Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Глобите да се плащат, а след това да се обжалват!!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    А как ще коментирате намеренията на министъра да намали драстично глобите, защото ако ти е ниска глобата няма да имаш причина да подкупваш катаджията? Айде там да поизлеем малко справедлив гняв а?

    Коментар


      #32
      Е, това вече нашенски принос към западните закони. Как пък един закон не преписахме от тяхните без да го изменим
      Фиат Панда 1.2 2006година
      Синджира си идва ,а козата я няма...

      Коментар


        #33
        Коцев, в Холандия са законни леките наркотици, както и браковете между мъж и мъж и жена и жена. Щом там може, защо не и у нас?В Саудитска Арабия пък жените нямат право да шофират. Щом там може, защо не и у нас?тВ Швеция пък глобите се плащат като процент от имотното състояние на провинилия се. Щом там може, защо не и у нас?Не може автоматично да прилагаме нещо, което някой друг е приложил. В ЕС сме 25 членки. Само в 2 от тях са приложили този "холандски" модел. Защо трябва да сме като тези две, а не като другите 22?!?Ще ти дам пример, с който може би ще ме разбереш, може би не. Не те знам.Спират ме в Пловдив на един булевард, показват ми радара - 72 км/час. Почват да ми пишат акт, щото ми поискаха пари да се почерпят, предложих им 20 лв (единствения път, когато съм предложил пари на КАТаджия), а тоз дето ги поиска, вика "ами за колегата?" Прибрах си парите... Лошото е, че на Ситроена (тогава бях все още с него) не му работеше километража и не знаех дали съм нарушил. Според мен карах бавно, но пък радара показва 72...Стоя близо до радара докато ми пишат акта. Радара си стои на 72 км/ч. Минават десетки коли с Пловдивска регистрация, никой не ги спира. Аз бях със Сливенска. След малко минава кола с Пазарджишка регистрация. Спират я (радара си стои на 72 км/ч и нито е бипкал, нито нищо)... и се почва - карате със 72 км/ч в града... и човека се нареди на опашката да му пишат и на него акт. Аз си тръгнах, не знам дали му написаха, или той ги почерпи. Това е нещо, което се случва всеки ден по улиците и ако ти си мислиш, че се спират и глобяват само истински нарушители, значи си изключително наивен.Питай Явор Митев, как му написаха акт че карал на дълги зад патрулката, като той си е карал Линеята на къси. Има го описан случая във форума, потърси го. Или питай Явката, познавате се.Примери такива много. И да си траем и да си плащаме, така ли?

        Коментар


          #34
          ls1 написа:
          А как ще коментирате намеренията на министъра да намали драстично глобите, защото ако ти е ниска глобата няма да имаш причина да подкупваш катаджията? Айде там да поизлеем малко справедлив гняв а?
          Аз лично съм против намаляване на глобите. Дори съм за драстично увеличаване.Обаче да се прилагат справедливо и без оглед на това кой си и какъв си.Тези от ГЕРБ наистина ли са такива идиоти, каквито изглеждат с послените си предложения?!?Проблемът на движението у нас не са подкупните полицаи. Проблемът с подкупването се решава много лесно. Камери И микрофони, онлайн свързани с някакъв център и неизбежен ЗАТВОР за всеки полицай, взел и 2 лв подкуп.Ниските глоби могат само да увеличат катастрофите. И точно така ще стане. Според мен глобите трябва да се увеличат с по една нула отзад. И да се вземат други мерки за ограничаване подкупността на ченгетата. Горното, плюс цивилни служители, командировани от други области, които да ловят подкупни ченгета. И да взимат сериозни премии за всяко уловено ченге.

          Коментар


            #35
            Immortal написа:
            Аз лично съм против намаляване на глобите. Дори съм за драстично увеличаване.Обаче да се прилагат справедливо и без оглед на това кой си и какъв си.Тези от ГЕРБ наистина ли са такива идиоти, каквито изглеждат с послените си предложения?!?Проблемът на движението у нас не са подкупните полицаи. Проблемът с подкупването се решава много лесно. Камери И микрофони, онлайн свързани с някакъв център и неизбежен ЗАТВОР за всеки полицай, взел и 2 лв подкуп.Ниските глоби могат само да увеличат катастрофите. И точно така ще стане. Според мен глобите трябва да се увеличат с по една нула отзад. И да се вземат други мерки за ограничаване подкупността на ченгетата. Горното, плюс цивилни служители, командировани от други области, които да ловят подкупни ченгета. И да взимат сериозни премии за всяко уловено ченге.
            Този път подкрепям всяка една дума! Нещата не тръгват на добре обаче. Покрай странните решения Цветанов обяви публично, че няма възможност за увеличаване на полицейстите заплати. Къде ще им отиде мотивацията на тези хора? А, като няма пари за по-високи заплати едва ли ще има и за някаква по-сериозна реорганизация.
            Frontera Sport, X20SE март 1998

            Коментар


              #36
              Аз пък имам малко по друга представа за радарите и дрегерите за алкохол.Бях при патрулка с познати катаджии и ги помолих да пробвам дали ще покаже ,че преди час съм пил 50гр ракия. Отказаха ми ,защото ако не дай боже покаже то трябва и последствия да има защото всички тия данни си влизат веднага в системата им. Съпругата ми караше колата, но просто исках да пробвам какво ще покаже . Колкото за радара поставен на колата то скороста която се засича засича и номера на автомобила .Тъй ,че няма как една скорост да се препише на друг автомобил.Това значи ,че всички актове до сега за превишена скорост би трябвало да пропаднат в съда .Да ,ама не. Дидко , това че не ти е работил километража и не си знаел с каква скорост се движиш е твой проблем и не се сърди на полицаите. :D Пак продължавам да твърдя / от личен опит /, че не направиш ли нарушение никой не те закача . Спиран съм много пъти стотици за тия 40 години ,но след проверка на документите си тръгвам даже ми казват приятен път.Няма за какво да се хванат. А ако някой каже ,че няма нарушители на правилника много се лъже. Даже би следвало критерия за получаване на книжка да е доста строг и никъде не е казано, че всеки трябва да има книжка и да кара. Така както не всеки може да стане лекар то така и от всеки не става шофьор.
              Фиат Панда 1.2 2006година
              Синджира си идва ,а козата я няма...

              Коментар


                #37
                коцев написа:
                ...Колкото за радара поставен на колата то скороста която се засича засича и номера на автомобила .Тъй ,че няма как една скорост да се препише на друг автомобил.Това значи ,че всички актове до сега за превишена скорост би трябвало да пропаднат в съда...
                Няма такъв филм! Радарите използвани масово у нас засичат само скоростта! Извинете за отклонението, или по-точно уточнението.
                Frontera Sport, X20SE март 1998

                Коментар


                  #38
                  Vladim написа:
                  Няма такъв филм! Радарите използвани масово у нас засичат само скоростта! Извинете за отклонението, или по-точно уточнението.
                  Такава хубава снимка ми направиха, още ме яд, че не си поисках копие - все пак първи акт . Едва ли с фотоапарата ще се справя по-добре.
                  Lancia Delta II 2.0 LS 16V '93

                  Коментар


                    #39
                    syscop написа:
                    Vladim написа:
                    Няма такъв филм! Радарите използвани масово у нас засичат само скоростта! Извинете за отклонението, или по-точно уточнението.
                    Такава хубава снимка ми направиха, още ме яд, че не си поисках копие - все пак първи акт . Едва ли с фотоапарата ще се справя по-добре.
                    Дам... така е, като няколко дни ставам рано-рано сутрин. Не съм прочел уточнението на колегата, че става въпрос за радарите монтирани на колите! Извинете ме!
                    Frontera Sport, X20SE март 1998

                    Коментар


                      #40
                      Коцев е старо куче и каквото пише си е жива истина Не лежете на тая кълка ,че радарите може да са стари да не засичат и тем подобни .И полицаите са хора и те си разбират от работата.Като всяко стадо и при тях има мърша но ще и свият периметъра и на нея. :D
                      Фиат Панда 1.2 2006година
                      Синджира си идва ,а козата я няма...

                      Коментар


                        #41
                        Не всички радари са оборудвани с фотокамера ИЛИ видеокамера. Има си и само радари. Те сега вече показват и дата и час, но едва ли 2-3-5 минути от показанието на радара може да се оспорва. Моят случай беше, когато все още радарите показваха само скоростта. И не става дума за това дали съм нарушил аз или не, щото не ми работеше километража... Съвсем не.Става дума, че спряха следващата кола със същите показания, без да включват радара да мери. Кой знае с тези 72 км/ч колко са изгорели преди мен и след пазарджиклията. Просто го дадох за пример, колко коректни могат да бъдат едни катаджии.Изводите ги оставям на вас.Аз съм ЗА справедливите и сериозни наказания на виновните шофьори. Обаче съм и ЗА правото на всеки да изкаже своята гледна точка ПРЕДИ да плаща каквото и да било.Пък к’вото съда прецени...Аз бях написал по-горе, но го изтрих за да не обидя някой. Сега пак ще го напиша - познавам няколко катаджии лично. Повечето от тях са изключителни боклуци като хора. Е, не искам тяхното мнение да е последно и определящо. Познавам и свестни момчета, предполагам, че са повече свестните... но никой не ми гарантира, че няма да попадна на поредния, дето вечерта е набил жена си, и тръгнал да си избива комплексите с палката на пътя... и да прай пачка...

                        Коментар


                          #42
                          А представяш ли си че ако ограничението примерно е 60км и аз карам с 55км по моя си километраж и ме спрат и ми покажат ,че съм карал с 72км какво ще се случи???Тогава вече със собствените си очи ще искам да видя как ги засичат тия скорости и ако е така както ти казваш то веднага ще им кажа че ще обжалвам в съда и никой съд няма да приеме тяхната теза за верна. Най калпавия адвокат ще се обоснове както теб сега и ще си спечеля делото . Така ,че има все пак нещо с което са си вързали гащите и не може току така кесим да ти показват скороста .Там е нанесен точно часа и минутата . Теб са те спрели и са минали минути докато се разправят с теб през това време спират друг с тия показания но вече времето на снимката не отговаря на това което в действителност. При това положение винаги ще ги обориш защото като те спрат те викат да видиш с каква скорост си се движил. Там вече ще видиш и часа на заснето и ако има разминаване ще им го кажеш.
                          Фиат Панда 1.2 2006година
                          Синджира си идва ,а козата я няма...

                          Коментар


                            #43
                            Така е Коцев, нали за това въведоха тези новите радари с дата и час... Ама вече писах, че когато ми се случи това на мен, радарите имаха едни дисплеи с 3 червени цифри и толкоз. Няма дата, няма час. Като карам в града, особено в по-голям и с натоварено движение, скоростомера не е първото нещо, което гледам. Дори и да ми работеше километража, едва ли щях да знам точно с колко съм карал.А и какво показва твоя километраж полицаите слабо ги интересува. Дет’ се вика - не е официален документ. За тях е важно какво показва радара. Ти с катаджия спорил ли си?

                            Коментар


                              #44
                              Да не обръщаме темата.Идеята беше, че и двама некоректни катаджии да има на пътя (а то има повече), системата трябва да ти позволява да докажеш правотата си, преди да понасяш каквото и да е наказание. Не може първо да те наказват, а тогава да доказваш, че си несправедливо наказан.Ще ви кажа само едно нещо и спирам. Имам повече доверие на съдиите, най-малкото защото са интелигентни и образовани хора, отколкото на комплексаря Петко с едва завършено средно образование, докопал се с връзки до заветната палка... Ако съм наистина виновен, съда няма да отсъди в моя полза и пак ще си платя глобата, че и вероятно разноските по делото (за това не съм сигурен дали е така). Ако съдът обаче ми отмени наказанието - тогава за какво говорим?Не виждам с какво тази, сегашната система не ви харесва? Тя глобата си е глоба, дали ще се плати преди или след обжалването. Ако изобщо има обжалване. И без това до 50 лв не могат да се обжалват. Знаете ли какъв е процента на обжалваните НП ? И какъв е процента на отменените такива? За какво изобщо спорим.В цял свят общоприетото право е такова - обвинение - присъда - обжалване - потвърждение или отмяна на присъдата - в случай на потвърждение - наказание.А сега искат да стане - обвинение - присъда - наказание - обжалване... Противоречи на правните принципи тая работа. Кво й се радвате. Днес това,. Утре ще върнат смъртното наказание. Ще обвинят невинен човек, ще го убият, после върви обжалвай...Не забравяйте, че пътят към ада е изтъкан от добри намерения. Нека не ръкопляскаме на всяко безумие на управляващите, независимо кои са те!

                              Коментар


                                #45
                                Коцев, Immortal е обяснил от ясно по-ясно защо НЕ трябва да се приеме това предложение. Дал е и примери за нагло поведение на полицаи, не вярвам да лъже, и ти пак си знаеш твоето - защо не, като карам според правилата - няма проблем. 90%, не, 99% от нас са се срещали с нагли лекета - катаджии, които, последното, за което мислят е твоята или моята безопасност, осъществявайки превантивна дейност. Това, че ти за твоите 30-40 години зад волана и 2-3 милиона километра, с които се хвалиш всяка втора тема, не си ги срещал, съвсем не означава, че ги няма и че даже преобладават много солидно над свестните си колеги.
                                The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                                Коментар

                                Working...
                                X