Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нови лети джанти - препоръки...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Нови лети джанти - препоръки...

    Здравейте колеги, искам да се сдобия с нови лети джанти 15", като не бързам с покупката. Рових се из различни сайтове и т.н. Моля Ви, който си е купувал, да изкаже мнението си за сътветния магазин. Не търся нищо помпозно или супер уникално - искам добра марка на добра за нея цена т.е. - търся най-добрия баланс между показателите качество/цена.Пускам темата, за да събера мнения. Не помня, но бях чел някъде негативни мнения за М.....л (не знам уместно ли е да се споменава името на магазина?!?Ако модераторите кажат, че може, ще го напиша). Точния пример е , че колега си е зкупил нови джанти, като са му продали болтове за тях, но с друга резба!!!!"Майсторите" там са му ги монтирали, като съответно са пре...ли резбите на главините....Благодаря Ви и Ви пожелавам успешен ден.
    SKODA 105L '78
    PUNTO 1.2 MPI ELX '94
    FIAT 126p '89
    TEMPRA 1.6 i.e.SX '91
    GRANDE PUNTO 1.2 '06

    #2
    За каква кола търсиш джанти? Хубави 15-цолови на 4х98 мисля, че ще намериш малко трудно. 4х100 има по-голямо разнообразие, обаче за тях ще ти трябват специални болтове. Ето тази джанта на мен ми харесва много и цената й е добра: Dezent F 6.5x15-60.1-4/100-ET38, цена: 145 лв.
    Прикачени файлове
    SEAT Leon Cupra 300
    Triumph Street Triple 765 R

    Коментар


      #3
      Джантите трябва да са 4х100 и да са подходящи за гуми с размери 175/65/15 за да ги сложа на Гранде Пунто.
      SKODA 105L '78
      PUNTO 1.2 MPI ELX '94
      FIAT 126p '89
      TEMPRA 1.6 i.e.SX '91
      GRANDE PUNTO 1.2 '06

      Коментар


        #4

        Коментар


          #5
          Колеги хващам ви неподготвени! Grande Punto-тата са 4x100! (99% съм сигурен че са така)175/65/15 няма да можеш да сложиш на лети джанти, т.е. ще можеш но ще изглеждат странно! По принцип летите джанти са по широки и се слагат по широки гуми с по-малка процентна височина! Т.е на 175/65/15 отговарят най-добре 205/55/15! Новите коли са със широки калници и няма да се притесняваш че ще ти опират!
          ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
          // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

          Коментар


            #6
            Имам познат, който е счупил джанта на CMS при висока скорост, когато е преминал през голяма дупка по негови думи. Спомена ми че буквално се е откъснало парче от нея и джантата не е била годна да се ползва повече. А познавам и хора, които са доволни от тях. Тяпото е че хубавата джанта не трябва да се гъне, като локум и е пригодена за пътища. А в нашите условия май е по-добре и гумата и джантата да са от каучук. :P OZ и Alessio са по-трудни за кривене от CMS по мои впечатления.П.П. Харесай си нещо, затваряй очите и се хвърлял Yellow_Flash_Colorz_PDT_37 . Няма как да се знае във всяка от партидите на джантите, какво са забъркали... Yellow_Flash_Colorz_PDT_29
            Fiat Tipo 1.4i.e. 72hp 1993 - истинският автомобил
            Fiat Coupe 2000 16V 139hp 1995 - като хубавата жена - кеф ти е да си с нея, но ти къса нервите и джоба - продадена
            -------------------------------------------------------------

            Коментар


              #7
              Колега аз април месец си взех джанти 15-ки от точно този магазин за който казваш и за ся нямам проблеми. Единствено предна дясна джанта я одрасках малко и то от невнимание.Аз мойте ги взех 169 лева бройката и са с добър дизайн. За други магазини не знам защото просто не сам търсил направо там отидох и си ги купих.
              Виж бейби не сме глупаци,
              ние сме отбор от здравеняци.
              Да бъдеш с нас знам, че го желаеш,
              така че качвай се на дансинга и започвай да играеш!
              http://www.youtube.com/watch?v=UDWnMXzgeZo

              Коментар


                #8
                Ето ти колега:http://www.gumi.bg/wheels/models/dezent-5
                Ex Fiat 126P
                Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                Alfa Romeo 147 1.6 TS
                Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                Коментар


                  #9
                  Моите нови ляти джанти ги купих от Мотоексперт, като болтовете бяха подарък, а допълнително си купих готини секретни болтове. Джантите в поста на VooDoo съм ги виждал на същото място. По прицип не разчитай много на сайтове, а иди на място за да разбереш, какво има в наличност.
                  Frontera Sport, X20SE март 1998

                  Коментар


                    #10
                    Колеги, "ГрандеПунто" е 4х100!Дамянов, НЕ си купувай чисто нови джанти - за 15" ще дадеш повече пари, отколкото за 17" втора употреба.Хиляда пъти по-добре е да инвестираш повече пари в гумите върху джантите

                    Коментар


                      #11
                      Kuku написа:
                      Колеги, "ГрандеПунто" е 4х100!Дамянов, НЕ си купувай чисто нови джанти - за 15" ще дадеш повече пари, отколкото за 17" втора употреба.Хиляда пъти по-добре е да инвестираш повече пари в гумите върху джантите
                      Ами просто прецених, че е по добре да са нови, от колкото да са надрани и криви, но пък и ти ме вкара в размисъл
                      SKODA 105L '78
                      PUNTO 1.2 MPI ELX '94
                      FIAT 126p '89
                      TEMPRA 1.6 i.e.SX '91
                      GRANDE PUNTO 1.2 '06

                      Коментар


                        #12
                        Kuku написа:
                        Колеги, "ГрандеПунто" е 4х100!Дамянов, НЕ си купувай чисто нови джанти - за 15" ще дадеш повече пари, отколкото за 17" втора употреба.Хиляда пъти по-добре е да инвестираш повече пари в гумите върху джантите
                        Определено в по-добре да си купиш нови ляти джанти стига да не се стискаш за пари! :D Освен,че видимо може джантите да са надрани може невидимо да са криви и това със сигурност ще го разбереш след, като си ги купил. Освен това рядко се продават наистина красиви джанти, т.е. нямаш избор, като в магазин. А и колегата все пак търси 15-ки, а не 17-ки! Моите 14-ки ми излезнаха към 450лв. комплекта, а втора употреба читавите тогава вървяха по 300лв. и много трудно се намираше нещо свястно, а пък красиво... направо невъзможно.
                        Frontera Sport, X20SE март 1998

                        Коментар


                          #13
                          Е, аз пък купих моите 17-ки оригинални на "ФИАТ" за 400лв. в идеално/перфектно/уникално състояние и ако си отваряш очите на четири няма да попаднеш на заварявани криваци.Просто има неща, които е задължително да се купуват употребявани, НО трябва много да се внимава, за да е наред всичко!Утре като изтресеш някоя дупка, което е много вероятно в България, особено през зимата, ще ти се свие сърцето... или пък като си намериш колата на трупчета пред блока, понеже някой квартален апап много е харесал уникално красивите ти нови джанти, заедно с новите ти гуми Чисто новите джанти са само за баровци, ако ме разбираш какво искам да кажа....

                          Коментар


                            #14
                            Kuku написа:
                            Е, аз пък купих моите 17-ки оригинални на "ФИАТ" за 400лв. в идеално/перфектно/уникално състояние и ако си отваряш очите на четири няма да попаднеш на заварявани криваци.Просто има неща, които е задължително да се купуват употребявани, НО трябва много да се внимава, за да е наред всичко!Утре като изтресеш някоя дупка, което е много вероятно в България, особено през зимата, ще ти се свие сърцето... или пък като си намериш колата на трупчета пред блока, понеже някой квартален апап много е харесал уникално красивите ти нови джанти, заедно с новите ти гуми Чисто новите джанти са само за баровци, ако ме разбираш какво искам да кажа....
                            Ти си дал почти толкова пари за джанти, колкото аз! :D С тази разлика, че моите са нови, а твоите стари. И разбира се моите 14-ки, а твоите 17-ки! Познай, кой от двата размера джанти се набива повече на очи и е предпочитан от автоджамбазите? Да наистина някои неща могат да се купуват втора употреба, други не. За мен и лятите джанти са едно от тях. Ако трябва да се изправят и четирите сметни, колко ще ти излезе! А за зимата имам железни джанти. Плюс това сметни, ако си с нископрофилна гума и голяма джанта и обратното с висока гума и малка джанта, коя джанта има по-голям шанс да се строши при влизане в дупка. Да, колата не изглежда гъзарска с огромни джанти, но не се и набива толкова на очи. А пък и с хубави секретни болтове имаш някаква гаранция поне от кварталните наркоманчета.
                            Frontera Sport, X20SE март 1998

                            Коментар


                              #15
                              Kuku написа:
                              Утре като изтресеш някоя дупка, което е много вероятно в България, особено през зимата, ще ти се свие сърцето... или пък като си намериш колата на трупчета пред блока, понеже някой квартален апап много е харесал уникално красивите ти нови джанти, заедно с новите ти гуми Чисто новите джанти са само за баровци, ако ме разбираш какво искам да кажа....
                              Абсолютно и аз съм на това мнение!! Ако новите бяха на по-народни цени поне да имаш някаква сметка, ама така...
                              ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
                              // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

                              Коментар

                              Working...
                              X