Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

каква паста

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    каква паста

    От известно време искам да си взема някаква паста за полиране.в смисъл да лъсне боята.... искам да питам на каква марка трябва да се спра,изобщо какво конкретно да търся , защото един колега ми разправя че имало много видове.колата ми е сив металик.трябва ли сива да се взима или може и безцветна.а и напоследак гледам разни дирюги имам , те с друга паста ли се заличават и ако да , кажете и за нея нещо поздрави !! :D
    Citroen Xsara 1.9 TD 90 hp

    ex - Fiat Tempra 1.6 i.e. 75 hp

    #2
    Arexon, Turtle Wax, Sonax ...За пръв път чувам за цветна паста ..."На ръка" обаче ще се изгърбиш. Ама ако не те мързи действай.Задължително колата да е "студена" външно. Дори да не са топли ламарините, това имам предвид. Че иначе пастата съхне и ще се скъсаш от търкане и нерви.Много внимателно облепи пластмасовите части, че после трудно се чистят.
    .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
    www.cyxap.com

    Коментар


      #3
      Някои казват че пастите 3M са най-добри за непрофесионално. Те са по номер - 1, 2, 3. 1 съдържа абразиви, 2 е съвсем фина, а 3 е без никакви абразиви , само за полиране. Масово се използват пасти 2 и 3, ако нямаш някакви забележителни драскотини.

      Коментар


        #4
        Колега преди съм работил на автомивка и предимно с пастиране се занимавах, така че смятам имам приличен опит с това .Както и колегите преди мен бих Ти препоръчал 3M или Turtle Wax.Първата може да се намери дори и в специализирани магазини за автобои на грамаж т.е. може да си купиш примерно с номер 2 и с номер 3, за по-добри резултати.
        Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
        Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

        Коментар


          #5
          сега ползвам СонаксЕсктрийм серията, с наночастици Extreme Polish + Waxима номера 1 , 2 и 31 е за нови бои2 за средно захабени3 за много захабенипастата/ваксата е течнананася се супер лесно , след това не е нужно лудо търкане, сравено с Тътртъл Уакс е направо детска играцялата кола я правя за под 1 часhttp://www.youtube.com/watch?v=CNH5Wc9RYHA
          2015 Renault Megane Expression GT
          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
          Всичко за FIAT Bravo 2007

          Коментар


            #6
            имам разни места за запълване , някой по-дълбоки , други не толкова.значи какво? трябва да взема номер 2 на 3М и да къпя... а оправдано ли е да взема номер 1 и номер 3.запълват се частиците и после се полира само.има ли смисъл изобщо?инъче не ме бърка и да търкам 1-2 часа, и без това събота и неделя няма какво да правя... а на какви цени вървят пастите на 3Мпоздрави !
            Citroen Xsara 1.9 TD 90 hp

            ex - Fiat Tempra 1.6 i.e. 75 hp

            Коментар


              #7
              В момента нямам спомен за цени на 3М но няма въобще смисъл да купуваш номер 1.Те както и течните пасти са за нови автомобили без драскотини на които само да поддържаш лаковото покритие.
              Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
              Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

              Коментар


                #8
                Sev написа:
                сега ползвам СонаксЕсктрийм серията, с наночастици Extreme Polish + Waxима номера 1 , 2 и 31 е за нови бои2 за средно захабени3 за много захабенипастата/ваксата е течнананася се супер лесно , след това не е нужно лудо търкане, сравено с Тътртъл Уакс е направо детска играцялата кола я правя за под 1 часhttp://www.youtube.com/watch?v=CNH5Wc9RYHA
                Аз гледах едно рекламно клипче на "Sonax" и се зарибих по тяхната серия: Extreme Nano-Pro( мирише на портакал ). Все още обаче не съм ползвал ваксата, но ми се струва, че направих грешка като взех номер 1 вместо 2. Вероятно следващия път ще заложа на номер 2.
                SEAT Leon Cupra 300
                Triumph Street Triple 765 R

                Коментар


                  #9
                  Аз използвах полир паста на 1Z- Metallic Polish&Wax - препарат за фино полиране ипротекция на боядисани/лакирани метални повърхностието .Самата паста леко розовей на цвят.Приложих я на Типото, Мареята и на брат ми на Алфата ефекта е доста добър!Линк http://www.expertoils.com/images/sto...Ползвах и други артикули и съм доволен!
                  now. BMW E39 523i '98 170hp
                  ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
                  ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

                  Коментар


                    #10
                    SilenceR написа:
                    имам разни места за запълване , някой по-дълбоки , други не толкова.значи какво? трябва да взема номер 2 на 3М и да къпя... а оправдано ли е да взема номер 1 и номер 3.запълват се частиците и после се полира само.има ли смисъл изобщо?инъче не ме бърка и да търкам 1-2 часа, и без това събота и неделя няма какво да правя... а на какви цени вървят пастите на 3Мпоздрави !
                    Похвали се като намериш , че и аз се чудя от давна каква да взема . Повечето препоръчват 3M , след това Turtle wax , но не знам къде в града мога да ги намеря :P
                    Fiat Punto Mk1 & Alfa Romeo 147 JTD

                    Коментар


                      #11
                      еми ще разпитам един колега , той ги знае и ще ти кажа допълнително !
                      Citroen Xsara 1.9 TD 90 hp

                      ex - Fiat Tempra 1.6 i.e. 75 hp

                      Коментар


                        #12
                        Почти във всяка бензиностанция на по големите вериги или във хипермаркетите на щандовете за автоаксесоари има Turtle wax, за 3М е по сложно намирането.
                        Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                        Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                        Коментар


                          #13
                          ogi28b написа:
                          Някои казват че пастите 3M са най-добри за непрофесионално. Те са по номер - 1, 2, 3. 1 съдържа абразиви, 2 е съвсем фина, а 3 е без никакви абразиви , само за полиране. Масово се използват пасти 2 и 3, ако нямаш някакви забележителни драскотини.

                          Коментар

                          Working...
                          X