Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

аве много взеха да трабят за тоз край на света.21 дек.2012г

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    Знаеш ли? Мисли каквото си искаш.Нямам никакво желание да споря с теб.Просто се опитах да поясня...като не става не става Звездата, звездите или там както си решил нямат пряко нищо общо със съдбата на земята.Не това беше идеята.Просто примера беше даден, за да се обясни забавянето на резултатите от случващите се събития, които са далеч от нашата галактика.Забрави. Явно няма смисъл.Лека вечер
    == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

    На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

    Коментар


      #47
      Хех аз поне си спомням 5-6 края на света според различните вярвания и религии и т.н.То не бяха 06.06.96, 09.09.99. После 31.12.2000 - няи голямата психарщина и тъпотия . преди няколко години 06.06.06 в 6:00 накрая 07.07.07 - за божествено наяло и т.н.Като му дойде времето- дойде а до тогава- Have fan :P
      FIAT Punto 1.6ELX 90hp. 94 г.

      Коментар


        #48
        И аз се зачудих, четейки темата, за края на света. Зачудех се не за самия край, /от предизвикан спор от един несполучлив филм/, а дали има връзка с една съвсем друга тема. Говоря за книгата на Бил Брайсън ,,Кратка история на почти всичко", в която се зачетох тая вечер. Досега и аз, с насмешка гледах, на тия легенди за Края на Света, които възкръсват през определен период от време и които занимават по точно фантазията и въображението ни, съоразмеримо само с областа на научната фантастика. Да ама не! Прочетете поне част от книгата която е съставена от малки теми за всичко което се е случвало със земята, от стотици хиляди години до сега и ще се убедите в друго. Поне книгата е била, доста сериозен обект на дискусий в научните среди и всичко в нея е от научна гледна точка с обосновани и доказани факти. Ще научите толкова интересни неща за света в който живеем, че като мен ще се зачудите, колко малко знам за всичко което става под мен, около мен и над мен и опасности от световен мащаб, за които не подозираме! Просто една невероятна сбирка от разкази, за всичко което се случва на земята и във вселената, изложено с факти и ще се уверите, е не поне точно кога ще е краят на света, а в това че живеем в един съсвсем крехък и несигурен свят и че това може да се случи и утре. Може да се случи точно сега, утре да речем или да се повтори след няколкостотин години. Защото разбрах че всичко се е повтаряло милиони пъти с определена последователност в различни точки на планетата. Например след катаклизма довел до изчезването на динозаврите, от тогава до сега са ставали хиляди подобни катаклизми, повтарящи се през определен период от време. Например преди 75 000 г. от изригване на вулкан, човечеството се е смалило до няколко хиляди души! Всичко е описано, в кратки разкази така, че все едно сте там в центъра на събитието. И всичко от научнио събрани досега изследвания на известни физици, геофизици и геолози. Книгата обхваща от теорийте за строежа на вселената,/ в началото/ до всичко какво става в дълбините на земята и върху какво сме стъпили и се разхождаме, неподозирайки какво може да ни се случи във всеки един момент. Посочено е даже и в кои точки на земята има дебнещи опасности, които могат във всеки един момент, да доведат до световен катаклизъм. Ето линка на електронния пълен вариант - http://www.chitanka.info/lib/text/3571/13#toc Интересното, спрямо темата от форума, е в Четвърта част на книгата - Опасна планета. Особенно интересно е и написаното в Част трета - Започва нов век - Кварките на Мистър МаркЕто един откъс от книгта: ,,Но земетресението с най-голям интензитет в историята от гледна точка на абсолютна, концентрирана разруха било това, което поразило -- и всъщност напълно сринало -- Лисабон в Деня на Вси Светии (1 ноември) 1755 г. Точно преди десет сутринта градът бил ударен от внезапен страничен трус, сега изчислен на магнитуд от 9,0 и бил разтърсван яростно за период от цели седем минути. Конвулсията била толкова силна, че водата излетяла от пристанището на града и се върнала обратно във вълна, висока 15 метра, която допринесла още към разрухата. Когато накрая движението спряло, оцелелите се радвали на три минути затишие преди удара на втори трус, който бил само малко по-слаб от първия. Трети, финален трус последвал след два часа. След всичко това 60 000 души били мъртви и фактически всяко здание на километри разстояние било сринато. За сравнение земетресението в Сан Франциско през 1906 г. било 7,8 по скалата на Рихтер и продължило по-малко от трийсет секунди."И още, за Йелоустоун-кратер със площ от 10 000 кв. КМ!!!, коЙто може да избухне всеки един момент:,,Оказва се, че Йелоустоун е супервулкан. Намира се върху огромна гореща точка -- резервоар на разтопена скала, която се издига от поне 200 километра надолу в Земята. Топлината от тази гореща точка захранва всичко в Йелоустоун -- гърлата на вулкана, гейзерите, горещите извори и изхвърлянето на кал. Под повърхността има камера от магма, която е 72 километра широка -- почти със същите размери като парка -- и с дебелина около 13 километра в най-дебелата си точка. Представете си купчина тротил с размера на Роуд Айланд, извисявайки се на 13 километра към небето почти до височината на най-далечните перести облаци, и можете да получите представа за това, върху какво посетителите на Йелоустоун се разхождат. Налягането, което такова езеро от магма упражнява отдолу върху земната кора е издигнало Йелоустоун и около 500 километра от... "А ето и как започва самата книга от нейното: Въведение,,Добре дошли. И моите поздравления. Радостен съм, че успяхте. Не беше лесно да дойдете тук, знам. Всъщност, мисля, че беше малко по-трудно, отколкото го осъзнавате.Като начало ще ви кажа, че за да бъдете тук сега, трилиони движещи се атоми е трябвало някак си да се съберат и подредят заедно по сложен и учудващо съгласуван начин, за да ви създадат. Тази подредба е толкова специализирана и специфична, че никога не е била опитвана преди това и ще съществува само веднъж. През следващите много години (надяваме се) тези малки частици търпеливо ще участват в милиардите на брой умели съвместни усилия, нужни, за да бъдете в добра форма и да можете да изпитате страхотно приятното, но обикновено недооценявано състояние, познато като съществуване.Защо атомите си правят този труд, си е малка загадка......"Прочетете я и няма да съжалявате.
        Fiat Marea TD100

        Коментар

        Working...
        X