се точно жена да тръгва да упреква не на мен тия .. и никъде не съм казал че е гордост да карам срещъ закона!! незнам каде го прочете това?! И незнам защо да ни е срам да кажем че са ни взели книжките не съм първия нито последния и други колеги си признаха направили сме нарушения и са ни ги взели. Някой човек с 20 , 30 , 40 години стаж зад волана ако го спрат няколко пъти за без колан примерно ( дори и да няма стаж ) нали се сешташ че тва е адски глупаво и не би трябвало за това да ми вземат книжката. Тои не прави предпоставка за ПТП нали се сещаш ? И пак ти казвам не си права в тоя случай.П.П _жоро_ човек защо са те бавили 9 месеца с тая книжка бе , не ме отчайвай ???!?!
            Fiat Brava SX 1.6 16V 103 BHP

            Коментар


              #21
              gipsa написа:
              за вастановяване на точки вече мн. касно за колегата дано да се расе размоне само сас шест месечното наказание , това е в най-добрият вариант , че ше ходи отново на курсове е верно но мисля и че ше го карат да ходи и на пробациа ако не се лажа което мн тапо и излишно губене на време , но да но не му се налага
              Човек... оправи си малко правописа! Жалко е да не познаваш граматиката на родният си език!Искам да поясня нещо... Това дали някой не си е сложил колана, или говори по телефона, или кара гол и по джапанки си е все нарушение на закона! Да... едно е да направиш ПТП, да се напиеш, като тарба и да се качиш да караш, друго е да не си сложиш колана, но всичко това са нарушения, който се наказват според ЗАКОНА! Проумейте го и имайте чувство за вина, че сте останали без точки, защото сте НАРУШИТЕЛИ! А за възстановяването на точки споменах по-горе, защото нормално мислещ човек, когато усети, че му остават една трета от наличните точки ще се позаинтересува, как да си ги възстанови, че да не остане без книжка. @MitioLudiq колега... според името ти мога да преценя, какво е и поведението ти на пътя! А иначе обобщавайки мога да кажа, че докато все гледаме да минем метър и незачитайки закона все ще сме си на това дередже! Мисля, че мястото на темата е в коша.
              Frontera Sport, X20SE март 1998

              Коментар


                #22
                Е вие един колан ако не можете да се научите да слагате... Дали е полезен или не няма смисъл да се спори, ама да ви вземат книжките за 3-4 нарушения на нещо толкова елементарно... не са ви криви законите и наказанията
                Brava 1.6 16V 103hp

                Коментар


                  #23
                  Re: Въпрос свързан с отнемане на шофьорска книжка

                  _жоро_ написа:
                  ogi28b написа:
                  _жоро_ написа:
                  Адски тъпо е,но е факт.
                  Защо смяташ това за адски тъпо ?
                  Оги,защото си е адски тъпо.На мен ми взеха книжката за три пъти без колан и веднъж за скорост в рамките на 2-3 години.Виновен съм няма спор и си изтърпях наказанието което е ужким 6 мес. а се оказа че по-рано от 8 -9 мес. неможеш да вземеш книжка.Лишаването от правоспособност го разбирам,но немога да разбера защо ти се унищожава книжката и губиш абсолютно всички категории които си имал до момента!!!Напълно съм съгласен с тези мерки ако се прилагат срещу човек хванат с алкохол или нещо от сорта.Познат го хванаха да кара доста почерпен и си взе книжката след 3 мес. като мина само психотест а аз за колани трябваше да мина психотест,да мина наново всички курсове и да чакам около 9мес. за книжката!Ето това го намирам за адски,ама адски тъпо!
                  Може би логиката на тези които са го измислили е, че щом ти свършат точките за различни нарушения, значи не познаваш закона, и не можеш да караш, след като е така, нормално е да опиташ отново, като научиш закона, и се явиш на пълен изпит, за да покажеш че го знаеш. Не може да ти дадат книжката ей така след 6 месеца, след като са ти я взели за непознаване на закона. Доказваш че го познаваш, чрез изпит, и отново имаш книжка. Разликата между теб и твоят познат с алкохола, е че той е наказан с временно отнемане на свидетелството за 3 месеца (или там по който член е наказан), а ти си наказан по член 157 алинея 4 - Водач, на когото са отнети всички контролни точки, губи придобитата правоспособност и е длъжен да върне свидетелството за управление в съответната служба на Министерството на вътрешните работи. Никой не ти гледа за какво са ти взети точките. Може да не си спирал на СТОП, може да си минавал на червено, може да си бил пиян, без колани, да си карал с превишена скорост - няма значение. Като станат нула - губиш правоспособност, защото няма значение с каква категория превозно средство си направил нарушенията. Доколкото разбирам - смяташ че ако те хванат без колан в кола, трябва да изгубиш само категорията за кола, но не и за камион ?А и като се замисли човек - има водачи с 10-20-30 години стаж, и не са им взели дори 1 точица. Защо се получава така?

                  Коментар


                    #24
                    Извинете за втория пореден пост, но прочетох темата наново и ми прави впечатление че се бъркат основни неща:Никой никога няма да ви вземе книжката за каране без колан. Книжката я губите защото ви свършват контролните точки, а не защото карате без колан. А контролните точки ви свършват за каране без колан. Но не взимат книжката за това. Има разлика нали?

                    Коментар


                      #25
                      абсолютно си прав
                      Душата в рая на Фиата оборотомера до края!


                      FIAT BRAVO 1.8GT
                      FIAT BRAVO 1.9TD ex

                      Коментар


                        #26
                        Re: Въпрос свързан с отнемане на шофьорска книжка

                        Съгласен съм за изпита,но вместо да е един проверовъчен изпит в нашата мила родина трябва да караш изпити за всяка категория.
                        ogi28b написа:
                        Доколкото разбирам - смяташ че ако те хванат без колан в кола, трябва да изгубиш само категорията за кола, но не и за камион ?
                        Явно въобще не си ме разбрал.
                        Fiat Coupe 20V Turbo & Audi A4 2.5TDI Quattro & Fiat Punto Evo
                        Сутрин вечер моторизъм,здрав и бодър организъм!

                        Коментар


                          #27
                          MitioLudiq написа:
                          Aйде моля ти се точно жена да тръгва да упреква не на мен тия .. и никъде не съм казал че е гордост да карам срещъ закона!! незнам каде го прочете това?! И незнам защо да ни е срам да кажем че са ни взели книжките не съм първия нито последния и други колеги си признаха направили сме нарушения и са ни ги взели. Някой човек с 20 , 30 , 40 години стаж зад волана ако го спрат няколко пъти за без колан примерно ( дори и да няма стаж ) нали се сешташ че тва е адски глупаво и не би трябвало за това да ми вземат книжката. Тои не прави предпоставка за ПТП нали се сещаш ? И пак ти казвам не си права в тоя случай.П.П _жоро_ човек защо са те бавили 9 месеца с тая книжка бе , не ме отчайвай ???!?!
                          1. Не съм казала, че ти си казал, че се гордееш - това беше въпрос, не констатация. Редно е преди да напишеш каквото и да е, да прочетеш внимателно какво другите са казали.2. като съм жена какво? Обзалагам се, че съм много по-добър шофьор от теб и не излагам на опасност живота на хората, които се возят в колата. 3. Законът не е глупав, глупави са тези, които мислят, че са над него. Още по-глупави са тези, които разрешават да бъдат возени с превишена скорост, от пияни и т.н.4. Не приказвай за другите - приказвай за себе си - не на теб са ти взели книжката, щото си карал без колан, а за катастрофи и превишена скорост. Освен това всеки нормален, глобен веднъж за колан, обикновено след това не тръгва без да го е сложил.5. Това е въпрос: Предвид за какви нарушения са ти взели книжката, трябва ли да убиеш някой, че да се спреш?6. Няма нужда да търсиш под вола теле - в закона е записано как ще си получиш книжката - след положен изпит. Може да я получиш и след 10 години, ако след 10 години се явиш на изпит.
                          Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                          Коментар


                            #28
                            Мога да ви кажа ,че сте тревопасни на тези който критикуват.Можете да четете конско само от позицията ,че знаете закона и го спазвате и тем подобни.Човек да не пусне тема с някакво прегрешение ще го изядете с парцалките.Земете си преосмислете начините да накарате човек да се замисли за постъпките си.Тоя форум на какво искате да заприлича - това което кажат няколко хора това да е ?! Карам без колан в града ми , излезна ли извънградско и в София съм с колан , за към София зависимост от настроението карам с ограничението или минавам с над 100+ през волуяк.И имам един акт за превишена скорост и без колан за вече близо 10 години.Сега имам отнети 5 точки за каране по трамвайни релси по Дондуков щот са много хубави пътищата ни.И имам 3птп-та.Човека попита най-скромно какво да очаква ,а не поучения от всички.
                            Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
                            Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
                            Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

                            Коментар


                              #29
                              nasty написа:
                              Мога да ви кажа ,че сте овце на тези който критикуват.Можете да четете конско само от позицията ,че знаете закона и го спазвате и тем подобни.Човек да не пусне тема с някакво прегрешение ще го изядете с парцалките.Земете си преосмислете начините да накарате човек да се замисли за постъпките си.Тоя форум на какво искате да заприлича - това което кажат няколко хора това да е ?! Карам без колан в града ми , излезна ли извънградско и в София съм с колан , за към София зависимост от настроението карам с ограничението или минавам с над 100+ през волуяк.И имам един акт за превишена скорост и без колан за вече близо 10 години.Сега имам отнети 5 точки за каране по трамвайни релси по Дондуков щот са много хубави пътищата ни.И имам 3птп-та.Човека попита най-скромно какво да очаква ,а не поучения от всички.
                              Обиждаш, защото ти е неприятно, когато някой ти каже истината в очите. Чета конско (ако изобщо може да се нарече конско) защото днес има 3-ма загинали + една жена без колан на задната седалка. За щастие на всички движещи се по пътя, колите са се тряснали в дървета. А ако между тях имаше друга кола? Щеше пак да цъкаме с език нали? Интересно е, че някои хора си вземат поука само когато самите те или техни близки пострадат (мога да дам пример) - трябва ли да се стига до там?, други - дори и тогава не им пука - дали на някой ще му е приятно да се окаже по случайност срещу един такъв?Я дай пример къде сме го изяли човека с парцалките. Освен това му отговорихме на въпроса.
                              Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                              Коментар


                                #30
                                Re: Въпрос свързан с отнемане на шофьорска книжка

                                _жоро_ написа:
                                Съгласен съм за изпита,но вместо да е един проверовъчен изпит в нашата мила родина трябва да караш изпити за всяка категория.
                                Е не може, законът ще започне да си противоречи сам на себе си. Не може да имаш проверочен изпит за Ц или Д, при положение че нямаш Б в момента на изпита. Б се взима след полагане на изпит по теория и практика, и т. н. Явно така е измислено, че щом изгубиш право да управляваш - все едно никога не си съществувал. Започваш от нула. Това е положението за момента. Може да е тъпо, но така е напечатано в Държавен вестник, и трябва да го спазват всички, без изключение. Което пък например едва ли ще промени факта, че някой кара без колан системно. Рано или късно ще му вземат и новата книжка. Може би започването от нула, е един вид като голямо наказание.

                                Коментар

                                Working...
                                X