Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Хайде започнаха и за задните колани и още нещо....

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    В моята кола всички пътуващи ползват задължително коланите - случвало ми се е и 5те колана да са "заети". С катаджиите нещо напоследък и аз нямам проблеми, а щеше да е добре да имам - от февруари месец до сега са ме спирали 5-6 пъти - няколко пъти за рутинни проверки за алкохол, един или два пъти за рутинни проверки на документите и веднъж за да ми направят "забележка", че шофирам с включени халогени. Последният път дори ги направих криви, като ми казаха "ще ти пишем акт", а над Варна таман се вдигаше мъглата - викам им - да изкарам фотоапарата, има дата и час и да щракна как се вижда мъглата и снимката да я пратя на шефа ви, а? Размина се и там - без нищо. И пусто - тия КАТ служители кво гледат бе да ги таковам? Аз се оказва, че карам с невалидна книжка от началото на февруари, а нито съм и обърнал внимание (чел съм я) нито катаджиите? Що? Можеха да ми пернат едно фишче и вече да съм с нова книжка, а сега трябва да семоря да ходя на 2 места - хем да си платя глобата по закон, хем да кисна по опашки за да си платя издаването на нова книжка по закон... мда... И кво? Вие сте недоволни? И АЗ! Що не гледат бе?
    Steliyan's Life!
    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

    Коментар


      #47
      Колега @pr_00f този клип където си го дал не е много реален защото все пак това е манекен и това може да се случи ако караш труп или дълбоко заспал човек. И мога само да ви кажа, че има много по опасни неща от пътник без колан на задната седалка. Говоря за гума в багажника която не е хваната, куфар с инструменти и всякакви неща които тежат и не са укрепени, на повечето българи багажниците са им пълни с какви ле не боклуци. Извади някой клип където се прави тест с куфар за инструменти да видиш какво мазало прави спрямо един човек без колан.

      Коментар


        #48
        Re: Хайде започнаха и за задните колани и още нещо....

        Tornado написа:
        Вече се чудят какво да правят.
        Е с малко празни приказки ще се оправи огромната дупка в състоянието на пътищата, по-добре им е да плещят простотии отколкото да направят път с поне още едно платно - пътя от Варна до София дава много възможности хората да се изпобият помежду си с челни удари, не мисля в 21 век да обявяваме това за нормално, в ЕС сме да го хебе!!! Като е криза- с кирки и лопати да го разширим тоя идиотски път като за начало.
        Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

        Коментар


          #49
          chaveto написа:
          Колега @pr_00f този клип където си го дал не е много реален защото все пак това е манекен и това може да се случи ако караш труп или дълбоко заспал човек. И мога само да ви кажа, че има много по опасни неща от пътник без колан на задната седалка. Говоря за гума в багажника която не е хваната, куфар с инструменти и всякакви неща които тежат и не са укрепени, на повечето българи багажниците са им пълни с какви ле не боклуци. Извади някой клип където се прави тест с куфар за инструменти да видиш какво мазало прави спрямо един човек без колан.
          nе знам защо мислиш, че като е човек в съзнание ще успее да се хване. Ето ти едно друго клипче. http://www.youtube.com/watch?v=Lvt9JSdRr60Много хора си мислят, че ще се подпрат, хваната - ама се лъжат много. Кутия с инструменти може да е по-зле, но не говорим за това в момента Освен това инструментите няма как да минат през задната седалка и ще останат в багажника. Mythbusters правиха такъв експеримент. Ако имам време да го търся - ще го пусна
          Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

          Коментар


            #50
            jenshen73 написа:
            И пусто - тия КАТ служители кво гледат бе да ги таковам? Аз се оказва, че карам с невалидна книжка от началото на февруари, а нито съм и обърнал внимание (чел съм я) нито катаджиите? Що?
            Щото гледат как да изкарат някой лев... И аз бях така. Почти година карах с изтекла книжка и никой не обърна внимание...По темата ще кажа, че всичко живо, което се качи в колата ми е с колан, независимо дали седи отпред, отзад отстрани или отгоре. Който не иска да си го сложи - да ходи пеш! Ако недай си боже направя някоя простотия, не искам после да се обвинявам цял живот, заради един колан.
            Alfa 159 SW 2.4 Ti
            Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
            "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

            Коментар


              #51
              аз имам една такава питанка,ами ако нямам колани отзад? Извинявам ако сте го обсъдили вече,но късно виждам темата и 5 стр мнения не ми се преглеждат...Колата ми няма колани отзад,имат ли основание да ме глобят при положение,че е така?Щото примерно руските возила старите като нямат задни колани кво правят с тях?
              ex.Мареа ТД100

              Коментар


                #52
                Да бе ала бала с извинение.Като дойде Бравата от Италия ВСИЧКИТЕ (и трите) задни колана бяха набутани под седалката заедно със закопчалките за тях. Мисля че много са ги използвали и за това така
                Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                Коментар


                  #53
                  paralesa написа:
                  аз имам една такава питанка,ами ако нямам колани отзад? Извинявам ако сте го обсъдили вече,но късно виждам темата и 5 стр мнения не ми се преглеждат...Колата ми няма колани отзад,имат ли основание да ме глобят при положение,че е така?Щото примерно руските возила старите като нямат задни колани кво правят с тях?
                  нямат. Коланите отзад се ползват, ако ги има.
                  Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                  Коментар

                  Working...
                  X