Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво стана с БТК?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #76
    Сравнено със скоростта на ADSL, цитирана от vital: (филм от 700 МБ тегля за по-малко от 2 минути)
    Прикачени файлове

    Коментар


      #77
      vivacom или как цяла България остана без Интернет

      Аз за разлика от повечето писали в тази тема имах интернет с изключение на цели 15 минути. Да, но поради една проста причина - в офиса не съм на БТК АДСЛ, а на "квартален" доставчик, на който му трябваха "цели" 15 минути да "прехвърлят" рутиранията на мрежата си от единият си неработещ заради vivacom доставчик на другият, независим от vivacom. Кварталният ми доставчик снабдява половината широк център с Интернет свързаност - не е "оператор" като vivacom, но и администраторите не си сменят всеки ден работата, както го правят работилите някога за навитата тел, дето стана виваком. За нещастие обаче и мен ме хвана капана на ADSL свързаността у бедните банки - от Бургас не успяха да ми преведат пари защото "нямаме интернет в момента"... Разходих се до банковият клон най-близо до офиса ми - охраната ме върна "клонът не работи по технически причини", а една лелка псуваше банкомата отстрани... Не знам doofiat какво толкова си хвали раобтодателя, но за "оператор" от ранга на vivacom това беше върховна издънка, защото не само интернет нямаше, нямаше и телефони - мобилни и стационарни, а всички доставчици на интернет разчитащи на БТК бяха в канала - също. А на колегата doofiat ще му кажа още нещо - явно проблемът, който събори "интернет оператора" vivacom е бил доста по-голям, щом изведнъж ADSL поста ми спря да се води на мое име и ... изненадващо как премина ПАК на името на тъщата - след близо 10 месеца "правилно" владеене от моя милост. И колеги - всеки има право да е доволен или не - на средният интернет потребител, каквито са масовите ползватели на vivacom ADSL му е достатъчно да сваля филми от тракерите със скорост 600/1200 килобайта в секунда, да праща писма от абв.бг, яху.ком или подобни смешни доставчици на пощенски услуги, а хората, които разбираме от интернет и какво точно искаме - имаме право да сме недоволни. Особено ако точно в тоя момент се опитваме да си изтеглим пари от банкомат или да внесем парите за заплата на служителите си. Един голям "оператор" какъвто претендира да е vivacom трябва да има възможността да отстранява подобни проблеми в рамките на 15 до 30 минути, а не да държи цялата страна без свързаност за повече от 4 часа. Ето и темите от моят дневник по въпроса.П.П. И MPLS проблемите във vivacom (БТК, Вивател) не са от вчера, не са и от онзи ден. Просто петъкът и преименуването на компанията им дойдоха в повече и гръмнаха. Няма да е за последно - като знам, кои останаха да работят във Виваком...
      Steliyan's Life!
      FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

      Коментар


        #78
        naskobg написа:
        ...
        Съгласен съм, но наистина за споменатия период не съм друг проблем. Мисля, че ще мога да преживея един срив на няколко години Immortal, браво на оператора. В Кюстендил няма коректен, затова ползвам Бтк. Вече в София и аз мога да ти пусна скрийншот с по-бърз нет

        Коментар


          #79
          Между другото, на това ли се дължи факта, че на обяд вчера (събота), нито един банкомат в Дряново не даваше пари?!?

          Коментар


            #80
            Immortal написа:
            Между другото, на това ли се дължи факта, че на обяд вчера (събота), нито един банкомат в Дряново не даваше пари?!?
            Най-вероятно.В петък около 17.00 нито един не работеше в Казанлък хубавото е ,че Мареата може да стигне с 4 литра и с 6 литра дизелво гориво до В.Търново.
            Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
            Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

            Коментар


              #81
              vital написа:
              Според мен, ако трябва да се обобщи:От АДСЛ са недоволни клиенти, които имат по-добра алтернатива.От АДСЛ са доволни клиенти, които нямат добра алтернатива от към качество на поддръжката.Качеството е много различно в различните части на България. както и в различни части на градовете.Главните недостатъци на АДСЛ са ниския ъплоуд, сравнително високата цена(за големи градове) и разбира се задължителния стационарен телефон.Относно скоростта: поддържа се 1.2мб/сек даунлоад и 120кб/сек ъплоад, т.е поддържа се макс. скорост. За 3(или 4) години не съм имал интернет не повече от половин час сумарно.
              Със 1.2 мб тегля като има поне 20-30 сиидари ! Сега тегля един филм,който има 8 сиидари.А познай с колко кб тегля.Макс ъплоад е 112 ! И е много рядък феномен !
              Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
              Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
              Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

              Коментар


                #82
                В момента нямам активни торенти. Като имам ще ти пусна скрийншот със 120 PS Тегля предимно от препоръчани

                Коментар


                  #83
                  vital написа:
                  В момента нямам активни торенти. Като имам ще ти пусна скрийншот със 120 PS Тегля предимно от препоръчани
                  Чакам.До ся съм ъпвал с най-много 112 кб/с и съм теглил с най-много 1563 !
                  Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                  Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                  Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                  Коментар


                    #84
                    Ша ни бият, ама последно казвам: средната скорост отпределено не ми е 1200, обикновено около 1000 Извинете, още веднъж за полемиката.

                    Коментар


                      #85
                      Immortal написа:
                      Между другото, на това ли се дължи факта, че на обяд вчера (събота), нито един банкомат в Дряново не даваше пари?!?
                      Не само в Дряново - в цяла България банкоматите не работиха - явно въпреки, че банките са МНОГО богати - разчитат само и единствено на БТК за свързаност и бекъп. Което е много тъпо, но е факт. А мен ме е яд, че не ми платиха в петък - винаги мразя, когато не мога да взема готови пари.
                      Steliyan's Life!
                      FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                      Коментар


                        #86
                        Колеги не се здържах значи като видях тия БТК смешни скорости! Ей тука е истината за същите пари които давате на тия боклуци от БТК, ВИВАШИТ или както и да се прекръстят! ----->>>>> VVVVV
                        Прикачени файлове
                        CSI in the CAR !!!
                        Mancuzo Fiat PUNTO 1.7DS 176B3.000,около (6,7л-11л /100)София.


                        ПО-ВАЖНОТО ОТ РАЗДЕЛ "Дизел"

                        Коментар


                          #87
                          @mancuzo: даваш грешен пример - това е мерене на скорост в българския пръстен (bg peer), аз ако меря в България от офиса ми дава средно 22-28Мегабита, ако обаче го пусна към Интернет (реално нейде в Европа, въпреки че дори и Румъния е достстъчна) пада на под 12Мегабита. От ADSL в bg peer постигам поносими скорости за теглене А и доколкото виждам - скоростта показана от теб е непосилна за 100 мегабитова мрежова карта или си на гигабитово трасе вътре при сървърите Хайде без манипулации, а?Междувпрочем най-високата скорост предлагана от доставчика ти е за бизнес потребители:
                          Бизнес 150 100 mbps 100 mbps 1000 16 да да 150 лв. Трафик Мания 36 72 mbps 36 лв.
                          за 150лв. Нещо сравняваме несравнимото? 25лв срещу 150лв? Домашния е с непосилна за посочената от теб картинка. И пак е с 11лв. по-скъп.
                          Steliyan's Life!
                          FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                          Коментар


                            #88
                            jenshen73 написа:
                            @mancuzo: даваш грешен пример - това е мерене на скорост в българския пръстен (bg peer),
                            Tрасето си ми е нормално и минава през обикновенни 100 мегабитови суичове Теоритично и на практика 100 мегабита са 12,5 МБ/Сек. Тарифата ми е home user и ще ти я кажа на лична ако имаш желание. Картата ми е гигабитска, НО рутера ми е на 100мегабита.Резервната лан е 10/100 и пак си ги прави тея скорости (възможно е харда да не смогва понякога от тия скорости,но не се оплаквам ) Поздрави
                            CSI in the CAR !!!
                            Mancuzo Fiat PUNTO 1.7DS 176B3.000,около (6,7л-11л /100)София.


                            ПО-ВАЖНОТО ОТ РАЗДЕЛ "Дизел"

                            Коментар


                              #89
                              Не знам дали има връзка с нета, но в СиБанк редовно на 10-то числоим блокират компютрите (или връзката).
                              Ex Fiat 126P
                              Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                              Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                              Alfa Romeo 147 1.6 TS
                              Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                              Коментар


                                #90
                                trace написа:
                                Не знам дали има връзка с нета, но в СиБанк редовно на 10-то числоим блокират компютрите (или връзката).
                                TRACE пусни един два теста със MB a не Mb моля Първоначално ми падна окото , но после видях че си направил в мегабити които са доста дрзнещи за смятане .
                                CSI in the CAR !!!
                                Mancuzo Fiat PUNTO 1.7DS 176B3.000,около (6,7л-11л /100)София.


                                ПО-ВАЖНОТО ОТ РАЗДЕЛ "Дизел"

                                Коментар

                                Working...
                                X