Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Застрахователи мечтаят за нови цени на ГО....

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    "Големи" отстъпки значи ли, че от 250 лв ще паднат на 180, малко над застраховките на "малките" компании

    Коментар


      #17
      Immortal написа:
      "Големи" отстъпки значи ли, че от 250 лв ще паднат на 180, малко над застраховките на "малките" компании
      Ако са еднакви цените къде би предпочел да си застрахован!?
      Фиат Брава 1.4 12V 1998г

      Коментар


        #18
        bicho1976 написа:
        Immortal написа:
        "Големи" отстъпки значи ли, че от 250 лв ще паднат на 180, малко над застраховките на "малките" компании
        Ако са еднакви цените къде би предпочел да си застрахован!?
        Какво значение има къде си застрахован, щом ти не се занимаваш , дори и да си виновен ? А дори да си невинен - не отиваш там където си застрахован, а отиваш там където е застрахован виновния. Така че отговорът на въпроса е - там, където получавам отстъпка по други полици

        Коментар


          #19
          Ако става дума за ГО - какво значение има голям или малък?!

          Коментар


            #20
            Където и друг път се застраховам.Всъщност кое прави една застрахователна компания "голяма"? Доколкото съм запознат, някои от "големите" правят доста по-малко застраховки "гражданска", отколкото някои от набедените за "малки".Честно казано, не мога да си обясня доста по-високите цени за една и съща услуга... Какво ще получи повече един ударен от мен клиент, ако съм застрахован в Дженерали за 250 лв вместо в ЛевИнс за 150?По-бързо, с по-малко главоболия и повече пари ли? Не мисля...Лев Инс ми изплатиха от гражданската на виновната водачка на 3-тия ден достатъчно пари за отстраняване на щетите плюс сериозна почерпка. А за "големите" ДЗИ, Булстрад и др. чувам доста тревожни неща, относно плащане на обезщетение... бавене на парите с месеци, недостатъчни суми, изискване на куп документи и т.н.П.П. Уау, ако са верни цените в sdi.bg, то се оказва, че цената на Булстрад е най-ниска засега?!? Инстересно...

            Коментар


              #21
              ogi28b написа:
              bicho1976 написа:
              Immortal написа:
              "Големи" отстъпки значи ли, че от 250 лв ще паднат на 180, малко над застраховките на "малките" компании
              Ако са еднакви цените къде би предпочел да си застрахован!?
              Какво значение има къде си застрахован, щом ти не се занимаваш , дори и да си виновен ? А дори да си невинен - не отиваш там където си застрахован, а отиваш там където е застрахован виновния. Така че отговорът на въпроса е - там, където получавам отстъпка по други полици
              А ако сте застраховани и двамата в една компания.За това да си се замислял.
              Фиат Брава 1.4 12V 1998г

              Коментар


                #22
                bicho1976 написа:
                ogi28b написа:
                bicho1976 написа:
                Immortal написа:
                "Големи" отстъпки значи ли, че от 250 лв ще паднат на 180, малко над застраховките на "малките" компании
                Ако са еднакви цените къде би предпочел да си застрахован!?
                Какво значение има къде си застрахован, щом ти не се занимаваш , дори и да си виновен ? А дори да си невинен - не отиваш там където си застрахован, а отиваш там където е застрахован виновния. Така че отговорът на въпроса е - там, където получавам отстъпка по други полици
                А ако сте застраховани и двамата в една компания.За това да си се замислял.
                Ама всичко опира до това къде ТОЙ е засътрахован, а не къде аз. Какво искаш да кажеш с това че и двамата сме застраховани в 1 компания, няма да ми платят ли ? Immortal - Булстрад май и миналата година предлагаха най-ниски цени, аз там си правих ГО чрез обява от форума, и заедно с отстъпките, излезе доста изгодно. А ако бях продължил при досегашния си застраховател - щях да платя около 240 лева - с 80 лева повече, и да получа отстъпка от застраховката каско, която отстъпка щеше да е равна на около 29 лева. Демек - спестих си около 50 лева.

                Коментар


                  #23
                  Immortal написа:
                  tomny написа:
                  ogi28b написа:
                  Е да, ама изобщо не ми дреме какви са клиентите на компаниите , ако ще и изтребители да карат - отивам, плащам на най-най-най-евтината компания, и ако стане нещо - после другия да се спасява, както аз ще се спасявам в неговата компания. За мен е вважно да платя най-ниската цена за това което е задължително. Ако ще "български имоти", ако ще булстрад, ама например от булинс могат да се "фанат за палците" с това, че ГО за мойта кола при тях е 240 лв, а в булстрад например ми е само 160 лева. Един резервоар разлика
                  Това не е точно така. Ако пострадалият има основание да е недоволен от обезщетението, получено от твоя застраховател, може да те съди за останалата част. Има много такива случаи, най-нашумелите бяха с фалиралата Юпитер, чиито клиенти по граджанка отговорност бяха съдени за причинени от тях ПТП, тъй като Юпитер отказваше да ги плати.
                  И това дето си го написал не е точно така.Първо примера с Юпитер не е валиден, щото те фалираха много преди да се въведе гаранционният фонд, който покрива подобни неща.Второ - дори и да е недоволен клиента, то първото което може да направи е да се обърне към независим оценител, да му се изготви нова оценка на щетите, и ако застрахователя тогава пак не ще да изплати разликата, се води дело, на което ответници са виновния шофьор и неговия застраховател. Дори и тогава, застрахователя изплаща вместо застрахования. Застрахованият изобщо не го интересува дали тоз дето трябва да вземе парите ще е доволен от тях или не. Застрахователя е ДЛЪЖЕН да покрие всички щети до рамките на тавана на застраховката, а той е дООООста висок.
                  Това не е вярно. Нищо не може да задължи пострадалия да се разправя със застрахователната компания на виновника. Ако смята, че има право, може да заведе дело срещу причинителя на ПТП. И ако съда отсъди в негова полза, ще си търси парите от там, а виновника ще се разправя със своя застраховател.

                  Коментар


                    #24
                    tomny написа:
                    Immortal написа:
                    И това дето си го написал не е точно така.Първо примера с Юпитер не е валиден, щото те фалираха много преди да се въведе гаранционният фонд, който покрива подобни неща.Второ - дори и да е недоволен клиента, то първото което може да направи е да се обърне към независим оценител, да му се изготви нова оценка на щетите, и ако застрахователя тогава пак не ще да изплати разликата, се води дело, на което ответници са виновния шофьор и неговия застраховател. Дори и тогава, застрахователя изплаща вместо застрахования. Застрахованият изобщо не го интересува дали тоз дето трябва да вземе парите ще е доволен от тях или не. Застрахователя е ДЛЪЖЕН да покрие всички щети до рамките на тавана на застраховката, а той е дООООста висок.
                    Това не е вярно. Нищо не може да задължи пострадалия да се разправя със застрахователната компания на виновника. Ако смята, че има право, може да заведе дело срещу причинителя на ПТП. И ако съда отсъди в негова полза, ще си търси парите от там, а виновника ще се разправя със своя застраховател.
                    Защо не уточните кой е прав, сигурно на всички е интересно? Ако може с аргументи, а не само "Това не е вярно, иначе е!" Струва ми се по-логично след като съм застрахован - от там нататък потърпевшия да се оправя само и единствено със застрахователя и да води дела с него, а не с мен. Та нали затова се застраховам.

                    Коментар


                      #25
                      ogi28b написа:
                      Защо не уточните кой е прав, сигурно на всички е интересно? Ако може с аргументи, а не само "Това не е вярно, иначе е!" Струва ми се по-логично след като съм застрахован - от там нататък потърпевшия да се оправя само и единствено със застрахователя и да води дела с него, а не с мен. Та нали затова се застраховам.
                      Какви аргументи да прилагам? Всеки случай е различен, и зависи от решението на съдията. Единият ми аргумент е жена ми, която осъдиха да плати към 800 лв. на Булинс, това заедно с разноските, иначе щетата беше към 250 лв. (това Юпитер) Другия случай е клиент, попаднал на чешит, който не искал да си ползва каското (нямало да му направят остъпка следващата година, кара "нашумял модел" джип на две години), взел си обезщетението по ГО, и за останалата част осъди клиента. Разликата беше в пъти. То и да не са парите, само главоболията ти стигат. Преди време имаше една тема за това, нужна ли е Зелена карта в Гърция. Аз пак споделих случай, в който един човек го бяха направили луд (арестуваха го), докато представи документ на чужд език, че има кой да плати щетите, казах, че е по-добре да има Зелена карта. Тогава сума хора ми се нахвърлиха, че само ги карам да "пълнят гушите" на застрахователите, и това, което пиша, било глупост. А на човека наистина му бяха скъсили живота за едното нищо. Просто това работя, знам много неща от практиката, които не ги пише никъде, и когато някой пита, се опитвам да помогна. Изобщо, цялото това "рипане" е излишно, както си плащаме горивата на европейските цени, така ще плащаме и застраховките. Единен пазар, дето викат.

                      Коментар


                        #26
                        ПАк ти казвам, не намесвай Юпитер. Те фалираха 2 години ПРЕДИ да се създаде Гаранционния фонд, и наистина не плащаха, и тогава пострадалите си търсиха правата от хората.Бил съм вещо лице на няколко дела на пострадали срещу виновник плюс Юпитер като съ-ответник. Само че Юпитер бяха фалирали и се налагаше хората да плащат при валидни застраховки.Сега не е така. Има гаранционен фонд, който изплаща при подобни случаи щетите.А при завеждане на дело за щето, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО застрахователната компания се конституира като съ-ответник и обикновено делото се решава от вещите лица.ТОй пострадалия може да иска и милиони, ама няма кой да му го даде.Във всички случаи след това плаща ЗАСТРАХОВАТЕЛЯ.А и каква ти е логиката, не мога да разбера? Мислиш, че тез дето вземат почти 2 пъти по-големи премии по гражданска, после дават толкова пъти по-големи обезщетения ли? Жестоко се лъжеш. Точно те най-много размотават клиентите си и търсят всевъзможни начини да платят по-малко и т.н.

                        Коментар


                          #27
                          Между другото ГО тихомълком се покачва, преди по-малко от месец в "Лев ИНС", където ми е застраховката за моят автомобил сумата беше 141лв. а в момента е станала 161лв.
                          Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                          Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                          Коментар


                            #28
                            batproho написа:
                            Между другото ГО тихомълком се покачва, преди по-малко от месец в "Лев ИНС", където ми е застраховката за моят автомобил сумата беше 141лв. а в момента е станала 161лв.
                            Това го коментирах преди няколко месеца още във форума...

                            Коментар


                              #29
                              мамата им съм е..л за кво тия 300лв? за да те заринат у=от бумащина и накрая както колегата един го мацаноса,потроши му мотора(тоталка) ,полицаите уж гледали и казали,че всичко му е наред на оня със ГО и ще си оправи с парите моторя...и кво се оказва,след дем му звънят от застрахователя на оня и му казват,господине ако си желаете парите намерете човека който ви е ударил и го накарайте да си плати вноската по гражданската,зашото не си е плащал последните две вноски и нищо не можем да ви изплатим абе кво да ви кажа,значи моя колега си плаща като поп всичко,после го блъсва някакъв и полицаите казват,че е добре с документите,но накрая излиза,че нашия с пръст в уста,щото оня си карал без застраховка като пич и не можело да ти се плати,щото нямал застраховка....ей такава държава мамата си е е...а
                              ex.Мареа ТД100

                              Коментар


                                #30
                                Immortal написа:
                                ПАк ти казвам, не намесвай Юпитер. Те фалираха 2 години ПРЕДИ да се създаде Гаранционния фонд, и наистина не плащаха, и тогава пострадалите си търсиха правата от хората.Бил съм вещо лице на няколко дела на пострадали срещу виновник плюс Юпитер като съ-ответник. Само че Юпитер бяха фалирали и се налагаше хората да плащат при валидни застраховки.Сега не е така. Има гаранционен фонд, който изплаща при подобни случаи щетите.А при завеждане на дело за щето, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО застрахователната компания се конституира като съ-ответник и обикновено делото се решава от вещите лица.ТОй пострадалия може да иска и милиони, ама няма кой да му го даде.Във всички случаи след това плаща ЗАСТРАХОВАТЕЛЯ.А и каква ти е логиката, не мога да разбера? Мислиш, че тез дето вземат почти 2 пъти по-големи премии по гражданска, после дават толкова пъти по-големи обезщетения ли? Жестоко се лъжеш. Точно те най-много размотават клиентите си и търсят всевъзможни начини да платят по-малко и т.н.
                                Делото не се решава от вещите лица, а от съдията. И няма значение колко иска пострадалия, важното е колко може да докаже, че му се полагат. Компанията се призовава като съ-ответник, ако ответника поиска това. Тоест, трябва ти адвокат. До тук малко ли са ти главоболията? И има начин от там да откажат сума, над тази от наредбата на надзора. (предполагам знаеш за нея) Изобщо, живота не се изчерпва със случаите, в които ти си бил вещо лице. Недей да заблуждаваш хората. Това за два пъти по-големите обезщетения е толкова несериозно, че няма да го коментирам. Знаеш, че не такъв е принципа.

                                Коментар

                                Working...
                                X