Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сваляне от отчет на кола за скрап в данъчното?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    tomito9902 написа:
    А в КАТ иска ли някой някакви документи за платени данъци или каквото и да е друго освен талон и номера , или данъците се уреждат след това в данъчното?
    В КАТ не се се интересуват дали си платил данъците на колата.Искат номерата на колата, големия и малкия талон и документ от фирма за скрап или ако автомобилът не е предаден на такава, специална декларация, която се взима от КАТ.
    преди - TIPO
    сега - VOLVO XC60

    Коментар


      #17
      Не съм сигурен дали искат документ от фирма за скрап, защото ще се получи затворен кръг (освен ако няма някакви специални фирми, за изкупуване само на автомобили, т.н. автомобилни морги.)Тук сме питали засега само в една от фирмите за скрап, да предадем обезкостеното купе, и казаха, че трябва да им представим талона на колата и бележката от КАТ, че е отчислен автомобила. Тъй че няма как да имаш такава бележка от фирма за скрап, за да я представиш в КАТ, щото се получава затворен кръг.

      Коментар


        #18
        Има таквиз бележки от фирмите за скрап.Другия вариант е да пишеш една декларация ,че ще съхранявах автомобила в собствено дворно място находящо в някое си село.Никой не го е еня дали наистина е така.
        FIAT FORUM BULGARIA
        Ракията е над политиката

        Видео от Италфест 2011

        Коментар


          #19
          Immortal написа:
          Не съм сигурен дали искат документ от фирма за скрап, защото ще се получи затворен кръг (освен ако няма някакви специални фирми, за изкупуване само на автомобили, т.н. автомобилни морги.)Тук сме питали засега само в една от фирмите за скрап, да предадем обезкостеното купе, и казаха, че трябва да им представим талона на колата и бележката от КАТ, че е отчислен автомобила. Тъй че няма как да имаш такава бележка от фирма за скрап, за да я представиш в КАТ, щото се получава затворен кръг.
          Няма такова нещо. Викаш фирма за скрап. Плащат ти и отнасят колата, като ти дават бележка, че са я взели.След това отиваш в КАТ с тази бележка и другите документи.Ако искаш да отчислиш колата, но да си я запазиш, вместо въпросната бележка, в КАТ подаваш една декларация, която се взима от там.Преди месец с това се занимавах.
          преди - TIPO
          сега - VOLVO XC60

          Коментар


            #20
            Възможно е и да е така. Брат ми ходи да я отписва в КАТ и не знам точно, но съм сигурен, че взе само двете табели и талоните.Сигурен съм още в това, което ми казаха от фирмата за скрап. Предполагам разликата е в това, че не им даваме цялата кола, а само обезкостено купе. Казаха - носете талона на колата и бележка, че е отписана от КАТ.

            Коментар


              #21
              Ама тука има мисля разлика между спиране от движение и бракуване...в единя случай мисля , че нещата са по-различни , защото при бракуване няма шанс за пускане обратно в движение и може би изискванията са едни а при спиране от движение други...
              Fiat Marea Weekend
              HLX 1,9 TD 100
              1999

              Някой друг трябва да плати сметката - ние не сме си поръчвали такъв живот.

              Коментар


                #22
                tomito9902 написа:
                Ама тука има мисля разлика между спиране от движение и бракуване...в единя случай мисля , че нещата са по-различни , защото при бракуване няма шанс за пускане обратно в движение и може би изискванията са едни а при спиране от движение други...
                Доколкото разбрах, говорим за бракуване на автомобил. Щом са намесени и фирмите са скрап :D
                преди - TIPO
                сега - VOLVO XC60

                Коментар


                  #23
                  Може и напълно изправна кола да дадеш за скрап Затова и искат талона, да докажеш, че е твоята. Сигурно разните фирми различни изисквания имат все пак...А парадокса е с тази блежка. Искат я и в Кат и в данъчните а ти имаш само една Освен някакво копие да направиш. Но може и на 2те места да се мине с декларация. Аз така направих и бележката остана за спомен

                  Коментар


                    #24
                    Като гледам публикациите малко съм закъснял, но сега се сблъсках с проблема "сваляне от отчет" и "прекратяване на регистрация". Имахме един москвич, който "свалихме от отчет" още през 1996 год.(имам документ от кат). Тогава заявиха, че всичко е готово. Днес ходих в Местни данъци и такси излиза, че дължим данъци за това чудо на чудесата. През 2007 год. се е гласувал някакъв си закон, въз основа на който дължим данък от 2007 до днес. Всичко това без известяване. Ако някой се е сблъскал с това дайте решение на проблема разбира се без да се плаща данък.
                    брава 96 г. 1.6V

                    Коментар


                      #25
                      [quote1598892b9="КАТ"]НЕОБХОДИМИ ДОКУМЕНТИ ЗА БРАКУВАНЕ НА МПС 1. Заявление за регистрация/ за фирми с печат на фирмата/ 2. Протокол за брак 3. Регистрационните табели на МПС 4. Регистрационното свидетелство на автомобила 5. Личен паспорт на собственика или упълномощеното лице с нотариално заверено пълномощно /за фирми:пълномощно с печат и изх. №, копие от

                      Коментар


                        #26
                        ta6unko написа:
                        Като гледам публикациите малко съм закъснял, но сега се сблъсках с проблема "сваляне от отчет" и "прекратяване на регистрация". Имахме един москвич, който "свалихме от отчет" още през 1996 год.(имам документ от кат). Тогава заявиха, че всичко е готово. Днес ходих в Местни данъци и такси излиза, че дължим данъци за това чудо на чудесата. През 2007 год. се е гласувал някакъв си закон, въз основа на който дължим данък от 2007 до днес. Всичко това без известяване. Ако някой се е сблъскал с това дайте решение на проблема разбира се без да се плаща данък.
                        Точно този въпрос обсъждах с една моя колежка, която е със същия проблем. Няма ли възможност да се мине по давност това задължение.., или да се напише жалба, че не са известили за задълженията?

                        Коментар


                          #27
                          ta6unko написа:
                          Като гледам публикациите малко съм закъснял, но сега се сблъсках с проблема "сваляне от отчет" и "прекратяване на регистрация". Имахме един москвич, който "свалихме от отчет" още през 1996 год.(имам документ от кат). Тогава заявиха, че всичко е готово. Днес ходих в Местни данъци и такси излиза, че дължим данъци за това чудо на чудесата. През 2007 год. се е гласувал някакъв си закон, въз основа на който дължим данък от 2007 до днес. Всичко това без известяване. Ако някой се е сблъскал с това дайте решение на проблема разбира се без да се плаща данък.
                          Колега, ти си спрял автомобила от движение ... от 2007 година за автомобили спрени от движение се дължи данък МПС.По спомен това стана, когато прехвърлиха местните данъци в общините и въведоха винетките.Уведомяването си беше налице, поне в Община Разград:Светлинно табло, на което пишеше, че се дължи данък МПС, ако автомобила не е БРАКУВАН ... служителите също уведомяваха ... 5 х 30 = 150 лв., с лихвите около 200 ... няма бягане!
                          I don't always blow black smoke with my JTD ... but when I do, it's directly into your cooler!

                          Коментар


                            #28
                            ta6unko написа:
                            Като гледам публикациите малко съм закъснял, но сега се сблъсках с проблема "сваляне от отчет" и "прекратяване на регистрация". Имахме един москвич, който "свалихме от отчет" още през 1996 год.(имам документ от кат). Тогава заявиха, че всичко е готово. Днес ходих в Местни данъци и такси излиза, че дължим данъци за това чудо на чудесата. През 2007 год. се е гласувал някакъв си закон, въз основа на който дължим данък от 2007 до днес. Всичко това без известяване. Ако някой се е сблъскал с това дайте решение на проблема разбира се без да се плаща данък.
                            Колега, ти си спрял автомобила от движение ... от 2007 година за автомобили спрени от движение се дължи данък МПС.По спомен това стана, когато прехвърлиха местните данъци в общините и въведоха винетките.Уведомяването си беше налице, поне в Община Разград:Светлинно табло, на което пишеше, че се дължи данък МПС, ако автомобила не е БРАКУВАН ... служителите също уведомяваха ... 5 х 30 = 150 лв., с лихвите около 200 ... няма бягане!
                            I don't always blow black smoke with my JTD ... but when I do, it's directly into your cooler!

                            Коментар

                            Working...
                            X