Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Две кабелни по една жица?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Две кабелни по една жица?

    Я аз да попитам тука...В момента съм на кабелна на Еском ( местен доставчик), от която съм относително доволен обаче на гоеламия ми телевизор - LCD 42’ естествено е пълна боза щото е аналогова.Цифрова има в Хасково само на Кебълтел, които ще ми дадат и Конакс модул да си го турна в слота на ТВто - та няма да има нужда от външен тунер.Да ама не мога да се токажа от Еском - щото е в пакет с други неща - интерент, телефон.Както ида е - ще си плащам 10лв за нея - не е страшно. Освен това има и няколко канала които ме интересуват а Кейбъл ги няма...Та - мога ли двете кабелни да ги пусна по една жица из къщи - не ми се прекарват допълнителни кабели.Ясно ми е че ще си пречат малко - особено силни-слаби канали на двете телевизии - може да се получи пълна боза...Ама не пречи да опитам де.Предполагам някакво съгласуващо устройство трябва да се сложи, ама какво и откъде и другите възможни рискове????
    Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
    Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

    #2
    Според мене не е проблем дали ще има слаби или силни, а ще си пречат тези канали които са пуснати на едни и същи честоти или много близки една до друга.
    Ex. Fiat Marea 1,6-16V,98g.
    Ex.Opel Astra

    Коментар


      #3
      не ставана едни и същи честоти ще има различни каналипредставям си какво ще стане
      2015 Renault Megane Expression GT
      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
      Всичко за FIAT Bravo 2007

      Коментар


        #4
        прекарването на един кабел се прави за 20 минути ако е "калпаво" и за час два ако искаш да стане като хората...кажи кое те притеснява,не ти харесва? Как е прекаран сегашния кабел? В стената ли е,в кабелен канал ли е,или просто прихванат по стената и е скрит тук там където мое от килим,гардероб и др.? Може да измислим решение да прекараш още един кабел и да ти е мирна главата А решението което мислиш ми се струва абсурдно,няма как да се случи без да се случи една голяма каша с каналите
        ex.Мареа ТД100

        Коментар


          #5
          Без да съм специалист, само изказвам предположение - но мисля, че може.Едните канали, щом са цифрови, не са ли само на една тънка честотна лента (най-често - само на един канал) накачулени всичките (т.нар. мултиплекс)?Най-много да смутят един от каналите на аналоговата.Чисто технологично погледнато.Специалистите да кажат повече.Те това пише за цифровата телевизия във википедията: "Digital television signals must not interfere with each other, and they must also coexist with analog television until it is phased out.""цифровите телевизионни сигнали не трябва да интерферират един с друг, и трябва да коекзистират (т.е.да съществуват съвместно) с аналоговата телевизия, докато тя не е спряна"

          Коментар


            #6
            Immortal написа:
            Без да съм специалист, само изказвам предположение - но мисля, че може.Едните канали, щом са цифрови, не са ли само на една тънка честотна лента (най-често - само на един канал) накачулени всичките (т.нар. мултиплекс)?Най-много да смутят един от каналите на аналоговата.Чисто технологично погледнато.Специалистите да кажат повече.Те това пише за цифровата телевизия във википедията: "Digital television signals must not interfere with each other, and they must also coexist with analog television until it is phased out.""цифровите телевизионни сигнали не трябва да интерферират един с друг, и трябва да коекзистират (т.е.да съществуват съвместно) с аналоговата телевизия, докато тя не е спряна"
            На теория е така,но на практика не е,защото по кабела на кейбълтел освен цифровите телевизии вървят и аналогови+ интернет+ телефон.Те нямат отделна мрежа за цифрова ТВ.
            Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
            Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

            Коментар


              #7
              Това вече е друга работа Не бойте се, и в Хасково скоро ще спрат аналоговите излъчвания, както вече стана от половин година в Сливен.Така кабелните си решиха и проблема с неплащащите услугата, които бяха над 50% от всички потребители. А масово пък беше съседи да си делят една такса, и да ползват със сплитери съвместно с комшиите.Сега или плащаш, или не гледаш.Така че на Явор проблемът е временен.

              Коментар


                #8
                Immortal написа:
                Това вече е друга работа Не бойте се, и в Хасково скоро ще спрат аналоговите излъчвания, както вече стана от половин година в Сливен.Така кабелните си решиха и проблема с неплащащите услугата, които бяха над 50% от всички потребители. А масово пък беше съседи да си делят една такса, и да ползват със сплитери съвместно с комшиите.Сега или плащаш, или не гледаш.Така че на Явор проблемът е временен.
                Направо го успокои човечеца!!!!!!!!!
                Ex. Fiat Marea 1,6-16V,98g.
                Ex.Opel Astra

                Коментар


                  #9
                  Кабелните телевизии излъчват програмите на честоти по стандарт. Така че и двете фирми ползват едни и същи честоти в кабела. Без значение дали се излъчва аналогов канал или цифров пакет.Няма как да ги "смесиш" по един кабел.

                  Коментар


                    #10
                    Според мен ще има конфликти на честоти, а и едната мрежа ще влияе електрически на другата и резултата ще е бъг :D Пусни си един допълнителен кабел, колкото и гадно да е, и жена ти те гледа на кръв! :D
                    Frontera Sport, X20SE март 1998

                    Коментар


                      #11
                      Даааа, нищо ново не чувам за съжаление - аз всичко това си го знам - просто търся ’второ мнение’...Май ще си пусна един кабел само за Кейбъл до големия ТВ и така ще си реша проблема.Лошото е че при мен всикчко е в стените - кооперацията е съвсем нова - нанесох се преди 2-3 седмици и много ме е жал да се опасвам с кабели.Кабелните вървят в магистрали в коридора на входа, а от там за мен тръгва само един кабел... Няма как да пусна втори по същия начин за съжаление - ще трябва да го полагам външно което обезсмисля цялата гимнастика по време на ремонта ми - всичко да е направено като хората.Като гледам пред мен има 2 варианта :1. Оставам си на старата кабелна и всеки път псувам като пусна ТВ-ти и чакам след нова година или макс до 6 месеца да пуснат цифрови канали - както обещаха.2. Минавам изцяло на Кейбъл и прежалвам тези канали който ги няма... После като пуснат цифрови канали Еском пак се връщам при тях - аз реално няма да я спирам - просто няма да я ползвам.От гимнастика номер 2 вероятно ще ми остане харча 70-80 кинта за CONAX модул койот се слага в телевизора, а в него картата за разкодиране на каналите. Ама той винаги може да потрябва.От друга страна Кейбъл казаха че вече са пуснали 2-3 HD канала по цифровата, което живо ме интерсува, защото с тяхното оборудване не могат да се гледат - то е SD, ама моя тунер е HD и ще ги хване. Та те ми подшушнаха че до 6 месеца ще има много канали HD- демек ще си остана при тях заради тия канали... Ще видим. Засега мисля.Ама и аз едни дилеми имам... Вместо да се вълнувам от футбол или политика например
                      Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                      Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                      ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                      Коментар


                        #12
                        Явка,честито ново жилище!Имам питане дали си видял как са направили полагането на кабела?В смисъл дали е положен кабел и е замазан или е положен гофриран маркуч и в него е пуснат кабела?Ако е вторият вариант с повече споменаване на думата "майка" можеш да прекараш втори кабел :D
                        Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                        Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                        Коментар


                          #13
                          Не знам какво толкова се плашите от пускането на нови кабели.Винаги има начин това да стане без да е грозно и дразнещо.На пазара има десетки видове обикновени и декоративни кабелни канали, всякакви цветове, форми и големина.На повечето фирми им е най-лесно и бързо с такера, оттам и славата за грозните кабели.
                          Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

                          Коментар


                            #14
                            Абе знам много добре за кабелните канали, ама някакси душата ми не дава още Дидо, благодаря за честитката. За съжаление за кабелната и интернета кабелите не са в гофре, само да бяха....
                            Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                            Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                            ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                            Коментар


                              #15
                              май ще трябва да се откажеш изцяло поне засега от кабелната инъче засега ти е жал да се "опасваш" с кабели,вероятно причината е,че е ново жилището ти...предполагам обаче след някоя годинка изобщо няма да ти дреме за кабелите,за жалост ще се нагледаш на грозни гледки из входа на блока си.Аз се нагледах на такива гледки и претръпнах,а да си призная не съм толкова против кабелните канали или външни гофрети...ако питаш мен,пусни си качествено един кабелен канал ниско долу до пода,ако не ти се дупчи,залепи го с лепило -хваща добре и няма да се вижда почти канала. Всеки който си мисли,че със сегашните кабели във стените ще забрави за външните кабели,няма начин. Уверявам ви,че ще има нужда от още и още кабели,ще се окаже,че има нужда от оптичен кабел до жилището ви,а такива кретените строители НИКОГА няма да ви пуснат! Затова съм се убедил,че начина да забравиш за проблемите и да имаш винаги място още нещо ново,начина е един хубав,широк,качествено направен кабелен канал... За жалост строителните фирми са идиоти,а за качествено изпълнение от тяхна страна и дума да не става!!! Пусни си отсега кабелния канал и забрави за проблемите,гаранция след две години ще трябва и оптичен кабел да си пуснеш ,за да си в крак със всичко!
                              ex.Мареа ТД100

                              Коментар

                              Working...
                              X