Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

кога да си сменим документите за самоличност

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    кога да си сменим документите за самоличност

    Както на повечето български граждани и моите документи изтичат през следващата година. За съжаление в началото на годината, когато МВР още няма да има готовност за подмяна. Срока за тези документи се удължава до март 2010, само, че ако се налага да пътуваш в чужнина, едва ли някой ще знае за проблемите в родното МВР. Та въпроса ми е - дали мога да ги подновя по-рано през декевмри т.г.? Така ще и по-евтино първоначално.
    Брава 1.6 16V ELX
    Пунто 1.2 60 S.S.Cult - на жената

    #2
    Re: кога да си сменим документите за самоличност

    bright написа:
    Както на повечето български граждани и моите документи изтичат през следващата година. За съжаление в началото на годината, когато МВР още няма да има готовност за подмяна. Срока за тези документи се удължава до март 2010, само, че ако се налага да пътуваш в чужнина, едва ли някой ще знае за проблемите в родното МВР. Та въпроса ми е - дали мога да ги подновя по-рано през декевмри т.г.? Така ще и по-евтино първоначално.
    Питай в МВР.
    Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

    Коментар


      #3
      Може ! Дори и сега можеш да си ги смениш, наскоро излезе промяна в закона.
      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

      Коментар


        #4
        Ем мен ми изтичат 2010 февруари - ще са готови ли от мвр ?! Ще може ли да си забавя смяната (сигурно не ма да питам)Аз питах септември на гишето за лични карти и служителката ми каза незнам - не са идвали да подготвят нищо все още за новите лични карти....Май след нова година пак трябва да се разходя да питам.
        Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
        Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
        Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

        Коментар


          #5
          Лошото е, че скоро ще сменят изцяло типа на документите и новите ще трябва да имат биометрични данни. Кога ще са готови, никой не знае. Та, пътуващите в чужбина май по два пъти ще си сменят документите
          Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

          Коментар


            #6
            Сименс май глътнаха поръчката за повече от 100 млн. лева за новите биометрични документи. Колко ще ни струват на нас не се знае... А аз съм противник на тези биометрични ЛК, нешо не ме кефи идеята да си давам пръстови отпечатъци, карта на ириса и биокартина на аналните бактерии... Гадното е, че ще ме задължат не само да ги дам, ами и да си платя... Да платя може би почти 100 лева за документ, който е собственост на държавата и е издаван от държавата... Що аз да им го плащам мамицата им...

            Коментар


              #7
              Humppa написа:
              Сименс май глътнаха поръчката за повече от 100 млн. лева за новите биометрични документи. Колко ще ни струват на нас не се знае... А аз съм противник на тези биометрични ЛК, нешо не ме кефи идеята да си давам пръстови отпечатъци, карта на ириса и биокартина на аналните бактерии... Гадното е, че ще ме задължат не само да ги дам, ами и да си платя... Да платя може би почти 100 лева за документ, който е собственост на държавата и е издаван от държавата... Що аз да им го плащам мамицата им...
              Плащаш наем за ползването им Иначе по основния въпрос по темата - аз не разбрах за какво трябва да са готови от МВР?!? Та те и сега издават документи за самоличност. Като ти изтече срока - отиваш и ти ги подменят. Те са си винаги готови за това.А ако искаш да ти ги подменят директно с обсъждания нов тип документи - такива с биометрични данни, то това няма нищо общо с изтичането на срока на твоите лични документи... Ако държиш да са ти от новите - май ще трябва да се лишиш известно време от задграничен паспорт, или да го подменяш 2 пъти в кратко време. Въпреки, че ако нямаш намерение да ходиш в САЩ, за какво ти е паспорт с биометрични данни?

              Коментар


                #8
                Я да продължа темата в друга насока. След женитбата жната си подмени моминската фамилия с моята, минаха повече от 2 години и тя си е със старата ЛК... Няам си на идея какъв акт ще и жулнат...

                Коментар


                  #9
                  Immortal написа:
                  Въпреки, че ако нямаш намерение да ходиш в САЩ, за какво ти е паспорт с биометрични данни?
                  Да но забравяш че за се приберяш с автомобил от Италия примерно трябва да минеш на на пряко през Македония или през сръбско. Брал съм ядове точно по тази причина. Трябва ти задграничен паспорт независимо какъв. А ако ти е изтекъл стария какво правим. Вадим си пак от стария тип доде почнат от новите.
                  BRAVA 1.4 12v - 1998г.


                  http://vbox7.com/play:124bedab

                  Коментар


                    #10
                    lov написа:
                    Immortal написа:
                    Въпреки, че ако нямаш намерение да ходиш в САЩ, за какво ти е паспорт с биометрични данни?
                    Да но забравяш че за се приберяш с автомобил от Италия примерно трябва да минеш на на пряко през Македония или през сръбско. Брал съм ядове точно по тази причина. Трябва ти задграничен паспорт независимо какъв. А ако ти е изтекъл стария какво правим. Вадим си пак от стария тип доде почнат от новите.
                    Нищо не забравям. Единствено САЩ искат паспорти с биометрични данни, дори и там все още не са задължителни. Това е едно от условията им да ни махнат визите.А иначе си вадиш обикновен задграничен паспорт, същия като стария. Не виждам повод за тревога П.П. За Македония не ти трябва задграничен паспорт. Ходи се само с лична карта - двустранна спогодба (а на тях им искаме дори визи ). Малко и ние да се почувстваме кат’ хамериканците Ама и от Италия как ще минеш през Македония, не знам.

                    Коментар


                      #11
                      Никъде в Европа не искат паспорти с Биометрични данни, Ако ти изтече срока на Личната карта отиваш и си я сменяш, друг е въпроса ако искаш да са от новите,отностно паспорта той си е валиден из целия свят,така че не виждам проблем.Дори и да изтича догодина, подаваш си документите и си вадиш нов.Ако личната ти карта е изтекла, излизаш с паспорта от БГ, ако паспорта ти е изтекъл ,можеш да излезеш само с лична карта/там където може/.

                      Коментар


                        #12
                        Поради закъснението вътрешният министър обясни, че се налага да се въведе гратисен период, докато новата система най-накрая стане готова. Това ще е валидно обаче само за гражданите, които няма да пътуват в чужбина до изготвянето на нови документи с биометрични данни. С гратисния период на гражданите няма да се налага да сменят документите си през няколко месеца, защото държавата не си е свършила работата. Юристите на МВР вече подготвят необходимите законодателни промени за въвеждането на гратисния период.Тъй като през 2010 г. изтича легитимният срок за ползването на сегашните документи за самоличност и затова се налага вариантът срокът на сегашните документи д бъде увеличен и да са валидни за ползване поне у нас. Ако това не стане около два милиона граждани трябва наведнъж да се явят пред гишетата, за да си сменят документите за самоличност, няколко месеца по-късно пак да се наредят на опашка за получаване на биометрични паспорти. http://news.sagabg.net
                        Май ще се наложи да ги смениш...
                        Alfa 159 SW 2.4 Ti
                        Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                        "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                        Коментар


                          #13
                          "Тъй като през 2010 г. изтича легитимният срок за ползването на сегашните документи за самоличност..." - поредния журналистически кьорфишек. Както и по-горе писах, моите изтичат през 2012 (личната карта) и през 2013 (за паспорта).Легитимният срок за ползване на личните документи е 5 години за паспортите и 10 години (в повечето случаи) - за личните карти. Зависи кога са ти издадени. На хората над определена възраст, личните карти са безсрочни.Пишат журналята, пишат, а хората четат и вярват... пфу.

                          Коментар


                            #14
                            gamma написа:
                            Поради закъснението вътрешният министър обясни, че се налага да се въведе гратисен период, докато новата система най-накрая стане готова. Това ще е валидно обаче само за гражданите, които няма да пътуват в чужбина до изготвянето на нови документи с биометрични данни. С гратисния период на гражданите няма да се налага да сменят документите си през няколко месеца, защото държавата не си е свършила работата. Юристите на МВР вече подготвят необходимите законодателни промени за въвеждането на гратисния период.Тъй като през 2010 г. изтича легитимният срок за ползването на сегашните документи за самоличност и затова се налага вариантът срокът на сегашните документи д бъде увеличен и да са валидни за ползване поне у нас. Ако това не стане около два милиона граждани трябва наведнъж да се явят пред гишетата, за да си сменят документите за самоличност, няколко месеца по-късно пак да се наредят на опашка за получаване на биометрични паспорти. http://news.sagabg.net
                            Май ще се наложи да ги смениш...
                            Това с наклонения шрифт е поредната журналистическа глупост. Документите от сегашния вид няма да станат невалидни, така както станаха невалидни зелените паспорти през 2000 г.МВР издава документи и никога не е спирала да ги издава. А с последната промяна на ЗБЛД вече е позволено всеки да си смени личната карта, когато пожелае, а не само при изтичане на срока или при кражба или унищожаване. От 2007 г. това се прие за задграничните паспорти, вече е в сила и за личните карти. Днес решавате, че не искате през януари да се редите на опашки, отивате и си сменяте документите и ви остават валидни до срока на изтичането им. Документи с биометрични данни не са задължителни никъде. Единствено САЩ издават по-лесно виза при наличие на такива документи.
                            Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                            Коментар


                              #15
                              Благодаря на всички отзовали се. Отивам да ги сменям през декември! Сигурен съм, че в следващите десетина години, едва ли ще останат без промяна и поредно редене по опашки
                              Брава 1.6 16V ELX
                              Пунто 1.2 60 S.S.Cult - на жената

                              Коментар

                              Working...
                              X