Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Глобите да се плащат, а след това да се обжалват!!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    Immortal написа:
    Аз съм ЗА справедливите и сериозни наказания на виновните шофьори. Обаче съм и ЗА правото на всеки да изкаже своята гледна точка ПРЕДИ да плаща каквото и да било.Пък к’вото съда прецени...
    Никой не ти пречи да изкажеш "гледната си точка" Immortal. Имаш три дни да обжалваш Акта. Ако си достатъчно убедителен възможно е Наказващия орган да не те накаже, а да отмени Акта.Плащането е след издаване на Наказателното постановление, а не след написването на Акта.Въпроса е принципен, по твоя пост. Никой не иска да ти вземе парите без те изслуша.Макар и според мен мярката да е малко прекалена, както написах по горе, ако се зачетеш в написаното от Коцев, ще стане ясно, че и той е съгласен с това, но е убеден, че дефектите от подобно решение ще бъдат по малко и по незначителни от ефектите. Това и се мъчи да обясни.
    .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
    www.cyxap.com

    Коментар


      #47
      Не ме разбирайте ,че се заяждам, но позволете и аз да си изкажа мнението . Първо в по горния пост съм написал ясно ,че за тия години съм спиран СТОТИЦИ пъти и какво ? ??Имам си всичкото оборудване в колата , колана съм си сложил ,не говоря по телефона спазвам си знаците независимо дали правилно са поставени или не и пак казвам каквото и леке да е полицая няма за какво да се заяде.Второ нека не мислим ,че холанците и французите щом са я въвели тая мярка са прости и невежи хора .Според вас ние сме на по високо ниво от тях щом се противим.Трето виждате всеки ден и всеки час какво е безобразно движението а почваме да роптаем срещу всяка мярка да се въведе ред.И четвърто ако зависеше от мен още при нарушението да ти се сваля номера на колата да ти се вземе книжката за една година и тогава ще видим така ли ще се кара както сега. Казано ли е, че като си пил не трябва да се сяда зад волана ? Казано е ! Обаче си се напил утрепал са невинни хора и хоп като Стависки айде нищо не е станало ... Да ама не . Щяло да има подкупни ченгета и щели да си измислят нарушения. Айде холам.Веднаж ще накажат един водач несправедливо , втори път пак а на третия ще щтракне капана и ще му намерят цаката и на такива полицаи. Значи в Гърция може да свалят на колегата номерата за превишена скорост ,да му вземат талона ,да го глобят 400 евро за превишена скорост на магистралата ,а в България тоя филм не може да се прожектира . Може ,може и още как . :D :D :D
      Фиат Панда 1.2 2006година
      Синджира си идва ,а козата я няма...

      Коментар


        #48
        коцев написа:
        ...................
        Щом холандците са много умни и трябва да правим всичко като тях, съгласен ли си да се легализира марихуаната? Иначе ако погледнем реално за 7 години и половина шофьорски стаж имам един акт за неправилно паркиране - 20 лева. Подкуп не съм давал никога. И аз имам основание да кажа, че не са ми правили проблем ченгетата. Да ама не. Веднъж си пътувам аз и след магистрала Тракия минавам през Стара Загора. Всеки, който като мен по често минава този маршрут знае, че там почти винаги има КАТ. Действието се развива към 10 вечерта, зимата. Карам с 60, максимум 70 по километраж, а той показва повече от реалната скорост, както знаете. Спират ме. Същия ден едва излязох от една кал и колата беше все едно си я заливал с кофи с кал. Идва тежко тежко нашия човек и вика "Вий с тъз кула по състезания ли сти хоили уе?". Такаааа, обясних му, до тук добре. Следва: "Карахте с 91 км/ч". А? - Изненадвам се аз. Казах му, че е невъзможно. И той тогава: "Що, колко ти показваше уреда (скоростомера)?". Опита се да ме убеди, че не лъже, ама нещо не стана и ме пусна да си ходя. Та Коцев, ако всичко се записва и наистина съм карал с 91 км/ч защо не ми написаха акт? Нали радарите не могат да се зануляват и отчитат всичко?
        The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

        Коментар


          #49
          style34 написа:
          коцев написа:
          ...................
          . . Казах му, че е невъзможно. Опита се да ме убеди, че не лъже, ама нещо не стана и ме пусна да си ходя. Та Коцев, ако всичко се записва и наистина съм карал с 91 км/ч защо не ми написаха акт? Нали радарите не могат да се зануляват и отчитат всичко?
          Именно това дето си написал потвърждава това което и аз казвам. Самия полицай е знаел че си карал нормално но ако мине номера мине. Затова те е пуснал и не е писал нищо .Както писах в по горния си пост ако аз съм карал без да превиша скороста и ми се каже че съм карал с по висока нали ме разбирате ,че ще оспоря твърдението . И ако не могат да ми покажат твърди доказателства ясно е че ще си имат проблем с мен.Също нека да се има в предвид ,че вече радарите са почти сменени и са нови със всичките му салтанати за доказване на това кой е прав и кой е крив.Не мога да се съглася ,че движението е нормално а видите ли полицаите си измислят нарушения само и само да ни вземат пари. Който лежи на тая кълка е дълбоко заблуден.
          Фиат Панда 1.2 2006година
          Синджира си идва ,а козата я няма...

          Коментар


            #50
            Не, движението определено не е нормално. Но какво стана с презумпцията "Всеки е невинен до доказване на противното"? Платиш ли глобата за наказанието се получава обратното - всеки е виновен докато не докаже противното?!
            The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

            Коментар


              #51
              Ясно ,че спора навлиза в руслото също като спора за кокошката и яйцето . :D Ти си държиш на твоето / за което също си прав ,че се нарушава твоето право / аз си държа на това да ми се отнемат някой от правата но за сметка на това да има резултат и движението да придобие по човешки вид. Приятен ден и спокойно каране пожелавам на всички. :D
              Фиат Панда 1.2 2006година
              Синджира си идва ,а козата я няма...

              Коментар


                #52
                Абе аз викам за превишена скорост направо да се разстрелва на място - така няма да има нарушения!Колкото до сериозността на предложението на бузестия полюционер, няма да коментирам - само ще спомена за такива понятия като влизане в сила, право на защита и т.н. Но - законността и правото нямат значение, важното да има здрава ръка!
                Alfa Romeo 155 1.8 TS 8V - Ex
                Alfa Romeo 166 2.4 JTD - Ex
                Volvo S60 Sport 2.4D

                Коментар


                  #53
                  коцев написа:
                  Не мога да се съглася ,че движението е нормално а видите ли полицаите си измислят нарушения само и само да ни вземат пари. Който лежи на тая кълка е дълбоко заблуден.
                  Коцев,, моля те, коментирай това:"В края на септември м.г. прокуратурата в Милано обяви, че разследва 21 представители на кметства и общински фирми заради манипулирани светофари и радари по магистралите. Според разследващите били открити данни за престъпна мрежа, в която участвали дори кметски управи, за да напълнят бюджетите си от глоби на шофьори за превишена скорост и за пресичане на червено.За мозък на схемата бе посочен шефът на фирма за такава техника в Комо Раул Кайроли. Именно в негови светофари били открити леки "поправки", които превключвали светлините толкова бързо, че десетки коли се озовавали на червено по средата на кръстовищата, въпреки че секунди преди това били на зелена светлина. Радарите, произведени от въпросната фирма, пък регистрирали много по-висока скорост от реалната.С този измамен механизъм глобите валели като дъжд, а общините - от Новара и Венеция до Варезе и Модена, закърпвали бюджетите си. Освен това манипулираните светофари били поставяни не до болници или училища, а по надолнища, където автомобилите по принцип се движат по-бързо заради инерцията.Няколко месеца по-късно италианските медии разпространиха информацията, че много пътни полицаи в страната променяли програмата на светофарите така, че те се сменяли от жълто на червено само за три секунди вместо за обичайните пет или шест.Измамата била разкрита от висш полицейски офицер, на когото направил впечатление необичайно високият брой глоби. Вместо средните 15 акта на ден по някои места числото скачало до над 1000. С тази измама били прибрани от шофьори впечатляващите над 200 млн. евро. Над 100 униформени, сред които 63 командващи от полицията, са разследвани за участие в схемата. Тя била в употреба от 2 г. в 300 района из цяла Италия и "ужилила" над 1 милион шофьори."И ако си мислите, че това не може да стане в България, коментирайте и това:"КАТ глобява масово с нерегистрирани радари6 Април, 2009 - 07:12 - Вестник "Сега" - електронно изданиеВ края на 2007 г. МВР започна да въоръжава патрулите на "Пътна полиция" с едно ново средство срещу безразсъдните шофьори. Модерната видеосистема за контрол на трафика "TFR1-M" постепенно се наложи като по-добра от познатите на всички радари, тъй като има много повече възможности. Дебне за превишена скорост, неправилно паркиране и изпреварване, пресичане на червено, отнемане на предимство, а и не я ловят доста от антирадарите. Освен това се монтира на таблото на патрулката и така остава скрита дори за по-наблюдателните шофьори.Уредът се използва повече от година и половина във всички по-големи градове като София, Пловдив, Варна, Бургас, Русе, Видин, Велико Търново и др. С него са оборудвани и доста патрулни коли на "Магистрална полиция". Единственият, но доста сериозен проблем е, че "TFR1-M" не отговаря на изискванията на Закона за измерванията, според който системата трябва да е тествана и одобрена от Българския институт по метрология (БИМ). В противен случай няма гаранция, че техниката не е манипулирана умишлено или че не дава фабрични отклонения."В регистъра на одобрените за използване типове средства за измерваненяма вписано средство за видеоконтрол"TFR1-M", заявиха от БИМ в отговор на въпрос от "Сега". Според закона това е институцията, ангажирана с проверката на точността и достоверността на даден уред за измерване, който в случая е свързан с обществената безопасност. Фактът, че не е одобрен от института, на практика е основание всеки санкциониран чрез него нарушител да оспори акта си пред съда. "От КАТ могат да ползват системата, ако искат, но не и да налагат глоби на базата на измерена от нея скорост", коментира пред "Сега" шефът на Главна дирекция "Мерки и измервателни уреди" към БИМ Иван Мачулеков.От "Пътна полиция" категорично отказаха да съобщят пред "Сега" подробности за броя на санкциите, наложени чрез "TFR1-M", както и дали се е увеличила събираемостта на глобите след въвеждането на системата. "На този етап е по-добре да не се коментира. Предстои включването и на други системи", бе единственият лаконичен отговор от КАТ."Така е, на този етап е по-добре да не се коментира...Само че кой ще ми гарантира, че радарът като показва 60 км/ч, аз всъщност не съм карал с 50 км/ч. При условие, че не е одобрен и проверен от надлежните органи. За един кантар на пазара искат сумати проверки и стикери по него, а за радарите - не...Аз не виждам причина за такова предложение изобщо. Ако служителите на КАТ са изрядни, и да обжалвам, съдът просто ще потвърди нказанието ми и пак ще си платя глобата. Е какъв е проблема тогава? Значи да прикрием немърливите си служители със закон, така ли?

                  Коментар


                    #54
                    Незнам ,но вие направо ме утрепахте с това по горе написаното . Значи тая фирма произвеждаща радарите е менте и радарите и неструват???Значи тия които ги копуват са лаици.Значи журналистическите писания са до едно верни ? Бре накъде върви тая държава ???Аз за мен си знам и практиката ми е го доказала . А по вярно нещо от практиката няма.Бе аз се чудя защо толкова много катастрофи стават в България с толкова много жертви а то било ,че радарите на полицията са били менте . :D :D :D Ето заради такъв радар тия две пешлемета се пребиха . http://sportni.bg/index.phtml?tid=40&oid=2530280
                    Фиат Панда 1.2 2006година
                    Синджира си идва ,а козата я няма...

                    Коментар


                      #55
                      Както и по-горе написа един колега- не виждам как тази мярка ще намали катастрофите. Това първо.Второ - в една тема ви показах, че въпреки многото шум по медиите, катастрофите у нас не са чак толкова много - нивото и смъртността е около и под средното за света. И за да не се повтарям - http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=46170И още по-добре, разгледайте пак официалния доклад на ООН за катастрофите по света, който ele намери:http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...art=16Това поне не са журналистически измислици. Или и на него да не вярваме?Коцев, по времето на зрелия социализъм сме давали 2 пъти повече жертви по пътищата, ама според тогавашните журналя всичко е било наред.

                      Коментар


                        #56
                        Мда . Стигнах до извода че съм много далече от истината .С една дума не ми вярвайте в това дето съм писал до сега . Живял съм в друг свят.
                        Фиат Панда 1.2 2006година
                        Синджира си идва ,а козата я няма...

                        Коментар


                          #57
                          Колега Коцев, уважавам мнението ти и виждам, че си добронамерен към нас, по-младите, но - ще ти кажа направо - прекаляваш. Как да го разбирам последния ти пост - че одобряваш полицейския произвол?!? И как така наричаш пострадалите пишлемета? Ами ако са карали с 40 и изкопът е бил необозначен??? И ако се приеме това юридическо извращение, което така горещо подкрепяш, какво правим с нематериалните санкции? Вземат ти книжкта за 2 месеца, впоследствие съдът установява, че си невинен. Как ще се компенсират тия два месеца???
                          Alfa Romeo 155 1.8 TS 8V - Ex
                          Alfa Romeo 166 2.4 JTD - Ex
                          Volvo S60 Sport 2.4D

                          Коментар


                            #58
                            Дидко , това че си имам мое мнение и си го отстоявам не значи, че прекалявам. По същия начин мога да кажа че и ти прекаляваш като искаш да не въвеждат това нещо. Така, че нито ти нито аз прекаляваме. Просто си защитаваме позициите . За тези момченца дето са паднали в ямата са си виновни те . Какво са гледали ??? Ами ако е бил легнал примерно някой пияница та знак ли трябва да се сложи ,че има легнал човек ? А нали точно за това водим един голям спор по спазване на значите които никой не спазва . Много коли са минали преди тях . Защо нито една не е паднала в трапа ? . Пише даже ,че са били без колани / ако се вярва на журналистите ,че вече не знам на кого да вярвам/. Та кой е виновен??Ходих до обед на магазина си за части и за щастие пред магазина беше спряла катаджийска кола с двама катаджии. Заформихме един май еднсчасов разговор именно за тия неща ,радар отчитане и тем подобни. Момчетата бяха искренни и те също казаха ,че си имат мърша в стадото но поне 90 % от състава трябва да си приеме на сериозно . Казах му че пише че радарите са незаконни като не са минали преглед и разрешени за ползване. Техния отговор беше , че постоянно минават на преглед но лошото е че няма фирма извън МВР която да ги проверява а само тяхните си отдели ги проверяват за сега което естествено е неправилно. Колкото до скороста отчетена на тях би могъл да оспорваш ако като ти я покажат на радара и видиш че времето отразено на снимката и сега когато гледаш не може да надвишава 3-4 минути. По това можеш да видиш дали е твоята скорост или е на някого преди теб .А и не виждам какво толкова би ни навредило първо да платим акта пък после да се жалваме. Нима в месеца ни глобяват по няколко пъти или пък в годината ?.Хайде приемам че от 100 акта ще има 5-6 неправилно написани , но това е капка в морето а ефекта ще е по голям .Това е моето мнение и както писах и по рано съм съгласен невинно да пострадам някой път но като знам ,че доста нарушители ще бъдат глобени приемам го факта без да мъркам . Тъй си мисля аз и не отнемам правото друг да има друго мнение.
                            Фиат Панда 1.2 2006година
                            Синджира си идва ,а козата я няма...

                            Коментар


                              #59
                              коцев написа:
                              Дидко , това че си имам мое мнение и си го отстоявам не значи, че прекалявам.... .
                              Ааа, моля моля, не съм аз. (Освен ако и колегата coolio се казва Дидко) Не бих си позволил така да говоря аз.Приемам извинения В течен вид. Като дойда в Ловеч.

                              Коментар


                                #60
                                Опа стана грешка :D Вие ме ошашавихте и излязох от релси. Прощавай Дидо. Ами като дойдеш в Ловеч съм насреща . :D :D :D
                                Фиат Панда 1.2 2006година
                                Синджира си идва ,а козата я няма...

                                Коментар

                                Working...
                                X