Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Две кабелни по една жица?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Дам... представям си, какво е да пуснеш допълнително кабел в ново жилище... гадна работа... Това в все едно да си купиш нова кола и да разчовъркаш всичко за да и сложиш усилвател и допълнителни колони! :D А иначе и аз силно се интересувам от HD каналите, все пак на LCD-тата стандартните канали изглеждат бозаво, който каквото иска да ми говори. Някой ако не вярва да дойде да му пусна един Full HD филм от компа! :P
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    Коментар


      #17
      Добре де, а не може ли да сложиш един ’превключвател’ на входа на кабела дето ти обикаля къщата и да включваш ту единия доставчик, ту другия да е по кабела ти?

      Коментар


        #18
        за HD ти трябва шерингтрябва да инвестираш 600-700-800 лева за приемник и антена с мотор 30 кинта на месец и цялото небе е твое :D
        2015 Renault Megane Expression GT
        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
        Всичко за FIAT Bravo 2007

        Коментар


          #19
          Sev написа:
          за HD ти трябва шерингтрябва да инвестираш 600-700-800 лева за приемник и антена с мотор 30 кинта на месец и цялото небе е твое :D
          Мдам, наясно съм с това.Обаче в тази схема ина няколко проблем също:1. Отново кабелите - нямам пуснат кабел за сателитна антена - това си е лично мой пропуск защото смятах да го правя и забравих - сетих се като беше нареден ламината - иначе щеше да стане.2. Изложението ми е Север - Северозапад и Изток - Североизток - което ще рече че от източните тераси мога да видя (евентулано) само турския спътник на който е качен Булсатоком, а и това не е сигурно - не съм се въртял с компас . Иначе има варианта да кача антена на покрива ама над мен са 4 етажа - съответно доста кабел, който трябва да мине отвън, а вероятността да ми мрънкат ’съкооператорите’ е голяма - все пак идеята е да сме модерно място на което не висят кабели отвън. Освен това на покрива не ща - при първия сняг трябва да тичам да чистя антена, което си е гадно.Иначе съм се заилсял сериозно са един хубав приемник HD - ама добрите с Линукс и слот за интернет, са да имам шерин като хората почват от 700-800лв... Абе както казах -проблемите са ’големи’ и както жена ми казва - ’Само се намираш какво да се занимаваш - виж как хубаво си работи телевизора’ - а то е пълна боза на 42’ FULL HD панелче, моля ви се.Отивам на Кейбъл другия месец и това е. Сега съм се разбрал с един съсед, който има цифрова на кейбъл да се прикача към него за проба и да ми даде декодера, за да видя дали ме удовлетворява качеството и да действам.Иначе не мога да ви опиша като пусна от флашката 1920X1080p сигнал - някой филм BD рип или клипче - картината е нещо феономенално. Сега съм си поръчал от и-бей един външен хард диск 100ГБ да си свалям направо на него филми, че флашката ми е само 4гб и не мога да си пускам новите релиизи през USBто на телевизора, ами трябва да го закачам към компира, а пък още не съм се оборудвал с DVI-HDMI обръщач ( както писах в една друга тема) а и свука отделно се пуща и се оплитам в кабели.Най-интересното е че процесора на телевизора явно е мног добър защото филми който се опитват да насичат по малко на служебния компир, който е много силен ама и натоварен с други глупости, на телевизра вървят като масло - чете не само avi, divx, xvid ами и mov и mkv, отделно субтитрите си ги праска без да се замисли.Това си беше жива реклама, затова няма да споменавам марката и модела на TV-то.
          Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
          Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
          ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

          Коментар


            #20
            Все пак сподели какъв е телевизора! Може пък някой от нас /в часнтост аз/ в момента да избира и да е пред дилема...А по темата - наскоро правих ремонт вкъщи и антенните кабели ги положих вътре в первазите. Продават се едни полски первази, малко по-скъпи от обикновените, които са с капаче. Монтираш си перваза, пускаш си кабела в прореза му и си го затваряш с капачето. Красиво, практично и удобно. Събират се 2-3 коаксиални кабела.
            Peugeot 301
            Punto 1.9 JTD - на жената

            Коментар


              #21
              venco67 написа:
              Все пак сподели какъв е телевизора! Може пък някой от нас /в часнтост аз/ в момента да избира и да е пред дилема...А по темата - наскоро правих ремонт вкъщи и антенните кабели ги положих вътре в первазите. Продават се едни полски первази, малко по-скъпи от обикновените, които са с капаче. Монтираш си перваза, пускаш си кабела в прореза му и си го затваряш с капачето. Красиво, практично и удобно. Събират се 2-3 коаксиални кабела.
              Знам ги первазите - ама аз съм с обикновни - не че не мога да ги сменя ако полудея.Иначе телевизора е LG 42LH4000 - от магазина USB-то му не плейва филми ама се влиза в сервизното меню и се отключва и сатава като по-големия модел, дето е с 500лв по-скъп. За справка за всякакви такива телевизори: http://forum.setcom.bg/index.php?board=59.0
              Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
              Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
              ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

              Коментар


                #22
                HD нещата бяха за Влади :D
                2015 Renault Megane Expression GT
                2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                Всичко за FIAT Bravo 2007

                Коментар


                  #23
                  Sev написа:
                  HD нещата бяха за Влади :D
                  Знам, знам... но все пак идеята е прогамите да са на български, или с български субтитри. А иначе, да... за около хиляда лева могат да се гледат доста програми
                  Frontera Sport, X20SE март 1998

                  Коментар


                    #24
                    БГ и ХД са различни неща, но ти го знаеш много добре :D ...я кажи, БТВ нали щяха да тестват ХД...даже май снимат някои предавания в ХД
                    2015 Renault Megane Expression GT
                    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                    Всичко за FIAT Bravo 2007

                    Коментар

                    Working...
                    X