Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

На печелившите честито !

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #61
    150 месечно, 1800 годишно, 18000 за 10 години. Правете си сметката...

    Коментар


      #62
      Абе аз ако си направя сборна сметка за цигарите и алкохола, особено последните няколко години преди да дойда във Варна... Мухмулимайкууууу не половин кола, половин апартамент е заминал сигур, ама и добре ди изкарах края на ергенлъка да си кажа. Ако всичко което вреди на хората около теб и на семейството (здраве, бюджет, социално поведение) трябва да се спре някога обаче, като тук не влиза само цигари и алкохол, а и компютъра например, телевизор, жисиемите, мазните храни... Е айде са, няма отшелници да ставаме. Винаги ще има едни малки неща, които колкото и да ги манипулират никога няма да се откажем от тях, така са и тея нови дени на цигарите. Така и коли няма да спрат да се карат зарад цената на бензина, така и няма да спрем да ползваме електроуреди като телевизора или компа зарад цената на тока. Като се замислим и те не гълтат малко ресурс - само удоволствието да си имам сървър за блога дето бучи 24/7 отата ми е +15 лева на месец за ток например, а работния комп и телевизора дето и те бучат 2/3 от денонощието изобщо не ги смятам...Конкретно за цигарите - ние заедно с Раче сме ги намалили до кутия за 2 седмици заедно пушене. Реално можем и без тях вече, ама понякога викенда ми се приисква да стана, да закуся и да се размажа на тераската с кафенце и цигара, или вечер ка заспи малкия да си сипем по чаша вино и да се усамотим на тераската пак да си полафим малко... и 30 лева да ги направят винаги ще има една купена кутия за подобни случаи. Макар че се съмнявам тогава да пуша цигари, по-скоро бих минал на пури или поне пуретки.

      Коментар


        #63
        случвало ли ви се е следнотопари за хляб нямали се оплакват,но за цигари имат...имах една колежка,която вместо да купи хлаб на децата си с последните пари си купуваше цигари и после пушейки сядаше да се вайка колко е бедна
        ex.Мареа ТД100

        Коментар


          #64
          Immortal написа:
          150 месечно, 1800 годишно, 18000 за 10 години. Правете си сметката...
          Шшшшт,тихо бе,Дидо!"Остави таз песен любовна,не вливай ми в сърце отрова..."
          "Не търсете възмездие.Рано или късно всеки плаща."
          Ванга

          Коментар


            #65
            Иначее....мен ме дразни бездействието, което цари докато някой пуши. Колежките, виждаш ли, трябвало да излезнат за по цигара 7-8 пъти на ден, защото те пушат, а аз не мога ли просто да си изляза и аз ей така, въпреки, че не пуша? Накрая ще излезе, че те вършат нещо докато пушат навън, а аз ще си седя просто навън и ще бездействам.Надявам се хората да станат по-активни, след като ограничат пушенето. Па, вместо да се виси 20 минути навън да се говорят празни приказки, само защото пишиш - дайте малко да поспортуваме, разходете се навън, потичайте, направете пейка...
            Ex'Fiat Uno, Ex'Fiat Bravo GT, Ex'Fiat Punto HGT, Now-Fiat Bravo GT

            Коментар


              #66
              ...посадете дърво! И аз така се дразня на работа (преди да изляза в майчинство),всички колежки пушат и им се "полага" по 10 -20 почивки от по 10мин. на ден,а аз щот не пуша,не мога да изляза ей така да вися,ами трябва нещо да върша и да обслужвам клиенти,докато те пушат!!! Ай ся кажете ми,кой върши повече работа?
              "Не търсете възмездие.Рано или късно всеки плаща."
              Ванга

              Коментар

              Working...
              X