Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

На печелившите честито !

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    На печелившите честито !

    Цигарите скачат драстично от новата 2010 година, след като финансовото министерство готви значително увеличение на акцизите на тютюневите изделия.От ведомството на Симеон Дянков се оправдават, че скокът в цените е неизбежен, заради поет пред ЕС ангажимент за скачането на налога.България има ангажимент от 1 януари 2010 г. акцизът за цигарите да достигне минималното ниво за страните-членки на ЕС, което е 64 евро на 1000 къса.По различни изчисления, поскъпването на всяка кутия цигари може да удари 1,10 лв.Очаква се най-масовите български цигари Victory да достигнат 4,50 лв. от досегашните 3,40 лв. за кутия.Арда ще скочи от 2,85 лв. на 3,85-4,00 лв.Цената на Karelia slims от сегашните 3,50 лв. ще стане около 4,50-4,60 лв.Marlboro ще поскъпне от 3,90 лв. на около 4,90-5,00 лв.Тепърва обаче парламентът ще трябва да гласува конкретния размер на акциза за следващата година.Източник: http://www.dnes.bg/politika/2009/09/...-se-s-es.78284
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
    Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

    #2
    Пропуснал си ПО-важната новина!От 1-ви април 2010-та година минималната заплата става 2400 лева, средната заплата към края на 2010-та се очаква да е около 4000 лева, а минималният праг на пенсиите - 1200 лева...Майка ми - пенсионерка, ходеща на работа, е във възторг - очакван среден месечен доход около 3600 лева! За един месец ще и купя Браво 2.0, на вторият месец ше и монтирам турбо - да прави ластици с други пенсионерки-голфаджийки от кръстовището до пощата (да си получат пенсиите)!

    Коментар


      #3
      Humppa написа:
      Пропуснал си ПО-важната новина!От 1-ви април 2010-та година минималната заплата става 2400 лева, средната заплата към края на 2010-та се очаква да е около 4000 лева, а минималният праг на пенсиите - 1200 лева...Майка ми - пенсионерка, ходеща на работа, е във възторг - очакван среден месечен доход около 3600 лева! За един месец ще и купя Браво 2.0, на вторият месец ше и монтирам турбо - да прави ластици с други пенсионерки-голфаджийки от кръстовището до пощата (да си получат пенсиите)!
      Ти самият вярваш ли на написаното от теб?
      forza la FIAT
      http://gorata.net/f.php?f=dani_bravo

      Коментар


        #4
        5лв за кутия цигари, хубаво ама повечето пушат по кутия и половина, дори две.10лв.Е аз с 10лв на ден ям 2-3 пъти пържоли, 4-6 яйца, ядки, салати, че и пари може да ми останат.Т.е. ям здравословно.Абе просто пример, не е много по темата, но пък е показателно.
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          #5
          bravosx 1,6 16v написа:
          Humppa написа:
          Пропуснал си ПО-важната новина!От 1-ви април 2010-та година минималната заплата става 2400 лева, средната заплата към края на 2010-та се очаква да е около 4000 лева, а минималният праг на пенсиите - 1200 лева...Майка ми - пенсионерка, ходеща на работа, е във възторг - очакван среден месечен доход около 3600 лева! За един месец ще и купя Браво 2.0, на вторият месец ше и монтирам турбо - да прави ластици с други пенсионерки-голфаджийки от кръстовището до пощата (да си получат пенсиите)!
          Ти самият вярваш ли на написаното от теб?
          На жена ми леля и е пенсионерка от Нефтозавода и от Април тази година взема 700 лв пенсия а до Април вземаше 480 лв.

          Коментар


            #6
            Хихихи, майка ми вземаше миналата година 102 лева пенсия за повече от 30 години стаж зад шевната машина. Горката женица, едва вижда вече... Колега браво 1,6 16в предният ми пост беше чист сарказъм Жалкото е, че управлявашите по този начин не искат да ни откажат от вредният навик да пушим, а искат още веднъж да изтупат брашният чувал (народа)... Ха сега смятай - 10 леваз а цигари на ден + 2 лева за хляб...

            Коментар


              #7
              Humppa написа:
              Жалкото е, че управлявашите по този начин не искат да ни откажат от вредният навик да пушим, а искат още веднъж да изтупат брашният чувал (народа)... Ха сега смятай - 10 леваз а цигари на ден + 2 лева за хляб...
              Че кой ви кара да пушите?Спрете и няма да ви изтупат.
              Ex Fiat 126P
              Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
              Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
              Alfa Romeo 147 1.6 TS
              Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

              Коментар


                #8
                trace, не са само цигарите... виж, след цигарите ще вдигнат горивата, (м)виентките, данък МПС за Браво от 130 кинта ще стане 260 и т.н....

                Коментар


                  #9
                  Малко е Една кутия цигари трябва да е поне 10 лева, като поне 75 % от тях трябва да е само акциз ! То не се търпи това ваш’то - сядам да ям - някой ми пуши на главата. Вървя по улицата - някой пуши пред мен. Навсякъде фасове, само не и в кофите. Карам - някой си изхвърля цигарата докато е заел тарикатска стойка с лявата ръка висяща през прозореца като черво, вместо да държи волана.

                  Коментар


                    #10
                    Скъпи колеги пушачи , цигарите нямат бъдеще а вие имате :D Оставете ги и стига сте ревали , по този начин това поскъпване няма да ви се засегне. Казвам го това от от страна на човек пушил 18г. активно и [много активно последните 7 години] вече непушач 2 години Според мен малко ги увеличават би трябвало една кутия да стане 10лв. тогава да видим нямали да ги откажат някои върли почити наркоманизирани пушачи. След увеличението ще станат средно 5лв. кутията , българина пак ще си купува и ще обръща гръб на този голям и неоправдан разход в семейния бюджет , но ще продължи да реве че хляба бил скъп , месото било скъпо , данъка на колата му бил висок............... Е ми то неможе и х.. в п... и душата в рая
                    Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

                    Коментар


                      #11
                      ogi28b написа:
                      Малко е Една кутия цигари трябва да е поне 10 лева, като поне 75 % от тях трябва да е само акциз ! То не се търпи това ваш’то - сядам да ям - някой ми пуши на главата. Вървя по улицата - някой пуши пред мен. Навсякъде фасове, само не и в кофите. Карам - някой си изхвърля цигарата докато е заел тарикатска стойка с лявата ръка висяща през прозореца като черво, вместо да държи волана.
                      Много си прав колега и сме писали по едно и също време. Това ми е най-омразно когато седна да ям и се наслаждавам ва вкусната храна , някой да седне до мен и да пуши цигара. Това е равносилно все едно да се храниш в тоалетната. Веднага гоня такива субекти и то с голям успех Никой до сега не е намерил обективни причини да докаже че трябва да остане при мен на масата когато аз се храня , той да пуши
                      Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

                      Коментар


                        #12
                        Аз още от преди месец казах че от 1 октомври съм непушач !
                        Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                        Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                        Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                        Коментар


                          #13
                          Princo написа:
                          Аз още от преди месец казах че от 1 октомври съм непушач !
                          Баце , много съм ги слушал - от нова година, от великден, от не знам си кога... едно време виках - от утре започвам редовно да уча, и да си чета урока поне по веднъж. От утре, обаче.

                          Коментар


                            #14
                            Аз съм спрял цигарите преди почти три години и половина. И все пак мисля че това дигане на цигарите е неправилно. Що? Първо щото пуша или не пуша си е моя работа, ако пуша вкъщи преча ли на някого? Като искат да не се пуши навънка - да затегнат контрола по заведения, офиси и т.н. Бих се съгласил само ако голям процент от тея екстра кинти дето прибира държавата идат за здравеопазване, детски градини, профилактики, трансплантации и т.н. А не в хранилката на държавната администрация. Много хубав коментар чух днеска по новините - като искат да си оправят бюджета да си реформират администрацията, а не само да цедят народа.

                            Коментар


                              #15
                              ogi28b написа:
                              Princo написа:
                              Аз още от преди месец казах че от 1 октомври съм непушач !
                              Баце , много съм ги слушал - от нова година, от великден, от не знам си кога... едно време виках - от утре започвам редовно да уча, и да си чета урока поне по веднъж. От утре, обаче.
                              Нали се сещаш,че ако си кажеш ще стане работата.Няма хън-мън.Видях,опитах,разбрах.Да давам по 3.50 на ден за тоя дет духа и да се събуждам и да кашлям.Тц не ме кефи нещо !
                              Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                              Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                              Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                              Коментар

                              Working...
                              X