Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво стана с БТК?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Доста се обсъдиха в тази тема договорите към БТК. Днес тъй като и аз съм техен абонат вече 3-та година реших да проверя как стоят нещата с договора.Ето какво намерих в Общи условия за предоставяне на услугата VIVACOM Net3.4. В случай, че в Договора не е посочено друго, след изтичане на избрания със Заявлението/Договор срок, същият автоматично се продължава за нов срок от 1 (един) месец, докато една от страните не уведоми другата с едномесечно писмено предизвестие за намерението си да прекрати ползването на Услугата преди изтичане на първоначално уговорения срок или съответния срок, за който е продължен Договора.
    Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
    Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

    Коментар


      Именно ..... не вземат налице тия условия, понеже били в сила с появата на Виваком......
      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

      Коментар


        emzo написа:
        Именно ..... не вземат налице тия условия, понеже били в сила с появата на Виваком......
        Виваком е правоприемник на БТК. Няма как за едни и същи услуги да има различни общи условия в една и съща компания.

        Коментар


          Април 08 беше преминаването към Темпо пакетите.Това преминаване ставаше и по интернет.След като моето преминаване е било такова, според специалните условия, които УСЛОВИЯ ги няма никъде, договора ми се подновява автоматично за още 12месеца, като при прекратяването му, дължа неустойка.Как става това питам, след като няма подпис от моя страна ? Следва да имат дистанционно условия, но как ще важат те без подпис ?
          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

          Коментар


            Все пак си подписал някакъв договор в началото.Ако в него няма споменато, че могат да променят условията по договора, без твоето съгласие, то всеки следващ договор, на който няма твой подпис и условията по него са различни от тези на първоначалния ти договор е недействителен.Договорът без подпис, автоматично, може да се продължава само ако няма никаква промяна по него от двете страни.Иначе ако в договора ти пише, че могат да променят условията когато и както си искат, и ти си се подписал отдолу ...

            Коментар


              emzo написа:
              Април 08 беше преминаването към Темпо пакетите.Това преминаване ставаше и по интернет.След като моето преминаване е било такова, според специалните условия, които УСЛОВИЯ ги няма никъде, договора ми се подновява автоматично за още 12месеца, като при прекратяването му, дължа неустойка.Как става това питам, след като няма подпис от моя страна ? Следва да имат дистанционно условия, но как ще важат те без подпис ?
              Все си мисля, че в договора пише че наразделна част от него са общите уславия. От друга страна пък пише, че те могат да ги променят едностранно.

              Коментар


                @Immortal - абонат съм им от 2003 или 2004г. Имам едни единствени Общи условия и според тях мога да си прекратя сега договора.Е да ама не, виках, кряках, само дето не набих управителя Другата седмица ще се консултирам как да си пусна жалбата или жалбите.
                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                Коментар


                  emzo според мен условието за преинаване към новите пакети е било да се преподпише договора за нов едногодишен или двугодишен период.За това сега ти имаш срочен договор, който изтича през април 2010 г. до колкото разбрах. След това той се подновява автоматично за срок от един месец и така месец за месец. Тогава вече можеш да го прекратиш с едномесечно предизвестие.Сега тъй като е срочен и още не е минала една година за това ако искаш да го прекратиш трябва да платиш дължимата неустойка. Според мен въпреки че е направено по интернет преподписването, към него е имало условия с които си се съгласил и в тях е било записано преподписването.Впрочем гледам на сайта има и вариант да използваш само интернета, без да имаш телефон и така да си спестиш таксата за него, но не съм го разглеждал подробно.
                  Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                  Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                  Коментар


                    @ilko-gd - договора е за 1 година и е изтекъл. Това от последната смяна на тарифи/скорости.Много ясно, че ако не е изтекъл обвързващия договор ще плащам неустойки, но в случая е изтекъл.Абе майната им, ще ги затрупам с жалби.
                    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                    Коментар


                      кажи им,че спираш да плащаш,ако започнат някакви съдебни действия,викай господарите и вдигни патардията...а ако искаш направо ги викай сега и вдигай олелията
                      ex.Мареа ТД100

                      Коментар


                        paralesa написа:
                        кажи им,че спираш да плащаш,ако започнат някакви съдебни действия,викай господарите и вдигни патардията...а ако искаш направо ги викай сега и вдигай олелията
                        Нека първо си пусне жалбите,пък тогава да ги вика.
                        Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                        Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                        Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                        Коментар


                          Абе кви господари бе хора, аз да не съм някой сеирджия, не ми се занимава чаааак толкоз. Жалба след жалба, ако не април месец догодина - среден фингър !
                          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                          Коментар


                            Аз пък имах писмо от кабелния оператор от който се отказах че им дължа 70и няколко лв и ще ме съдели. Ако не си ги платя да бе ще платя за нещо дето ми го спрели като не съм платил последната такса.
                            Обичам си работата.

                            Коментар

                            Working...
                            X