Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Избор на Ел. верижен трион.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Избор на Ел. верижен трион.

    Хаиде колегата ви пробва за перфоратор аз да ви натисна за трион. Значи въпросите към знаещите са няколко: 1, Марка? сега в метро има някви MTD уж полски ама не ми мязат на поски 164 лева са. Като цена супер ама после!?! друга марка е Бош скъпи са около 300 лева но не чета кои знае кви отзиви за тях. и маи наи-вече съм се спрял на Макита пак 300 лв. 2, колко да е дълга шината ? вариантите са 30 -35 или 40 см, накои да ме светне каква е фаидата да е по къса или по дълга, питам щото едната Макита е на промоция с втора верига и втора шина подарък ама е 30 санта, тва няма ли да ми е късо за нещо си, аз си мислех че колкото повече толкова повече и гледах да е 40 см.Хаиде чакам да споделите мнение, имаите предвид че няма да режа кои знае колко често и колко много през годината ще се ползва в чисто любителската сфера, да нарежа малко дърва за камината да бутна некое изсъхнало дърво на вилата (живи дървета няма да режа обещавам!!!!!!!! ) Да орежа някои клон дето ми влиза в терасата а общината не хае, да нарежа хляб когато е станал на тикла те такива ми ти работи. Бюджет макс 300 кинта.
    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

    #2
    Бях тръгнал да пиша преди в темата за моторния трион (някой се беше изказал че ел. триони не стрували). Та това което ползвам е една Макита мисля че беше 37см. веригата. Въпросната Макита е служебна, които я хване реже каквото му падне, вече е на 5 или 6 години. Сменявано е единствено верига 2 пъти, просто защото за масло се използва или горяло масло или никакво. За срязаните кубици дърва сигурно ще завиди и някой финландски дървосекач. Отделно е достатъчна лека, преди 3 години при новия покрив ползвахме точно нея.

    Коментар


      #3
      Ползвам Макита от десетина години и няма грешка.Железни са като качество,надежност и функционалност.Не си давай парите за боклуци.Този вид машинки трябва да са качествени.Дължината на шверта трябва да е мин 40 см.Моя е 45 см. По голямия шверт върши работата на малкия,но обратно не става.Успех.

      Коментар


        #4
        А те тва са приказки, марката е ясна. Ама Стефани кажи каква работа върши по големия шверт, ако е фактор само за това че мога да отрежа 35см дърво или повече, не ме интересува едвали ще ми се наложи. По ме притеснява като е по дълъг и режа да не го срещна с земята ако не внимавам
        Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
        Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
        Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

        Коментар


          #5
          Slavi_Lancia написа:
          А те тва са приказки, марката е ясна. Ама Стефани кажи каква работа върши по големия шверт, ако е фактор само за това че мога да отрежа 35см дърво или повече, не ме интересува едвали ще ми се наложи. По ме притеснява като е по дълъг и режа да не го срещна с земята ако не внимавам
          По голямия шверт дава възможност да режеш по голями диаметри дървета и по широки да кажем талпи или др. подобни неща.Освен това машините с по голям шверт имат по голяма мощност и се товарят по малко при работа.ПО голямия резерв от мощност винаги е за предпочитане.Никога не се реже на земята,а на специално магаре или ако е дърво на него.

          Коментар


            #6
            Stefan Hadjov написа:
            Slavi_Lancia написа:
            А те тва са приказки, марката е ясна. Ама Стефани кажи каква работа върши по големия шверт, ако е фактор само за това че мога да отрежа 35см дърво или повече, не ме интересува едвали ще ми се наложи. По ме притеснява като е по дълъг и режа да не го срещна с земята ако не внимавам
            По голямия шверт дава възможност да режеш по голями диаметри дървета и по широки да кажем талпи или др. подобни неща.Освен това машините с по голям шверт имат по голяма мощност и се товарят по малко при работа.ПО голямия резерв от мощност винаги е за предпочитане.Никога не се реже на земята,а на специално магаре или ако е дърво на него.
            Ами като мощност и 3 те модела 30-35-40см са еднакво мощни 1800 вата и с еднаква скорост на веригата. Единствено че по дългата верига наистина има по дълъг ресурс. А за магарето знам значи сигурно ще е 40см или максимален компромис 35 см щот е малко и по евтина, а за дебели трупи с сигурност няма да ми потрябва Благодаря Стефчо, всестранно развита личност си маи
            Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
            Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
            Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

            Коментар


              #7
              Щом са с еднаква мощност взимай размера който смяташ че ти е необходим.Успех.

              Коментар


                #8
                Re: Избор на Ел. верижен трион.

                Slavi_Lancia написа:
                Хаиде колегата ви пробва за перфоратор аз да ви натисна за трион. Значи въпросите към знаещите са няколко: 1, Марка? сега в метро има някви MTD уж полски ама не ми мязат на поски 164 лева са. Като цена супер ама после!?! друга марка е Бош скъпи са около 300 лева но не чета кои знае кви отзиви за тях. и маи наи-вече съм се спрял на Макита пак 300 лв. 2, колко да е дълга шината ? вариантите са 30 -35 или 40 см, накои да ме светне каква е фаидата да е по къса или по дълга, питам щото едната Макита е на промоция с втора верига и втора шина подарък ама е 30 санта, тва няма ли да ми е късо за нещо си, аз си мислех че колкото повече толкова повече и гледах да е 40 см.Хаиде чакам да споделите мнение, имаите предвид че няма да режа кои знае колко често и колко много през годината ще се ползва в чисто любителската сфера, да нарежа малко дърва за камината да бутна некое изсъхнало дърво на вилата (живи дървета няма да режа обещавам!!!!!!!! ) Да орежа някои клон дето ми влиза в терасата а общината не хае, да нарежа хляб когато е станал на тикла те такива ми ти работи. Бюджет макс 300 кинта.
                макитата е марката в случая другите не ги и гледаи бош-а голяма част е турски китаиски т.н. за веригата е по избор... а до ел. трионите не са като бензиновите ,но макитата е чудесна за любителска работа... работих в практикер преди и правихме демонстрации и наи доволен останах от макитата
                Fiat Punto 1.4 gt turbo
                Ford Fiesta 1.3 new port

                Коментар


                  #9
                  Благодаря колега, избора е ясен като я взема ще се похваля
                  Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                  Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                  Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                  Коментар


                    #10
                    Slavi_Lancia написа:
                    Благодаря колега, избора е ясен като я взема ще се похваля
                    Не си взел още , минавай през магазина и грабвай една Евтините марки са само с различен дизайн и надпис всичко вътре е еднакво . Бягай от тях :D Ето с такъв съм рязал много кубици :D яка машина но доста надвишава определения бюджет
                    Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

                    Коментар


                      #11
                      Atanas71 написа:
                      Slavi_Lancia написа:
                      Благодаря колега, избора е ясен като я взема ще се похваля
                      Не си взел още , минавай през магазина и грабвай една Евтините марки са само с различен дизайн и надпис всичко вътре е еднакво . Бягай от тях :D Ето с такъв съм рязал много кубици :D яка машина но доста надвишава определения бюджет
                      Ааа тоя струва колко едно браво, почти 500 кинта е а Макитата си е мноо сносно направена , като гледах тея най-евтините по метро и насам на там сравнени с нея са като по трудово обучение правени само тея MСclochc ли нещо такова беше, по мязат ама цената им е близка до макитата, а тя сега е на примоция от 350 на 299 кинта чакам тука едни пари да паднат и ша закърфича една
                      Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                      Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                      Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                      Коментар


                        #12
                        Slavi_Lancia написа:
                        Atanas71 написа:
                        Slavi_Lancia написа:
                        Благодаря колега, избора е ясен като я взема ще се похваля
                        Не си взел още , минавай през магазина и грабвай една Евтините марки са само с различен дизайн и надпис всичко вътре е еднакво . Бягай от тях :D Ето с такъв съм рязал много кубици :D яка машина но доста надвишава определения бюджет
                        Ааа тоя струва колко едно браво, почти 500 кинта е а Макитата си е мноо сносно направена , като гледах тея най-евтините по метро и насам на там сравнени с нея са като по трудово обучение правени само тея MСclochc ли нещо такова беше, по мязат ама цената им е близка до макитата, а тя сега е на примоция от 350 на 299 кинта чакам тука едни пари да паднат и ша закърфича една
                        MСclochc са много на късмет общо взето на 50 броики има една читава
                        Fiat Punto 1.4 gt turbo
                        Ford Fiesta 1.3 new port

                        Коментар


                          #13
                          Slavi_Lancia написа:
                          Atanas71 написа:
                          Slavi_Lancia написа:
                          Благодаря колега, избора е ясен като я взема ще се похваля
                          Не си взел още , минавай през магазина и грабвай една Евтините марки са само с различен дизайн и надпис всичко вътре е еднакво . Бягай от тях :D Ето с такъв съм рязал много кубици :D яка машина но доста надвишава определения бюджет
                          Ааа тоя струва колко едно браво, почти 500 кинта е а Макитата си е мноо сносно направена , като гледах тея най-евтините по метро и насам на там сравнени с нея са като по трудово обучение правени само тея MСclochc ли нещо такова беше, по мязат ама цената им е близка до макитата, а тя сега е на примоция от 350 на 299 кинта чакам тука едни пари да паднат и ша закърфича една
                          Husqvarna е също добра фирма и са им добри изделията,но е прекалено прехвалена и скъпа.Нещо като VW,добри но не си струват парите.За тези пари ще вземеш две Макити почти.

                          Коментар


                            #14
                            Казвай веднага какво взе , не се спотайвай
                            Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

                            Коментар


                              #15
                              Момци още се спотайвам , че малко пари фръкнаха в друга насока Днес обаче гледам в метро пуснали на пРимоция блек&декер за 178 кинта + още една верига, мяза бая хубав, аз на тая марка имам само едно флексче и е много читаво. Търсих из нета информация ама няма почти нищо за тях. Притесняваме че е 1600 вата, не е ли малко малко. Иначе цената е много добра. Я запознатите даите мнение. Интересно е че дори в саита им не намерих да произвеждат такива резачки. Коя ли китаиска провинция е запълнила тая ниша в асортимента
                              Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                              Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                              Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                              Коментар

                              Working...
                              X