Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Глобите да се плащат, а след това да се обжалват!!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #76
    Ако получите глоба по пощата (напр. сте заснети от камера с радар), трябва да платите в рамките на 7 дни или глобата нараства. Напр. 90 евро стават 135 след 7-мия ден и 345 след месец." Пише ли някъде, че това може да се обжалва преди да се плати или дори да е платено ???Само това ще е достатъчно да го въведат и в България. :D :D :D
    Фиат Панда 1.2 2006година
    Синджира си идва ,а козата я няма...

    Коментар


      #77
      style34 написа:
      Ех тези Франция и Холандия, ама не казваш нищо за марихуаната - ще я легализираме ли или не???
      Не е лошо да попрочетеш малко преди да пишеш.В Холандия притежанието и употребата на марихуана и производни не е легализирано, а е декриминализирано деяние.И то в определени, много, много тесни граници.Легализирането на канабиса означава да бъдат узаконени производството, съхранението, разпространението, притежанието и да кажем вноса му.В случая, както казах, в много тесни граници са допуснати притежанието и употребата, а всичко останало е криминализирано.Нещо повече, до няколко месеца влиза забраната за употреба И в cofee shops, разбирай такива няма да има.Няма да има обществено място, където ще може да се употребява канабис. Без изключения.Такава употреба ще бъде криминализирана, както направиха датчаните през 1996 г.Няма и да се пуши въобще, независимо дали е тютюн или люцерна от градинката отзад.Това, което направиха в Холандия през 1976 година [Narcorics Act], не е легализация, а декриминализиране и то в много тесни граници.Канабис и производните му могат да се продават и употребяват само на определени места [cofee shops] и то с много условности.Например:Забранена е да се рекламира продажбата,забранено е да се продава ,,твърда дрога
      .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
      www.cyxap.com

      Коментар


        #78
        коцев написа:
        Ако получите глоба по пощата (напр. сте заснети от камера с радар), трябва да платите в рамките на 7 дни или глобата нараства. Напр. 90 евро стават 135 след 7-мия ден и 345 след месец." Пише ли някъде, че това може да се обжалва преди да се плати или дори да е платено ???Само това ще е достатъчно да го въведат и в България. :D :D :D
        Коцев, тук става дума за глобите с фиш, които и в България са необжалваеми.Необжалваеми са също така глобите до 50 лв по НП (което аз не одобрявам), но изобщо не говорим за тях.Те по закон не могат да се обжалват.Тук (и в предложението на министъра) става въпрос за глоби, които по закон МОГАТ да се обжалват.Явно не се разбираме и говорим за различни неща.А иначе това с увеличаването на глобата при неплащане в определен срок го ПРИВЕТСТВАМ. Така много лесно ще се увеличи събираемостта.

        Коментар


          #79
          Malone написа:
          ......
          Е за какво да чета като знам, че ти ще свършиш тази работа и ще го представиш синтезирано? Продължавай в същия дух. Наистина научих нещо ново.
          The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

          Коментар


            #80
            Не съм съгласен глобата да се увеличава ако не я платиш в определен срок. Това няма да повиши събираемостта, напротив.По правилно е като в Гърция, до 10 дни ако си платиш ти е на половина. Много правилно за мен.Скоро гледах по телевизията мисля че новият министър на МВР каза, че и самите глоби трябва до някъде да са съобразени с възможностите на хората, защото не може да се правят невъзможни за плащане, като високата глоба няма да намали нарушенията.Например за колан, превишение на скоростта до 20км извън населени места и др. такива нарушения, които ЗА МЕН не мисля че са застрашили особено нечии живот мисля че глоба от 20лв без точки е разумна на фона на заплати средно 400-500лв за страната.Защото ще скочите повечето, да не мислите че примерно в Гърция като са високи глобите и гърците не изпреварват на забранено или пък спазват всичките ограничения, ами не е така. Това не значи че не си плащат като ги хванат после, но едната глоба не ги спира. Ето вчера бях на море и на връщане примерно 40км преди границата едно Пежо 206, СА регистрация си караше зад мен, аз намаля на ограничението и той и така докато не минахме границата, тогава газ до ламарината и не го видях повече, българска мишка какво да се прави
            Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
            Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

            Коментар


              #81
              Колега Иммортал, стискам ти ръката виртуално. Много рядко се срещат хората, които не повтарят каквото чуят по медиите, а търсят информация от източниците. Малоне - можеш ли да ми обясниш разликата между "легализирано" и "декриминализирано"? Декриминализирано е деяние, което е било обявено от закона за наказуемо, но наказуемостта по НК е отпаднала. Н е е "легализирано" само в случай, че е обявено за друг вид нарушение - наприемр административно нарушение. Но не виждам такова нещо да е станало в Холандия.По другаата подтема: аз лично напълно одобрявам решението глобата да се намалява ако се плати предсрочно и да се увеличава, ако се плати със забава. Това е напълно обосновано - въвежда се принципа от гражданското право. Наистина ще е ефективна мярка за увеличаване на събираемостта - нарушителят (или обявеният за такъв) ще има интерес да плати по-бързо и ще обжалва само при сериозни основания.
              Alfa Romeo 155 1.8 TS 8V - Ex
              Alfa Romeo 166 2.4 JTD - Ex
              Volvo S60 Sport 2.4D

              Коментар

              Working...
              X