Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Питане за фиш?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Питане за фиш?

    Здравейте! Интересува ме днес паркирах колата в една уличка където уж няма знаци за забранено спиране о т.н и имаше още много "насвяткани коли", та като се качвам в колата и е лепнат фиш с глоба, на който пише че не подлежи на обжалване и глобата е в размер от 20 лв. Интересува ме ако не я платя ще има ли нещо сериозно, демек ще може ли да се размина?!?P.S. " Да са живи и здрави всички паяци и катаджии"

    #2
    Re: Питане за фиш?

    Viiipeer написа:
    Здравейте! Интересува ме днес паркирах колата в една уличка където уж няма знаци за забранено спиране о т.н и имаше още много "насвяткани коли", та като се качвам в колата и е лепнат фиш с глоба, на който пише че не подлежи на пбжалване и глобата е в размер от 20 лв. Интересува ме ако не я платя ще има ли нещо сериозно, демек ще може ли да се размина?!?P.S. " Да са живи и здрави всички паяци и катаджии"
    Казваш, че е паднал от вятъра и не си виждал никакъв фиш по колата....как така ще ти пишат фиш без да си там
    Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

    Коментар


      #3
      Re: Питане за фиш?

      Geraka написа:
      Казваш, че е паднал от вятъра и не си виждал никакъв фиш по колата....как така ще ти пишат фиш без да си там
      Ами и мен това ме вбеси. В първия момент и аз си помислих същото...това за вятъра :D

      Коментар


        #4
        Плати си, защото срока мисля, че е до две седмици на фиша трябва да пише. След това глобата се удвоява, утроява и така нататък! Не е задължително да има знак забранено паркирането за да те възнаградят с такъв фиш. Ако си запушил вход, ако на тротоар не си оставил метър и половина разстояние между колата и сградата... а отгоре на всичко от няколко места чувам, че вече било забранено да се паркира на тротоари! Не знам доколко е вярно. Плащай си, като поп!
        Frontera Sport, X20SE март 1998

        Коментар


          #5
          И аз проучвах как стоят нещата с фишовете. Значи пише в закона, че фиш може да се издаде и в отсъствието на водача, И СЕ СЧИТА ЗА ВРЪЧЕН. От тук нататък дали ще платиш е твоя воля. На мен ми бяха писали и проучих нещата. Отдолу има един банков код. Ако се плати в рамките на 1 седмица, няма проблем. Ако за нарушението се отнемат точки, няма да взимат, само паричната санкция. Ако не се плати, ги събират и след 20 дена , ...каза ми го "влиза в сила наказателно постановление". Демек, все едно са ми писали акт. А при теб, както казваш, че няма знаци ме навежда на мисълта, че е за паркиране на тротоар. А то взима точки.

          Коментар


            #6
            осрал си се ,дали са ти тоалетна хартия,избърши се с нея,не се осирай още повече....това малко образно казано,а преведено на човешки,иди,плати си "тлъстата" глоба и не се цигани! Защо всеки в тая държава смята,че законите не важат за него и търси начин да ги заобиколи...после реве,че нямали пътна култура останалите
            ex.Мареа ТД100

            Коментар


              #7
              Vladim написа:
              Плати си, защото срока мисля, че е до две седмици на фиша трябва да пише. :
              Няма написан срок, както и да е ще го платя.

              Коментар


                #8
                То по тази логика,може и да си спрял някъде позволено,но примерно си представете че са решили да пълнят хазната и си ти лепят фиша на стъклото и какво-как ще докажеш че не си бил в нарушение...?! Пак си плащаш като поп-баси и логиката и методите Не става така.....как ще докажат че съм бил там....снимат ли колата или какво....ще извадят свидетел че ми е видял колата ли-ми аз ще извадя 3-ма че по същото време съм бил някъде другаде....Има нещо,което го пропускате или инфото не е пълно....
                LANCIA DELTA II 1.6ie 75HP 835C1.000
                LANCIA KAPPA 2.0 20V 838A1.000-ex
                LANCIA DEDRA 1.8 105hp 835A2.046-ex
                Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8 215hp
                Grande Punto 1.2 LPG

                Коментар


                  #9
                  До колкото съм запознат аз, ако не се плати до една седмица фиша автоматично става акт, който пък от своя страна расте в геометрична прогресия с всеки изминал ден.
                  Fiat Bravo 1.8 GT 113Hp++
                  Lancia Lybra 1.8 131Hp

                  Коментар


                    #10
                    Нека някой запознат и компетентен да отговори на въпросите ми....Това за неплащането-ясно,но ме интересува другото....При едно възражение-обжалване и липса на доказателства-ко правим?! На базата на какво ми пишат фиш-че аз изобщо не съм бил там/имам свидетели/
                    LANCIA DELTA II 1.6ie 75HP 835C1.000
                    LANCIA KAPPA 2.0 20V 838A1.000-ex
                    LANCIA DEDRA 1.8 105hp 835A2.046-ex
                    Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8 215hp
                    Grande Punto 1.2 LPG

                    Коментар


                      #11
                      Ама чакай сега, ти в нарушение ли си , или не си ?! Ако не си - прати им много здраве, щото те не могат да ти пишат фиш, без да те заснемат как си нарушил даден знак. Ако не си в нарушение - късаш фиша, чакаш да се превърне в акт, както казват колегите, и си обжалваш акта по съответния ред, и пеечелиш , ако ще и турско да е.И както вика Митака - тука има поне 10 човека, които ще се закълнат че ти не си бил там, ако нямат доказателство че си бил.Тва малко ми прилича на темата на колегата krasio-79 , дето му написали акт на някакво място, на което забравили да сложат знаци, и той даже си платил без да обжалва.

                      Коментар


                        #12
                        Разбира се, че може да се издаде. Нали сме в Европа. За Германия, Австрия и Шотландия смея да твърдя, че положението е така. Няма паяци. Не те питат чий син си и дали си бил на място или не. След като си нарушил закона, това е положението. Явно, колега, при теб се е случило същото. И пак е по-добре, отколкото да ти вдигнат колата, което е най-големия стрес, който може внезапно да покоси човек... Виждал съм го. Добре, че беше само припадък...
                        NOW: ???
                        Ex: Fiat Bravo 1.6 16V 05.2000 - CA 3978 ??
                        Ex: Fiat Bravo 1.2 16V 12.1999

                        Коментар


                          #13
                          mitaka_71 написа:
                          То по тази логика,може и да си спрял някъде позволено,но примерно си представете че са решили да пълнят хазната и си ти лепят фиша на стъклото и какво-как ще докажеш че не си бил в нарушение...?! Пак си плащаш като поп-баси и логиката и методите Не става така.....как ще докажат че съм бил там....снимат ли колата или какво....ще извадят свидетел че ми е видял колата ли-ми аз ще извадя 3-ма че по същото време съм бил някъде другаде....Има нещо,което го пропускате или инфото не е пълно....
                          Пробвай да успориш и ще видиш какви подробни снимки ще ти изкарат а след това какъв акт забиват ,по добре мълчи и плащай.
                          FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

                          Коментар


                            #14
                            dani389 написа:
                            mitaka_71 написа:
                            То по тази логика,може и да си спрял някъде позволено,но примерно си представете че са решили да пълнят хазната и си ти лепят фиша на стъклото и какво-как ще докажеш че не си бил в нарушение...?! Пак си плащаш като поп-баси и логиката и методите Не става така.....как ще докажат че съм бил там....снимат ли колата или какво....ще извадят свидетел че ми е видял колата ли-ми аз ще извадя 3-ма че по същото време съм бил някъде другаде....Има нещо,което го пропускате или инфото не е пълно....
                            Пробвай да успориш и ще видиш какви подробни снимки ще ти изкарат а след това какъв акт забиват ,по добре мълчи и плащай.
                            Дали си носят фотоапарата в джоба и щракат всяка една кола под различни ъгли и то така че да се видят и знаци и улица и положение на спрялата кола....Хайде моля ви се-звучи доста несериозно това.И като снимат 30 коли и бегат та ги свалят на компа и си ги пазят там евентуално да ги имат при едно възражение
                            LANCIA DELTA II 1.6ie 75HP 835C1.000
                            LANCIA KAPPA 2.0 20V 838A1.000-ex
                            LANCIA DEDRA 1.8 105hp 835A2.046-ex
                            Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8 215hp
                            Grande Punto 1.2 LPG

                            Коментар


                              #15
                              Ето какво казва законът (източник http://www.kat.mvr.bg/zdp.txt):Раздел XIX. Престой. Паркиране. Пътно превозно средство, спряно поради повреда (Загл. доп. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002г.)Чл. 94.(3) (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г., изм. и доп. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) За престой и паркиране в населените места пътните превозни средства се спират възможно най-вдясно на платното за движение по посока на движението и успоредно на оста на пътя. Допуска се престой и паркиране на моторни превозни средства с допустима максимална маса до 2,5 тона върху тротоарите, само на определените от собствениците на пътя или администрацията места, успоредно на оста на пътя, ако откъм страната на сградите остава разстояние най-малко 2 метра за преминаване на пешеходци.Чл. 186. (1) (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г., изм. - ДВ, бр. 85 от 2004 г., изм. и доп. - ДВ, бр. 105 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г., изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) При маловажни случаи на нарушения, които са установени в момента на извършването им, на мястото на нарушението може да бъде наложена глоба с фиш в размер до 50 лв. Издаденият за наложената глоба фиш трябва да съдържа данни: за самоличността на служителя, наложил глобата; за самоличността на нарушителя; за мястото и времето на нарушението; за нарушените разпоредби, за размера на глобата и сметката, по която следва да се внесе. Фишът се подписва от служителя, наложил глобата, и от нарушителя, когато е съгласен да плати глобата, и се изпраща за изпълнение на съответното данъчно подразделение. На нарушителя се дава екземпляр от фиша, за да заплати глобата доброволно....................(3) Фиш за неправилно паркирано моторно превозно средство може да се издаде и в отсъствие на нарушителя. В този случай първият екземпляр от фиша се закрепва към моторното превозно средство, като се вземат мерки той да не се повреди от атмосферните условия. Закрепването на фиша към моторното превозно средство е равносилно на връчването му. Вторият екземпляр се изпраща по пощата, а третият екземпляр остава за съхранение в службата за контрол.§ 93. (1) Наложените глоби по чл. 186 от Закона за движението по пътищата се събират по реда на Данъчния процесуален кодекс. (2) Незаплатени глоби по издадени до влизането в сила на този закон фишове по реда на чл. 186 от Закона за движението по пътищата се заплащат в 6-месечен срок от влизането в сила на този закон в данъчното подразделение по местоживеене, без да се изпраща покана за доброволно изпълнение. След изтичането на 6-месечния срок издаденият фиш се счита за влязло в сила наказателно постановление и наложената глоба се събира по реда на Данъчния процесуален кодекс.ДАНЪЧЕН ПРОЦЕСУАЛЕН КОДЕКС - http://www.paragraf22.com/pravo/kode...Извадка от http://news.automedia.bg/read/5922.html :Полезни:Издаден фиш, глобата по който не е платена доброволно в 7-дневен срок от датата на издаването му, се смята за влязло в сила наказателно постановление и се изпраща за събиране на публичния изпълнител.
                              Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                              Коментар

                              Working...
                              X