Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Браво 2001 1,9 жтд има ли катализатор ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Браво 2001 1,9 жтд има ли катализатор ?

    здр искам да попитам понейе наскоро си взех бравото и ся трябва да подавам данъчна декларация и там пише притежавали катализатор . та въпроса мие браво 2001 1,9 жтд имали катализатор и може ли да ползва саответно намаление на данъка ако има катализатор и как да разбера дали има как да го видя благодаря предварително

    #2
    Re: фиат браво 2001 1,9 жтд имали катализатор

    plam_gtd написа:
    здр искам да попитам понейе наскоро си взех бравото и ся трябва да подавам данъчна декларация и там пише притежавали катализатор . та въпроса мие браво 2001 1,9 жтд имали катализатор и може ли да ползва саответно намаление на данъка ако има катализатор и как да разбера дали има как да го видя благодаря предварително
    С кой двигател си?Иначе по въпроса ти -> има!Друг е въпроса, че най-вероятно няма значение в случая.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #3
      То със сигурност има катализатор, ОБАЧЕ е с мощност над 74кВ/100к.с. и намалението за катализатора не можеш да го използваш заради мощността

      Коментар


        #4
        Re: фиат браво 2001 1,9 жтд имали катализатор

        Common Rail" двигател 1.9 JTD 100 k.c EKO 3 мисля че може да се използва намалението щото пише до 74 или до 100 кс а то е точно 100 а над 101 мисля че вече не може

        Коментар


          #5
          Re: фиат браво 2001 1,9 жтд имали катализатор

          plam_gtd написа:
          Common Rail" двигател 1.9 JTD 100 k.c EKO 3
          Ти си като мен - ще плащаш по-ниския данък. Колата ти е 74 кв. Хайде честито. Пиши за всеки случай, че си с катализатор. И не забравяй - ти си в долния праг, накарай служителката да ти изчисли данъка. В пъти по-нисък трябва да е от 105 коньовия.
          A17DTС/S
          Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

          Коментар


            #6
            Еми то си пише, ако е вярно - Браво 2001 г., ЖТД - тогава освен ЖТД 100, друг двигател няма. ЖТД 105 го спират в края на 2000. Честито за колата, да, в долната графа си, има катализатор, поне на излизане от завода.

            Коментар


              #7
              От данъчното искат документ от оторизиран сервиз дали има ли няма катализатор. Това какво пише в документите няма значение, ако нямаш въпросната хартийка.А с въпросната хартийка, като регистрирах Форда (за Фиата миналата година не искаха документ, стига само да го опишеш във формуляра), се сдобих срещу 5 лева, без даже някой да ми погледне колата.
              Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

              Коментар


                #8
                ele написа:
                От данъчното искат документ от оторизиран сервиз дали има ли няма катализатор. Това какво пише в документите няма значение, ако нямаш въпросната хартийка.
                не е задължително
                2015 Renault Megane Expression GT
                2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                Всичко за FIAT Bravo 2007

                Коментар


                  #9
                  Наличието на катализатор го пише и в големия талон, което за общината е достатъчно

                  Коментар


                    #10
                    Kuku написа:
                    Наличието на катализатор го пише и в големия талон, което за общината е достатъчно
                    За Ямболската явно не е...
                    Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                    Коментар


                      #11
                      просто в някои общини изземват фунции на други служби (които не си вършат работата, но това е друга тема)макар че защо да давам пари на някакъв гаражен сервиз за бележкаи то за нещо което имам и би трябвало на ГТП да са видели
                      2015 Renault Megane Expression GT
                      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                      Всичко за FIAT Bravo 2007

                      Коментар


                        #12
                        Kuku написа:
                        Наличието на катализатор го пише и в големия талон, което за общината е достатъчно
                        В коя графа? Защото поне на моя никъде не пише за катализатор, а има разни за отработени газове, за NOx, за CO, и навсякъде ми пише **** .

                        Коментар


                          #13
                          А къде в големия талон го пише - в нито един от двата на моите коли не пише дали има или няма катализатор.
                          Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                          Коментар


                            #14
                            ele,Съгласен съм, че във всеки край на България има различни "правила". Но да казваш категорично, че "нещо е задължително", не е редно. Знаеш, правилата са различни... На мен никога не са ми искали документ за катализатор. И при регистрацията на първото Браво в Общината, и при процедурата сегашното от преди два месеца. Вчера баща ми вписа и Алфата - положението беше същото. Не те упреквам за категоричния ти оговор, защото отлично знам, че той е продиктуван от това, че така трябва да се правят нещата. Но както всичко в нашата държава, навсякъде е различно.Аз платих през юли 78 лева (сумата е по спомен) данък до края на година за 103 кончета. Умишлено в бланката не написах конете и вкарах само KW-то, но без буквите, с цел инспектораката да ги впише като к.с. Не ме огря. Догодина 150 лева... Ха честито на печелившите. :D
                            NOW: ???
                            Ex: Fiat Bravo 1.6 16V 05.2000 - CA 3978 ??
                            Ex: Fiat Bravo 1.2 16V 12.1999

                            Коментар


                              #15
                              И аз съм с такава кола. В Пловдив в данъчното ми казаха "Тя че има катализатор, има. Но ти ни дай документ от оторизирана фирма /Екотест май казаха/, че работи и тогава ползваш данъчно облекчение. Намира се в София на адрес .......". Това ми беше достатъчно, казах им смятайте тогава без облекчение.

                              Коментар

                              Working...
                              X