Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

DVI към друг интерфейс ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    DVI към друг интерфейс ?

    Преди няколко месеца си купих малък лаптоп - за работа, чат, филми - по-удобен е за пренасяне. Всичко си има, но единственият изход за видео е DVI, а вкъщи не разполагам с LCD телевизор. Питането ми е има ли такъв кабел/преобразувател от този дви интерфейс към ( да речем ) S-Video? Четох разни темички, намерени в гуугъл, но нищо смислено не намерих. Също така гледайки всички възможни ноутбоци от този калибър на пазара единственият с S-Video out и HDMI беше на Сони Вайо, който струваше 6000 лв. близо. По разбираеми причини няма как да си го позволя...
    www.CarProfi-BG.com
    Самонастройващ се газов инжекцион по OBD II.
    Зареждане и ремонт на автоклиматици.
    Най-атрактивните цени в София!

    #2
    Тук във Варна има един много успешен магазин Конрад. Има всички видове преходници. Не знам в СФ, дали го имате тоя магазин, но те също се намират в повечето магазини за компютърна техника.
    Fiat Marea TD100

    Коментар


      #3
      Re: DVI към друг интерфейс ?

      crush написа:
      Преди няколко месеца си купих малък лаптоп - за работа, чат, филми - по-удобен е за пренасяне. Всичко си има, но единственият изход за видео е DVI, а вкъщи не разполагам с LCD телевизор. Питането ми е има ли такъв кабел/преобразувател от този дви интерфейс към ( да речем ) S-Video? Четох разни темички, намерени в гуугъл, но нищо смислено не намерих. Също така гледайки всички възможни ноутбоци от този калибър на пазара единственият с S-Video out и HDMI беше на Сони Вайо, който струваше 6000 лв. близо. По разбираеми причини няма как да си го позволя...
      Баце никакъв шанс от DVI да го обърнеш в S-VIDEO. Вземи си LSD мониторче и заспиваш. Или ЛСД телевизор като по-скъп вариант. Едно време ревяха хората че нямат VGA i DVI а само S-Video което неможе да пренася голяма резолюция и качество
      CSI in the CAR !!!
      Mancuzo Fiat PUNTO 1.7DS 176B3.000,около (6,7л-11л /100)София.


      ПО-ВАЖНОТО ОТ РАЗДЕЛ "Дизел"

      Коментар


        #4
        "Баце" шанс има Само че ти трябва това:+ това:http://www.infostarbg.com/article-722.htmlИ трябва да ти кажа, че картината си е перфе.Друг по-евтин вариант - НЯМАШ п.с. до LSD прибегнеш ли ......
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          #5
          Колега, прегледай и тези предложения от eBay:http://shop.ebay.co.uk/?_from=R40&_t...All-Categories
          FIAT Idea 1.9 Multijet 2004 г.
          FIAT Tipo 1.4i.e. 1995 г. - предишен. Служи вярно над 9 години!

          Коментар


            #6
            Тези ги пропусни директно
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар


              #7
              Ако имаш HDMI на телевизора, аз бих пробвал това от снимката, стига лаБтоБа да го потдържа.
              Прикачени файлове

              Коментар


                #8
                emzo написа:
                "Баце" шанс има Само че ти трябва това:+ това:http://www.infostarbg.com/article-722.htmlИ трябва да ти кажа, че картината си е перфе.Друг по-евтин вариант - НЯМАШ п.с. до LSD прибегнеш ли ......
                Такива преходници вървят към всяка видеокарта.
                Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                Коментар


                  #9
                  Ама пак... нахвърляхте, какви ли не идеи само не и такива, които да са в помощ на колегата! :D Той не търси преход от DVI към HDMI, или DVI към D-Sub! Да вярно обръщането на сигнала от цифров към аналогов е първата стъпка към това, което му е нужно, но най-точният преобразувател е в линка на emzo. Колега, моят съвет е да се разходиш по раковска и да питаш по компютърните магазини. Срещал съм подобно устройство в ценовите листи на някои фирми там, но цената бе от 70-80 до към 150лв. някъде. Сигурен съм, че вътре няма нищо особено освен няколко елемента, но... това е положението. Между другото в Конрад такъв преобразувател не съм виждал.
                  Frontera Sport, X20SE март 1998

                  Коментар


                    #10
                    Посочения от мен преобразувател е лично пробван/ползван.
                    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                    Коментар


                      #11
                      Vladim написа:
                      Ама пак... нахвърляхте, какви ли не идеи само не и такива, които да са в помощ на колегата! :D Той не търси преход от DVI към HDMI, или DVI към D-Sub! Да вярно обръщането на сигнала от цифров към аналогов е първата стъпка към това, което му е нужно, но най-точният преобразувател е в линка на emzo. Колега, моят съвет е да се разходиш по раковска и да питаш по компютърните магазини. Срещал съм подобно устройство в ценовите листи на някои фирми там, но цената бе от 70-80 до към 150лв. някъде. Сигурен съм, че вътре няма нищо особено освен няколко елемента, но... това е положението. Между другото в Конрад такъв преобразувател не съм виждал.
                      Aми прав си - аз не съм дочел.Останах с впечатление, че "разполага " с LCD, а то било обратно.

                      Коментар


                        #12
                        Точно това, което emzo e показал на картинката ми трябва. Ще се пробвам по раковска да видя какво ще излезне. Emzo, казваш, че си го пробвал. От къде го закупи и за каква цена?
                        www.CarProfi-BG.com
                        Самонастройващ се газов инжекцион по OBD II.
                        Зареждане и ремонт на автоклиматици.
                        Най-атрактивните цени в София!

                        Коментар


                          #13
                          Comelsoft преди около 2 години на цена около 120лв.Мисля, че Комелсофт са официалния вносител на марката.Тогава го ползвах на 21" ТВ Сони и качеството беше същото, като през с-видео изход на видеокарта.
                          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                          Коментар


                            #14
                            crush написа:
                            Точно това, което emzo e показал на картинката ми трябва. Ще се пробвам по раковска да видя какво ще излезне. Emzo, казваш, че си го пробвал. От къде го закупи и за каква цена?
                            Я снимай портовете на лаптопа да видиме какво може да се направи! Беше казал, че имаш само DVI и искаш от дигитален да го обърнеш на аналогов S-Video заради телевизора, който явно има само S-Video. До колкото видях има шанс да го прекараш сигнала от DVI-->VGA-->S-Video+компенентен! Аз лично мисля, че сигнала ще станe супер ЛАЙНЯН от толкова много преходници, които ще ти излезнат колкото едно LCD мониторче с Digital Video Interface и няма да имаш загуба на СИГНАЛ, КАЧЕСТВО и РЕЗОЛЮЦИЯ. Тия преходници трябва всичките да са с позлатени накрайници за да не ти накриви образа и да няма снежинки. Преходника от DVI - VGA е към 10 ЛВ DVI - HDMI 40ЛВ и останалите по 10 лв за без златни покрития Поздрави!
                            CSI in the CAR !!!
                            Mancuzo Fiat PUNTO 1.7DS 176B3.000,около (6,7л-11л /100)София.


                            ПО-ВАЖНОТО ОТ РАЗДЕЛ "Дизел"

                            Коментар


                              #15
                              crush написа:
                              Точно това, което emzo e показал на картинката ми трябва. Ще се пробвам по раковска да видя какво ще излезне. Emzo, казваш, че си го пробвал. От къде го закупи и за каква цена?
                              Само лекинко да се вмъкна - има шанс DVI изхода ти да е само цифров - т.е. да не може да се забоде нищо друго освен DVI и DVI-HDMI.
                              Steliyan's Life!
                              FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                              Коментар

                              Working...
                              X