Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Хайде на доктор.Объркана диагноза.Или за всички които...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Хайде на доктор.Объркана диагноза.Или за всички които...

    Да ви се оплача, че днес съм щастлив. Сега ще разберете. След болки в дясно под ребрата, на лекар и диагноза - хепатит. Бре уплаших се доста. Викам си изък за Фиатката. Ми кой ще я кара сега. Веднага диети, лимони сутрин на гладно, лекарства и най-лошото никакъв алкохол. Бях му забравил вкуса. Питам лекаря, жени може ли, ами можело ама да не съм се преуморявал. Ми то секс без умора... Сега след четери месеца, пак на преглед/ехограф и кръвна картина/ и.... -Ми нямал съм нищо!!! Черен дроб-хомогенна структора и в нормите. Кръв без вируси - нито хепатит нито спин! Само прегъната жлъчка по рождение. Та тая вечер съм си налял едно и се кефя на живота- колко може да е хубав с компания, шопска и с... с объркана диагноза. Между другото - първите изследвания в началото, ги правех в окръжна болница ,,Света Ана"/да И е Свято Името/ във Варна, а вторите след 3-4 месечена пълна диета - пак там и за по сигурно ги повторих във реномирана частна клиника- пак без проблеми със здравето. Така че колеги- не се доверявайте на това което ще ви кажат и винаги си мислете че сте здрави. Това наистина помага. Предлагам тая тема да е за тия от нас, които са напатили от лекари. Е на мен поне ми помогнаха да откажа алкохола. Не че съм пияч, но вече не го предпочитам така честичко, след като почти четери месеца не ми липсваше. Сега ще ходя пак в окръжна при същия лекар, да си видя белите дробове. Та белкем откажа и цигарите! С две думи-има полза, въпеки че бая се бях наплашил.
    Fiat Marea TD100

    #2
    Внимавай къде ходиш, че да не откажеш и жените. :D Хайде със здраве и късмет!

    Коментар


      #3
      Re: Хайде на доктор.Объркана диагноза.Или за всички които...

      iuly_vn написа:
      Да ви се оплача, че днес съм щастлив. Сега ще разберете. След болки в дясно под ребрата, на лекар и диагноза - хепатит. Бре уплаших се доста. Викам си изък за Фиатката. Ми кой ще я кара сега.
      :D поне обясниха ли ти какво е хепатита?че чак толкова наплашен....и след него се живее-аз и милиони сме пример и то B. има и С,а май и още.а нищо чудно да си имал А,и с диетите за 4 мес. да си се изчистил/мисля че е възможно,ама не съм доктор /
      Renault Laguna 1,9 dci 2002

      Коментар


        #4
        Радвай се на малките неща

        Коментар


          #5
          Аз също съм жертва на такава диагноза...че даже и прекарах една вечер в стая с 3-ма жълтооки!На сутринта се оказа че е миокардит! И то диагнозата беше поставена от един от най-добрите...приятел на нашето докторско семейство.
          Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
          Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

          Коментар


            #6
            vital написа:
            Радвай се на малките неща
            Така е. Нека се радваме на малките неща.
            A17DTС/S
            Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

            Коментар


              #7
              И твоята не е лесна но мен ми дръжи още влага случката с колегата отпреди няколко дни...Буквално не знам дали да му вярвам, въпреки, че предвид човека не би трябвало да имам съмнения!Накратко - преди месец счупи гадно глезен.В Перник ( Бърза Помощ ) след снимка му казали, че е просто навехнат и го пратили в къщи Отведохме го на травматолог и той го прати на секундата в Пирогов.Шинираха го и му набиха 2 пирона в крака.Както и да е.Та абсурдната случка е с ваденето на пироните, 1 месец по-късно. Пак в Пирогов.Сложили го на масата и доктора взел едни конски клещи за да сваля пироните.След няколко минути дърпане и пуфтене, доктора казал: "Бах мааму, тези пирони май бяха с винт..." ?!?!?!Колегата вече е напикан от болка - процедурата е без каквато и да било упойка.Доктора излязъл и след няколко минути влиза.С някакъв винтоверт, подобен на Райдер - от 20 лв, не повече.Биташка стока някаква...Захванал приона и... Сигурно се сещате какво се случило в следващия момент Пациента, вече напикан от болка се и посира в следващите няколко секунди.Шлосера-доктор заправил да превключи винтоверта на "отвиване" и донавил пирона!Последвало едно "Упс!" от негова страна, разбирайки за грешката и от там насетне ги извадил без проблеми и двата.А е било без проблеми, щото пациента вече бил на откачил от болки и всъщност нямало на къде да го боли повече.Чудя се да се смея ли или да се ядосвам...То както са казали хората:"Като знам какъв инж съм направо ме е шубе да ида на доктор"
              I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

              Коментар


                #8
                Пресен-пресен и аз се прибирам сега от ходене по дофтори.На мен нищо ми няма (вече), но жената я удари грипа. Аз го изкарах миналата седмица на крака, но тя милата снощи нищо й нямаше, сутринта не може да стане от болки по стави и мускули. Гадене, повръщане.Тръгваме ние към дофторо, че чак в Сливен (щото там сме си свикнали от едно време и там се водим все още регистрирани). Междувременно се обаждаме на шефовете й, те викат ОК, само донеси болничен.Отиваме ние, дофторицата вика - ааа, нищо й няма, къв болничен?! Все пак ни прати да си плати жената няколкото месеца здравни вноски, щото й беше прекъснато осигуряването. После, вика, се върнете тука и ще видим за болничен... Отидохме, платихме 70 и кусур лева за 7 месеца здравни вноски... върнахме се. През това време на жената й стана още по-лошо, вдигна и температура. Влизаме - онази вика, "А! ми ти си била наистина болна!". Жената за малко да й повърне на бюрото ... И сега лежи в къщи на топло, чайчета, витамини, аспирини и други...Свински ли е, не е ли...грип...

                Коментар


                  #9
                  Immortal написа:
                  Пресен-пресен и аз се прибирам сега от ходене по дофтори.На мен нищо ми няма (вече), но жената я удари грипа. Аз го изкарах миналата седмица на крака, но тя милата снощи нищо й нямаше, сутринта не може да стане от болки по стави и мускули. Гадене, повръщане.Тръгваме ние към дофторо, че чак в Сливен (щото там сме си свикнали от едно време и там се водим все още регистрирани). Междувременно се обаждаме на шефовете й, те викат ОК, само донеси болничен.Отиваме ние, дофторицата вика - ааа, нищо й няма, къв болничен?! Все пак ни прати да си плати жената няколкото месеца здравни вноски, щото й беше прекъснато осигуряването. После, вика, се върнете тука и ще видим за болничен... Отидохме, платихме 70 и кусур лева за 7 месеца здравни вноски... върнахме се. През това време на жената й стана още по-лошо, вдигна и температура. Влизаме - онази вика, "А! ми ти си била наистина болна!". Жената за малко да й повърне на бюрото ... И сега лежи в къщи на топло, чайчета, витамини, аспирини и други...Свински ли е, не е ли...грип...
                  Свински грип жените ги не лови. Той ходи само по свине, не по ... Дидо, майтапя се, да не вземеш сега да ми се вържеш и да цъфнеш у нас да се кютаме ...
                  Steliyan's Life!
                  FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                  Коментар


                    #10
                    Абе к’ви лекари имате вие? Моя, като отида и кажа, че искам болничен не ме питаболен ли съм, не съм ли. iuly_vn:Ами за хепатит се лежи в инфекциозното. За А една седмица, за Б цял месец.Ти лежа ли изобщо? Освен това взимат доста често кръв за изследване, не знам какви кретенитрябва да са, че да не могат да проверят дали си болен наистина. * Наличието на антитела от клас IgM срещу вируса на Хепатит А(Anti-HAV)- говори за скоро настъпила инфекция. * Откриването на същите антитела, но от клас IgG (Anti-HAV-IgG), е доказателство за прекаран в миналото Хепатит А.vaskobravo"а нищо чудно да си имал А,и с диетите за 4 мес. да си се изчистил/мисля че е възможно,ама не съм доктор Wink /"Антителата си остават и имаш имунитет вече, така че няма как да ги пропуснат.
                    Ex Fiat 126P
                    Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                    Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                    Alfa Romeo 147 1.6 TS
                    Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                    Коментар


                      #11
                      Колега trace, аз не говоря за вирусен хепатит, опазил Бог всекиго, ами за алкохолен. Иначе изследвания за кръв ми правеха и имаше завишени норми. Бях свалил и доста килограми за нула време, та затова се стреснах. Сега след ехографа и нови проби докторът вика че нищо ми нямало. Каза че е можело да бъде от претоварване. Е то аз тогава, бая се бях претоварил- , ама... Интересно че първия-лекуващия лекар ме похвали че съм бил сериозен, но защо ли ми каза да продължа с лекарствата. Но пък съм му благодарен, защото сега не пия вечер и на сутритна съм огън . Е, с приятели и на шпопска може.Vaskobravo, обясниха ми какво е хепатита, даже се ргистрирах във форума, доста изчетох за него из нета, но научих че симптомите са винаги едни и същи: Притискане в дясното подребрие до леки болки, лесна преумора и т.н. То накрая като чете много човек за подобни неща и почва да си и внушава, та и това го има. Даже и една бира да изпиех и вечерта пак си ме болеше. Че се бях и наплашил, да не е вирусен там А,Б,Ц, ерголям, не ги помня вече всичките но сега нямам грижа. Желая на всички да сте живи и здрави, та и да се радвате на Фиатките повече.
                      Fiat Marea TD100

                      Коментар


                        #12
                        trace написа:
                        Абе к’ви лекари имате вие? Моя, като отида и кажа, че искам болничен не ме питаболен ли съм, не съм ли.
                        Нямаме лекари, имаме цяла частна клиника, по-голяма от общинската болница. Води ни се някакъв лекар за "личен", но винаги има поне 2 дежурни GP-та, и от рецепцията те препращат към който се случи свободен.

                        Коментар


                          #13
                          vital написа:
                          Радвай се на малките неща
                          Човече това хич не е малко
                          FIAT Punto 1.6ELX 90hp. 94 г.

                          Коментар


                            #14
                            И понеже в последните дни е актуална случката с родилката във Варна, на която доктора е поискал 400лв под масата - ето какво ’защитно писмо’ е изпратено от български лекар работещ в чужбина до варненски вестник:http://moreto.net/novini.php?n=63189Няма ли край наглостта на тези търговци на смърт?!

                            Коментар


                              #15
                              ls1 написа:
                              И понеже в последните дни е актуална случката с родилката във Варна, на която доктора е поискал 400лв под масата - ето какво ’защитно писмо’ е изпратено от български лекар работещ в чужбина до варненски вестник:http://moreto.net/novini.php?n=63189Няма ли край наглостта на тези търговци на смърт?!
                              Съгласна съм, че писмото е много нагло. До колкото разбрах (от интернет главно) жената не е уговаряла частен преглед или частна операция - т.е. срещу заплащане, била е здравно осигурена и следователно на нея и се полагат безплатните здравни грижи от НЗОК. Има разлика между хонорар и платена от НЗОК пътека, а явно този "интелигент" не може да схване разликата и е решил в момент на умопомрачение да си изкаже мнението, което още повече задълбава голямата дупка в главата му, която лъсва с пълна сила. Не виждам нищо лошо в това всеки лекар да има свои собствени тарифи, не виждам и нищо лошо в това хора да се възползват от това. Лошото е когато започнат да се изнудват пациенти да плащат, нищо, че лечението им се поема от касата. Между другото - и мен са ме лекували неправилно. При болки в главата ми лекуваха бъбреците. На въпроса какво общо имат тези неща - отговорът беше - ми нищо много общо. В края на краищата след 3 месеца се добрах до невролог и проблемът се реши за седмица. Да ме извинят колегите-медици, но има много плява в редиците им.
                              Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                              Коментар

                              Working...
                              X