Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Застрахователи мечтаят за нови цени на ГО....

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Застрахователи мечтаят за нови цени на ГО....

    http://www.segabg.com/online/new/art...иацията на застрахователите иска цена от 300 евро за нещастната застарховка "Гражданска отговорност". Пълно безумие, обосновката им е, че били постоянно на загуба, ами като са на загуба защо всички се натискат да я правят?
    --Старата ръжда любов не хваща!--
    156 sportwagon 1,9 jtd 115
    ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

    #2
    защото са се на загуба за тва са 100 компаний и всяка година се надпреварват кой ще сваля цената само и само да има повече клиентела .ако дигнат цените на обявените по-горе ще си купя едно малко муле и каруца и тва е .една кола зе да излиза на година по сумати пари .винетка - 60-70 лв непомня точно, застраховка гражданска 144 лв ,данак 127.70 лв ,обслужване ала бала и то кат сметнеш каде киро на кирия ?

    Коментар


      #3
      Ниски цени предлагат компании които нямат много клиенти(бих ги нарекъл еднодневки)Сериозните компании цените им са по- високи по ред причини.Новите(лизинговите)автомобили са застраховани там.Нали се сещате че колкото е по-нов автопарка,размерът на щетата е по-голям.Така че напълно нормолно е тези цени от порядакът на 100-150лв да са ниски.Друг е въпросът е че сме гаврошовци.Но за да сме доволни от обезщетението при ПТП наистина трябва цената да се корегира.Все пак един калник да се оправи струва колкото една ГО.
      Фиат Брава 1.4 12V 1998г

      Коментар


        #4
        Е да, ама изобщо не ми дреме какви са клиентите на компаниите , ако ще и изтребители да карат - отивам, плащам на най-най-най-евтината компания, и ако стане нещо - после другия да се спасява, както аз ще се спасявам в неговата компания. За мен е вважно да платя най-ниската цена за това което е задължително. Ако ще "български имоти", ако ще булстрад, ама например от булинс могат да се "фанат за палците" с това, че ГО за мойта кола при тях е 240 лв, а в булстрад например ми е само 160 лева. Един резервоар разлика

        Коментар


          #5
          Застрахователите първо да инвестират малко в алгоритми за определяне на риска индивидуално на всеки шофьор и после да искат вдигане. Що аз дето не просто нямам ПТП, а не съм спиран от полицай никога трябва да плащам колкото някой дето на всеки три месеца си има ’произшествийце’? Освен това държавата да вземе да упражни зверски контрол на пунктовете за прегледи, да се разкарат от пътя таралясници дето не им е там мястото - е тогава ще спаднат произшествията, съответно парите дето плащат застрахователите, съответно цената на ГО. И аз искам нафтата да е левче. Ко праим?

          Коментар


            #6
            Абе който е на загуба, да фалира и готово, ама не фалират, защо ли? Топлофикация била на загуба - ами че фалирайте, кой ви бие по главата да работите на загуба и да затъвате още и още. Аз също гледам къде е най-евтината гражданска и съм там - не ме интересува дали са на загуба или не, но силно се съмнявам, че са...
            Fiat Marea Weekend 1,6 16V

            Коментар


              #7
              ogi28b написа:
              Е да, ама изобщо не ми дреме какви са клиентите на компаниите , ако ще и изтребители да карат - отивам, плащам на най-най-най-евтината компания, и ако стане нещо - после другия да се спасява, както аз ще се спасявам в неговата компания. За мен е вважно да платя най-ниската цена за това което е задължително. Ако ще "български имоти", ако ще булстрад, ама например от булинс могат да се "фанат за палците" с това, че ГО за мойта кола при тях е 240 лв, а в булстрад например ми е само 160 лева. Един резервоар разлика
              Това не е точно така. Ако пострадалият има основание да е недоволен от обезщетението, получено от твоя застраховател, може да те съди за останалата част. Има много такива случаи, най-нашумелите бяха с фалиралата Юпитер, чиито клиенти по граджанка отговорност бяха съдени за причинени от тях ПТП, тъй като Юпитер отказваше да ги плати.

              Коментар


                #8
                Цялата система е скапана и то не само при нас. Трябва да се въведат минимални цени за застраховките и вече, ако има ПТП и си виновен и потърпевшият има по-големи щети от тези които е предвидено да покрие застрахователната премия, тогава вече да се вдига цената на виновния. Подобно нещо се мислеше да се направи, но да се ценообразува от предишни ПТП и провинения на водача, което също не е много коректно.
                --Старата ръжда любов не хваща!--
                156 sportwagon 1,9 jtd 115
                ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                Коментар


                  #9
                  Първо трябва да си оправят измилената,нова схема за ПТП,защото при сегашната ситуация,няма как да докажеш,че си невинен или обратното.Всичко ни е скапано в момента....Защо да плащаме луди пари за застраховки,когато даже един протокол няма кой да ти издаде при ПТП. Коментара ми е принципен,знам,че всяка ситуация е индивидуална.

                  Коментар


                    #10
                    ls1 написа:
                    Застрахователите първо да инвестират малко в алгоритми за определяне на риска индивидуално на всеки шофьор и после да искат вдигане. Що аз дето не просто нямам ПТП, а не съм спиран от полицай никога трябва да плащам колкото някой дето на всеки три месеца си има ’произшествийце’? Освен това държавата да вземе да упражни зверски контрол на пунктовете за прегледи, да се разкарат от пътя таралясници дето не им е там мястото - е тогава ще спаднат произшествията, съответно парите дето плащат застрахователите, съответно цената на ГО. И аз искам нафтата да е левче. Ко праим?
                    За теб ще има добра оферта от другият месец.В коя компания си застрахован?
                    Фиат Брава 1.4 12V 1998г

                    Коментар


                      #11
                      Колата я застраховах преди месец, кемпера след седмица. Тъй че няма да ме огреят нов тип оферти май. Но въпроса е принципен, кажи тук какво очакваш след месец, пък нека знаем.

                      Коментар


                        #12
                        а нали се сещаш че за лизинговите автомобили прибират и каско, така че да не се правят на лудида направят така, че хората виновни за ПТП за плащат повечеа не да дерат редовните шофьори
                        2015 Renault Megane Expression GT
                        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                        Всичко за FIAT Bravo 2007

                        Коментар


                          #13
                          и кво очаквате, като се вдигне премията и да се повишат обезщетенията.... смешки Yellow_Flash_Colorz_PDT_05 . както стана с винетките и пътния данък- плащайте винетки, по-скъпи са, ама поне ще караате по хубави пътища.... точно така стана, магситралата хемус е баси селския път, тракия и тя не отстъпва, на хемус като минеш през мост и желязото стърчи 10 санта, задницата направо се вдига със въздуха, между 2-я и третия тунел посока варна се беше нагънал асфалта и те изрязаха издутото и сега седи нарязано от кофата на багера... абе пълен смях. така ще стане и със застраховките- плащай 300 евро и като ти стане тоталка колата ще ти платят за браво 97 800 лв и ще ти кажат на толкова я оценяваме ти за 300 евро застраховка ко искаш... ходи се разправяй. Пределно ми е ясно обаче, че колкото и да си руагаем накрая ще си платим, точно както направиха бензина 2 и кусур и пак си траем, който иска д аизрови теми от 2004-5 и да види как имаше анкети "до каква цен ана бензина бихте карали" и всички казваха ааааааа стане ли 2 лв я режа и в надин, ама сега карат
                          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                          Fiat Bravo'97 1,6 16v
                          Fiat Tempra'91 1,6 mono

                          Коментар


                            #14
                            tomny написа:
                            ogi28b написа:
                            Е да, ама изобщо не ми дреме какви са клиентите на компаниите , ако ще и изтребители да карат - отивам, плащам на най-най-най-евтината компания, и ако стане нещо - после другия да се спасява, както аз ще се спасявам в неговата компания. За мен е вважно да платя най-ниската цена за това което е задължително. Ако ще "български имоти", ако ще булстрад, ама например от булинс могат да се "фанат за палците" с това, че ГО за мойта кола при тях е 240 лв, а в булстрад например ми е само 160 лева. Един резервоар разлика
                            Това не е точно така. Ако пострадалият има основание да е недоволен от обезщетението, получено от твоя застраховател, може да те съди за останалата част. Има много такива случаи, най-нашумелите бяха с фалиралата Юпитер, чиито клиенти по граджанка отговорност бяха съдени за причинени от тях ПТП, тъй като Юпитер отказваше да ги плати.
                            И това дето си го написал не е точно така.Първо примера с Юпитер не е валиден, щото те фалираха много преди да се въведе гаранционният фонд, който покрива подобни неща.Второ - дори и да е недоволен клиента, то първото което може да направи е да се обърне към независим оценител, да му се изготви нова оценка на щетите, и ако застрахователя тогава пак не ще да изплати разликата, се води дело, на което ответници са виновния шофьор и неговия застраховател. Дори и тогава, застрахователя изплаща вместо застрахования. Застрахованият изобщо не го интересува дали тоз дето трябва да вземе парите ще е доволен от тях или не. Застрахователя е ДЛЪЖЕН да покрие всички щети до рамките на тавана на застраховката, а той е дООООста висок.

                            Коментар


                              #15
                              ls1 написа:
                              Колата я застраховах преди месец, кемпера след седмица. Тъй че няма да ме огреят нов тип оферти май. Но въпроса е принципен, кажи тук какво очакваш след месец, пък нека знаем.
                              Една от големите компании ще прави сероизни отстъпки на клиенти без ПТП.Това което искат май повечето тук.
                              Фиат Брава 1.4 12V 1998г

                              Коментар

                              Working...
                              X