Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

за Пловдив - някой да има стара външна велогума за подарък

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    за Пловдив - някой да има стара външна велогума за подарък

    гумата ще бъде използвана като втори слой за защита от ’бабешки зъби’за целта се изрязват бордовете й може да е МНОГО напукана и нацепена

    #2
    Re: за Пловдив - някой да има стара външна велогума за пода

    u_bo написа:
    гумата ще бъде използвана като втори слой за защита от ’бабешки зъби’за целта се изрязват бордовете й може да е МНОГО напукана и нацепена
    Дай някакви размери :D няма да гадаем
    Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

    Коментар


      #3
      Re: за Пловдив - някой да има стара външна велогума за пода

      Atanas71 написа:
      u_bo написа:
      гумата ще бъде използвана като втори слой за защита от ’бабешки зъби’за целта се изрязват бордовете й може да е МНОГО напукана и нацепена
      Дай някакви размери :D няма да гадаем
      Размера няма значение ... както казват някои гумата се взима, изрязват се бордовете отстрани, ако е по-голяма от 20’ се скъсява, след това се залепя отвътре на текущата външна гумаслага се вътрешната и готово - гума защитена от ’бабини зъби’проблема е , че не се произвеждат защитени гуми за размер по-малък от 24 ’ и затова правя такива ’тунингования’... ако има интерес може и снимки да кача а гумата която ще се ’доработва’ е 20’ ,--> за едната използвах 27’ * 1.25’ - остана едно парче ама за втората не стига така че всичко дето е 20’ и нагоре става

      Коментар


        #4
        Сори за спама, но този термин "бабини зъби" не ми е познат, ще поясниш ли за какво иде реч, че ми е любопитно
        "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

        ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
        Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

        Коментар


          #5
          Предполагам, че става дума за едни много гадни и здрави тръни (в Пазарджик им викаме бабеци или баберици), които се забиват по 6-7 в гумите на колелото и после спокойно можеш да изхвърлиш гумата и да си купиш нова . Сегашните масови външни гуми на колелата (с цени до 7-8 лв.) са пълни китайски боклуци, защото производството им няма нищо общо със стандартите. Работил съм 4 години в "Каучук" (бившият комбинат "К.Русинов") Пазарджик и знам как се произвеждат истинските гуми - под гумата се слагаше пласт с оплетки, платна и протектори. Тези гуми не се пукаха от нищо, освен от пирон.Между другото и сега продават по-качествени външни гуми(чешки, немски) - около 20 лв. е бройката, които са с по-малък грайфер и не увличат със себе си бабеците. Има всякакви размери. Откакакто на едното колело у нас смених гумите с такива преди 2 години, не съм пукал гума.А като си решил сам да си правиш такива защитени гуми, не е ли по-добре от вътрешната страна да залепиш вътрешна гума ? Външната хем по-трудно ще се залепи, а и както е с грайфери, не знам какъв ще е резултата.
          Tonight's the night and it's going to happen again and again...

          Коментар


            #6
            snake написа:
            Предполагам, че става дума за едни много гадни и здрави тръни (в Пазарджик им викаме бабеци или баберици), които се забиват по 6-7 в гумите на колелото и после спокойно можеш да изхвърлиш гумата и да си купиш нова . Сегашните масови външни гуми на колелата (с цени до 7-8 лв.) са пълни китайски боклуци, защото производството им няма нищо общо със стандартите. Работил съм 4 години в "Каучук" (бившият комбинат "К.Русинов") Пазарджик и знам как се произвеждат истинските гуми - под гумата се слагаше пласт с оплетки, платна и протектори. Тези гуми не се пукаха от нищо, освен от пирон.Между другото и сега продават по-качествени външни гуми(чешки, немски) - около 20 лв. е бройката, които са с по-малък грайфер и не увличат със себе си бабеците. Има всякакви размери. Откакакто на едното колело у нас смених гумите с такива преди 2 години, не съм пукал гума.А като си решил сам да си правиш такива защитени гуми, не е ли по-добре от вътрешната страна да залепиш вътрешна гума ? Външната хем по-трудно ще се залепи, а и както е с грайфери, не знам какъв ще е резултата.
            за всичко това си прав ,с изключение:1. не намерих по магазините свясна гума с добра оплетка за размер по-малък от 24’дори и чешките са слаби 2. вътрешна ако се залепи- малък е ефекта- тя няма оплетка - а това е целта

            Коментар


              #7
              Разходи се до нас,в избата има три колелета избери си

              Коментар


                #8
                Лети джантии безкамерни гуми "run flat". Това е изхода от тези треви! В Белене се наричат "бабенки".Аз за това се отказах от велосипедите преди години. На всяко излизане 2 лева за лепене на вътрешни гуми....

                Коментар


                  #9
                  meril написа:
                  Разходи се до нас,в избата има три колелета избери си
                  dobre , става , кога е удобно

                  Коментар


                    #10
                    Humppa написа:
                    Лети джантии безкамерни гуми "run flat". Това е изхода от тези треви! В Белене се наричат "бабенки".Аз за това се отказах от велосипедите преди години. На всяко излизане 2 лева за лепене на вътрешни гуми....
                    Моляяяяяя ? Колко ? Я пак ? Вътрешната гума си я лепя точно за 1 мин.Намерих някво гумено парче в мазето,взех си едно секундно лепило и готово.
                    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                    Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                    Коментар


                      #11
                      u_bo написа:
                      meril написа:
                      Разходи се до нас,в избата има три колелета избери си
                      dobre , става , кога е удобно
                      0899 138055 През деня когато решиш.

                      Коментар


                        #12
                        Princo написа:
                        Humppa написа:
                        Лети джантии безкамерни гуми "run flat". Това е изхода от тези треви! В Белене се наричат "бабенки".Аз за това се отказах от велосипедите преди години. На всяко излизане 2 лева за лепене на вътрешни гуми....
                        Моляяяяяя ? Колко ? Я пак ? Вътрешната гума си я лепя точно за 1 мин.Намерих някво гумено парче в мазето,взех си едно секундно лепило и готово.
                        Не е за минута със сигурност . Трябва да свалиш каплата ( а ако е задна с тези скорости си е малко приключение ), да извадиш гумата от каплата, да я надуеш, да я поставиш във вода да се види откъде издиша. А след това и да се тръкне леко с шкурка вътрешната гума и чак тогава вече може да се лепи. Освен това с гумено парче и секундно лепило не е ясно колко ще държи. Има си лепенки за целта, които не са особено скъпи. А въпросните гадни баберици имат свойството да се забиват по няколко в гумата и става невъзможно да се лепи, изхвърляш я и си купуваш нова. Много са неприятни.u_bo, пиши, ако не намериш стари външни гуми в Пловдив. Ще проверя какво е положението у нас. Не може да не съм запазил някоя и друга гума от "К.Русинов".
                        Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                        Коментар

                        Working...
                        X