Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пловдив - КАТ акция

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пловдив - КАТ акция

    Едно приятелче е студент в Пловдив. Вчера са му натресли акт. Действали по следната процедура. Един полицай тръгва по пешеходната пътека, ако не го пуснеш, след няколко метра изскача катаджия с палка и си поемаш акт за 150 кинта. Предполагам, че са започнали да го правят системно, затова викам, ако има някой незапознат да предупредя.
    Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
    Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

    #2
    За какво точно предупреждаваш ? Че ако не спазваш закона и не пропускаш пешеходци, ще те глобят? Темата е за коша ! Който не пропуска на пешеходна пътека - да си бере последствията Няма нужда от предупреждение за това. Утре там ще пресича МАЙКА С ДЕТЕ И нея ли няма да пропусне, а ще се изсили да мине по-бързо ?

    Коментар


      #3
      за пешеходната пътека не трябва да има прошка при глобите
      Renault Laguna 1,9 dci 2002

      Коментар


        #4
        ogi28b написа:
        За какво точно предупреждаваш ? Че ако не спазваш закона и не пропускаш пешеходци, ще те глобят? Темата е за коша ! Който не пропуска на пешеходна пътека - да си бере последствията Няма нужда от предупреждение за това. Утре там ще пресича МАЙКА С ДЕТЕ И нея ли няма да пропусне, а ще се изсили да мине по-бързо ?
        Предупреждава по същата причина по която предупреждават колегите за радари и полицейски засади и други неща които могат да бръкнат на съфорумците в джоба,а не дай боже да оставят и някой без книжка за тая работа.По добре да си информиран и да спазваш законите,отколкото после да изревеш във форума че са те бастисали.Като видя пешеходец да пресича спирам,но изисквам и от тях да проявяват спазване на закона и да не ми се разкарват като на пазар по пътното платно.Скоро като ми върнат апарата ще заснема едно клипче да видиш как се пресича улица от 20- 30 ученика.Образно казано" стадо овце " А има и подлез и пешеходна пътека на мястото,ама са на цели 20 метра.Ама няма кой да ги санкционира пешеходците,щото няма как да им вземат паричките на тях.Ако им пишат актове как ли им събират глобите А на водача тежко му и горко,то актове,то висене по КАТ за талони,то висене по банки за плащане....Ще взема да си боядисам колата като кравата на Милка,отдалеч да си личи че съм дойна крава.
        FIAT FORUM BULGARIA
        Ракията е над политиката

        Видео от Италфест 2011

        Коментар


          #5
          Съгласен съм да има яки глоби, за тези които не пропускат пещеходците, на пешеходните пътеки. Но ако си спазваш ограниченията и блъснеш някой, който пресича не където трябва (примерно Цариградско, да има и такива камикадзета), или пък пресича на червено, какво правим? Пак шофьора е виновен. Трябва да се дават контролни точки в този случай, а на пешеходеца да му отпада здравната осигуровка и да си плати и глоба, и всички разходи в болницата. Аз лично много се дразня на такива и ако ситуацията го позволява винаги намалявам и отварям прозореца, за да им тегля една
          Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
          ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

          Коментар


            #6
            Приятел, спазването на правилата и ограниченията не отменя мисленето. Ако пешеходец пресича на "непозволено" място, пак трябва да го пазиш. Това е положението, трябва да пазим по-уязвимите участници в движението, даже го има в закона. Другото е мутренска работа. По-силен (тежък) съм, ще те прегазя.

            Коментар


              #7
              Това предупреждаване за катаджии е напълно безсмислено, защото така знаеш каде ги има , и само там спазваш правилата, и щом ги подминеш и веднага махаш колана и продължаваш да караш с над 50 в града.
              Виж бейби не сме глупаци,
              ние сме отбор от здравеняци.
              Да бъдеш с нас знам, че го желаеш,
              така че качвай се на дансинга и започвай да играеш!
              http://www.youtube.com/watch?v=UDWnMXzgeZo

              Коментар


                #8
                нямах предвид. че моя приятел му е връхлетял отгоре. ситуацията е следната: платно с 2 ленти, колата е от едната страна а пешеходеца тръгва да престъпва на пътеката, от другата страна на улицата.
                Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
                Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

                Коментар


                  #9
                  Ако някой е достатъчно глупав да пресича на място където минават коли с 80+ км/ч, значи му липсва инстинкт за самосъхранение, а това е фатално в природата. Или еволюираш, или изчезваш. Като те блъснат и те осакатят, няма да има значение кой крив, кой прав. Шофьора и да го осъдят, ти няма да се оправиш, голяма работа, че правото е на твоя страна.
                  Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
                  ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

                  Коментар


                    #10
                    fiatmaniak написа:
                    Това предупреждаване за катаджии е напълно безсмислено, защото така знаеш каде ги има , и само там спазваш правилата, и щом ги подминеш и веднага махаш колана и продължаваш да караш с над 50 в града.
                    Колега, предупрежденията винаги имат смисъл!Я се замисли защо винаги се тръби по телевизията че се започва акция "Светлина" или "Колан"То и ти имаш 2 предупреждения във форума,а те дали имат смисъл за теб?А за другите съфорумци?
                    FIAT FORUM BULGARIA
                    Ракията е над политиката

                    Видео от Италфест 2011

                    Коментар


                      #11
                      fiatmaniak написа:
                      Това предупреждаване за катаджии е напълно безсмислено, защото така знаеш каде ги има , и само там спазваш правилата, и щом ги подминеш и веднага махаш колана и продължаваш да караш с над 50 в града.
                      за такива ситуации винаги се сещам на излизане от София при църна маца.при полицайте всички лазят ама ще кажеш че колите им са скопени и в момента на подминаване все едно се дава старт на Ф1
                      Renault Laguna 1,9 dci 2002

                      Коментар


                        #12
                        Абсолютно подкрепям такава акция!Няма такова нещо ’аз ще мина, той в другата лента пешеходеца’ и т.н. Пешеходец на пешеходна пътека=СТОП! Преди седмица ми изправи косата един. Бутам количката аз и пресичам на пешеходна пътека. Точно преди пешеходната пътека има ’легнал полицай’. Гледам как колата намаля, бааавно минава легналия полицай, в това време аз съм на пешеходната пътека наполовина минал едната лента. ’Шофера’ с бясно ускорение се шмугна минавайки на половин метър от бебешката количка! А беше полуспрял! Сакън ако се забави малко.Изобщо не мога да разбера такова мислене, честно. Пешеходеца пресичащ на пешеходна пътека трябва да е СВЕЩЕНА КРАВА! Виждаш, спираш, точка. Никакви ускорявания, шмугвания, присвяткания, физиономии и т.н. Понякога ми се ще някой луд да направи едно чучело и да го хвърля на прозорците на неспиращите автомобили. Да видим тогаз като им се обърне всичко за момент после как ще спират.

                        Коментар


                          #13
                          reter написа:
                          нямах предвид. че моя приятел му е връхлетял отгоре. ситуацията е следната: платно с 2 ленти, колата е от едната страна а пешеходеца тръгва да престъпва на пътеката, от другата страна на улицата.
                          Какво значение има? Приятелят ти някога отварял ли е правилника? Знае ли че щом има пешеходец на пътеката, е длъжен да спре? Бил в другото платно - дрън-дрън! Я го питай за онази ситуация с Т-образното кръстовище от другата тема, да видим какво ще ти каже? А знае ли на какво разстояние се спира пред ж.п. прелез? Знае грънци. Щото е назубрил всичко, за да мине листовките. Само дето ако приятелят ти беше предупреден за тази акция там - щеше да внимава, а на следващата пътека - пак да профучи. А така като кихне 150 лева, ще пропуска навсякъде , и в най-мизерното село да е. Утре по тея пешеходни пътеките ще минават жените и децата ви, а вие предупреждавайте още, щото на горките водачи да не им вземат книжките и да висят по кат, понеже някой решил да пресича. Мръсника той...

                          Коментар


                            #14
                            Абе хич не ме вълнуват ши.... пешеходци качвам го на капака и ако оцелее другия път ще знае да се оглежда.Особено ако е някой дето е като мравка и се влачи като народна песен на Валя Балканска.Аз когато пресичам, пешеходна не пешеходна чакам да си мине колата че може е да е някой като мен.

                            Коментар

                            Working...
                            X