Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

DVI към друг интерфейс ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Абе какви пари е едини DVI-HDMI обръщач че и аз трябва да се снабдя. ХМ, и HDMI кабел трябва да си купя.Не че не мога да потърдя в нета ама е по-лесно да питам Одъртявам щом взе да ме мързи...
    Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
    Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

    Коментар


      #17
      Yavor написа:
      Абе какви пари е едини DVI-HDMI обръщач че и аз трябва да се снабдя. ХМ, и HDMI кабел трябва да си купя.Не че не мога да потърдя в нета ама е по-лесно да питам Одъртявам щом взе да ме мързи...
      Няколко лева мисля... а къс кабел в Конрад е към 8-10лв. И все пак нали се сещаш, че ще имаш само картинка по този начин, т.е. аудито ще ги пускаш по стандартния
      Frontera Sport, X20SE март 1998

      Коментар


        #18
        Vladim написа:
        Yavor написа:
        Абе какви пари е едини DVI-HDMI обръщач че и аз трябва да се снабдя. ХМ, и HDMI кабел трябва да си купя.Не че не мога да потърдя в нета ама е по-лесно да питам Одъртявам щом взе да ме мързи...
        Няколко лева мисля... а къс кабел в Конрад е към 8-10лв. И все пак нали се сещаш, че ще имаш само картинка по този начин, т.е. аудито ще ги пускаш по стандартния
        Няколко лева са боклуците. Качествените започват от 20 лв. нагоре. После да няма ох, ах, картината е ужасна И не е задължително да има само картина по този начин, HDMI пренася и звука. Достатъчно е видеокартата да има вградена звукова. В моя случай е точно така. 4850 с вграден 7.1 саунд го пренасям директно на 32" LCD и всичко спи.

        Коментар


          #19
          Orcinus написа:
          Няколко лева са боклуците. Качествените започват от 20 лв. нагоре. После да няма ох, ах, картината е ужасна И не е задължително да има само картина по този начин, HDMI пренася и звука. Достатъчно е видеокартата да има вградена звукова. В моя случай е точно така. 4850 с вграден 7.1 саунд го пренасям директно на 32" LCD и всичко спи.
          При положение, че сигналът е цифров, каква е разликата межу по-евтините и по-скъпите преходници ще ме светнеш ли? Още повече доколкото ми е известно това е един прост преходник, няма електроника е него. През DVI изхода излиза цифров SDI видео сигнал. Същият се използва и при HDMI интерфейса с тази разлика, че в него върви и цифрово аудио. А, как от DVI изход при теб изкарваш и аудио... някакъв магьосник си! :D Сигурно имаш предвид HDMI изход. А от 7.1 какво чуваш на LCD-то? Стерео предполагам...
          Frontera Sport, X20SE март 1998

          Коментар


            #20
            Направих снимки, умишлено намалих размера, за да се съберат, но мисля, че се вижда добре интерфейсът. Това е единственият видео изход и друг няма.
            Прикачени файлове
            www.CarProfi-BG.com
            Самонастройващ се газов инжекцион по OBD II.
            Зареждане и ремонт на автоклиматици.
            Най-атрактивните цени в София!

            Коментар


              #21
              Това е D-SUB или прост аналогов видео изход.Само това ти трябва:http://www.infostarbg.com/article-722.html
              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

              Коментар


                #22
                Vladim написа:
                През DVI изхода излиза цифров SDI видео сигнал. Същият се използва и при HDMI интерфейса с тази разлика, че в него върви и цифрово аудио. А, как от DVI изход при теб изкарваш и аудио... някакъв магьосник си! :D Сигурно имаш предвид HDMI изход. А от 7.1 какво чуваш на LCD-то? Стерео предполагам...
                Не съм никакъв магьосник. Нямам предвид HDMI изход. Картата е с два DVI, с нея си върви с преходник към HDMI и си изкарва перфектен звук. Да, на телевизора е настроен на стерео, какъв е проблемът?Доста карти вече вадят звук точно от DVI с преходници. Явно си пропуснал.А относно качеството на кабела. Пробвай с някое "куче" за 20 лв. за 10 метра каква "картина" ще извадиш.[/img]

                Коментар


                  #23
                  Emzo, благодаря отново. Мислех си, че в дви, тъй като спесифиакцията му бе за връзка с втори монитор, а знам, че там е дви. Но като погледнах сега обстойно по сайтовете се оказа VGA out. А това е по-подробното описание на лаптопа http://www.msi.com/index.php?func=pr...5&prod_no=1474
                  www.CarProfi-BG.com
                  Самонастройващ се газов инжекцион по OBD II.
                  Зареждане и ремонт на автоклиматици.
                  Най-атрактивните цени в София!

                  Коментар


                    #24
                    @Orcinus порових из нета и наистина картите с официална подръжка на HDMI са с вградено аудио и често изхода им е DVI явно съм пропуснал А относно кабела... ползвам еднометрово "куче" и нямам никакъв проблем. Повече не ми трябва, защото съм си направил мултимедино компютърче, което седи до LCD-то.
                    Frontera Sport, X20SE март 1998

                    Коментар


                      #25
                      И не всички карти имат вграден аудио адаптер, 9600GT използва SPDIFа на отделен кодек, просто го прекарва по DVI/HDMI
                      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                      Коментар

                      Working...
                      X