Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фенер

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фенер

    Здравейте колеги.Имам си един фенер който си има батерия която се зарежда.Имам си и зарядно което не е неговото.Въпросът ми е става ли това зарядно за фенера или да си търся друго.Не разбирам нищо от такива токове и т.н.БатерияЗарядно
    Прикачени файлове
    Fiat Punto 1.7TD
    Toyota Avensis 2.0D4D

    #2
    Ам, ти пробва ли да видиш дали става? Не знам за другите, но аз не мога да ти кажа дали едно зарядно ще стане на една батерия, чието зарядно е едно друго. Все пак нещата са при теб, може и с преправка да се получи нещо, ако е наложително...
    NOW: ???
    Ex: Fiat Bravo 1.6 16V 05.2000 - CA 3978 ??
    Ex: Fiat Bravo 1.2 16V 12.1999

    Коментар


      #3
      Слагаш адаптора на 7.5 волта и ще стане, Обаче адаптера е китайски 1 А, тези и при 600 мА им пада напрежението а батерията иска до 2 А ток.С две думи ще стане обаче ще се зарежда по бавно и е възможно адаптера да прегрее.Също внимавай много понеже адаптера има превключвател на поляритета мисля че не е нужно да ти обяснявам какво ще стане ако го включиш наобратно.Включи един резистор 4-5 ома последователно да ти намали малко тока.
      http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
      Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
      FIAT БРАВО 1.2 16v
      ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
      FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

      Коментар


        #4
        infineon написа:
        Слагаш адаптора на 7.5 волта и ще стане, Обаче адаптера е китайски 1 А, тези и при 600 мА им пада напрежението а батерията иска до 2 А ток.С две думи ще стане обаче ще се зарежда по бавно и е възможно адаптера да прегрее.Също внимавай много понеже адаптера има превключвател на поляритета мисля че не е нужно да ти обяснявам какво ще стане ако го включиш наобратно.Включи един резистор 4-5 ома последователно да ти намали малко тока.
        Това за поляритета на + или - да го сложа???
        Fiat Punto 1.7TD
        Toyota Avensis 2.0D4D

        Коментар


          #5
          + vs. -

          Ето снимка Ляво или Дясно???Обърнете внимание че отгоре е + а долу до надписа за поляритета е -.
          Прикачени файлове
          Fiat Punto 1.7TD
          Toyota Avensis 2.0D4D

          Коментар


            #6
            Ляво, както е на снимкатаНо все пак е препоръчително да провериш с мултицет дали на средния пин на буксата излиза плюса че като знам как тези китайци печатат надписите нищо чудно и да е сбъркано
            http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
            Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
            FIAT БРАВО 1.2 16v
            ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
            FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

            Коментар


              #7
              Това го мога блгодаря ти :D
              Fiat Punto 1.7TD
              Toyota Avensis 2.0D4D

              Коментар


                #8
                Не знам дали съм прав, но ми се струва, че бъркате основни понятия! Адаптор и зарядно! А и съвет към колегата автор на темата, оправи си заглавието.
                Frontera Sport, X20SE март 1998

                Коментар


                  #9
                  Няма да стане! За зареждане на батерията се нуждаеш от източник на ток, които обикновено е вграден в лаптопите или в зарядните. В адаптора го няма!
                  Fiat Tipo 1,6 ie; '93; engine 159А3048; clima.

                  Коментар


                    #10
                    По принцип става, но точно това захранване няма стабилизация на изхода си.
                    Bravo 1.6 16v 97г. + АГУ

                    Коментар


                      #11
                      Като за начало ти препоръчвам да хвърлиш този адаптер където хора не минават После е важно да провериш по какъв начин се е зареждала тази батерия в оригиналния вариант - през фенера или се е вадила от него и се е зареждала на някакъв отделен чаржър.Предполагам е първия вариант - през фенера.Ако е така трябва да има букса в която да се включи адаптера.Пише ли нещо на нея? Нещо като например 12V = ?По нагоре колега ти е казал, че акумулаторна батерия не се зарежда с обикновен адаптер за стабилизирано напрежение а с зарядно устройство, стабилизиращо тока.Дали въпросния стабилизатор е вграден в фенера или е бил външен може дамо да се гадае.Виж огледай все пак фенера.
                      I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                      Коментар


                        #12
                        Ето това ще ти свърши идеална работа, само трябва да хванеш някой да ти го налепи и настрои.Ако ползваш него ще ти свърши работа произволен АС или DC адаптер с напрежение 12V.Всъщност би могъл да го захраниш с почти произволен адаптер, дори и със зарядното на лаптопа примерно.Китчето на неомонтана може да изглежда сложно но всъщност цената му е символична а оживяването му е за половин час работа.Батерията ще ти се отблагодари за усилията със сигурност
                        I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                        Коментар

                        Working...
                        X