Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Глобите да се плащат, а след това да се обжалват!!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Глобите да се плащат, а след това да се обжалват!!!

    Това е предложил днес Цветан Цветанов съобщиха по Дарик радио. Скоро очаквам да предложи полицаите първо да стрелят, а после да предупреждават.Или първо да бият, а после да те питат кой си и какъв си.
    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
    Нека Силата на бъде с Нас...

    #2
    Re: Глобите да се плащат, а след това да се обжалват!!!

    kiro_of_the_day написа:
    Това е предложил днес Цветан Цветанов съобщиха по Дарик радио. Скоро очаквам да предложи полицаите първо да стрелят, а после да предупреждават.Или първо да бият, а после да те питат кой си и какъв си.
    Така е в енерго-то дори и да не си доволен от сметката, си длъжен да си я платиш пък после обжалвай и чакай да ти върнат парите ! Не съм съгласен с действията на Ц.Ц. но мислите ли че някой от властимащите го интересува това, кой с какво е съгласен и кой не е ?!
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD, 16V m-jet '04
    Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD '04; Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD '01; Ex Fiat Coupe 2.0 '95; Ex Fiat Tipo 1.6 i.e. '93; Ex Fiat 131 Mirafiori 1.4 i.e. '82; Ex Opel Vectra C 1.9 CDTI '05 Elegance, Automatic

    Коментар


      #3
      Re: Глобите да се плащат, а след това да се обжалват!!!

      kosta написа:
      kiro_of_the_day написа:
      Това е предложил днес Цветан Цветанов съобщиха по Дарик радио. Скоро очаквам да предложи полицаите първо да стрелят, а после да предупреждават.Или първо да бият, а после да те питат кой си и какъв си.
      Така е в енерго-то дори и да не си доволен от сметката, си длъжен да си я платиш пък после обжалвай и чакай да ти върнат парите ! Не съм съгласен с действията на Ц.Ц. но мислите ли че някой от властимащите го интересува това, кой с какво е съгласен и кой не е ?!
      Това за енергото не го ли промениха скоро? Защото имаше няколко случая с хора с груби сбъркани сметки от по няколко хиляди, които нали се сещате как се плащат... и май промениха нещата. А даже и да не са, бях слушал преди време, че не връщали пари, а ги приспадали към следващата сметка.... А това с плащай и после обжалвай няма да го променят, нали си знаят, че 90% може да ги обориш и няма да влезе и лев при тях...

      Коментар


        #4
        Мисля, че ако наистина е така, трябва да се даде на конституционния съд като противоконституционен текст.Все едно да те осъдят несправедливо - първо излежаваш, и тогава обжалваш. Абсолютно същото е.

        Коментар


          #5
          Re: Глобите да се плащат, а след това да се обжалват!!!

          kiro_of_the_day написа:
          Това е предложил днес Цветан Цветанов съобщиха по Дарик радио. Скоро очаквам да предложи полицаите първо да стрелят, а после да предупреждават.Или първо да бият, а после да те питат кой си и какъв си.
          Да внесе проект за изменение на Закона и тогава да приказва пред парламента защо точно го иска и как си го представя.Да поизчака да му набият канчето от европейската комисия или да му намекнат, че е Уеко неподготвен и тогава.Ама то от "секретарка" на главния секретар е малко кофти да се нагърбиш с министерски задължения.
          ЗДПЧл. 186.(7) (Нова - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г., изм. и доп. - ДВ, бр. 105 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г., предишна ал. 4, изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г., доп. - ДВ, бр. 69 от 2008 г.) Издаден фиш, глобата по който не е платена доброволно в 7-дневен срок от датата на издаването му, се смята за влязло в сила наказателно постановление и се изпраща за събиране на публичния изпълнител.Чл. 190.(3) (Нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) Наложеното наказание "глоба" се заплаща в едномесечен срок от влизането в сила на наказателното постановление или съдебното решение или определение на съда при обжалване.
          И ... лошо няма, но ако, и когато се наложи да връщат, да е с полагащата се лихва, както и известен процент наказателна такава.
          .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
          www.cyxap.com

          Коментар


            #6
            Malone написа:
            И ... лошо няма, но ако, и когато се наложи да връщат, да е с полагащата се лихва, както и известен процент наказателна такава.
            Точно.Иначе всяка грешка на новото правителство се радва на специално внимание във форума и дори на нова тема. Разкритите десетки далавери на предишните никой не го интересуват...
            The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

            Коментар


              #7
              style34 написа:
              Malone написа:
              И ... лошо няма, но ако, и когато се наложи да връщат, да е с полагащата се лихва, както и известен процент наказателна такава.
              Точно.Иначе всяка грешка на новото правителство се радва на специално внимание във форума и дори на нова тема. Разкритите десетки далавери на предишните никой не го интересуват...
              Мен лично повече ме интересува какво прави новото правителство и как го прави защото, мисля че малко хора си дават сметка, че в това правителство са най-големите надежди и ако то се провали не искам да си мисля какво ще се случи в тази държава !
              Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD, 16V m-jet '04
              Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD '04; Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD '01; Ex Fiat Coupe 2.0 '95; Ex Fiat Tipo 1.6 i.e. '93; Ex Fiat 131 Mirafiori 1.4 i.e. '82; Ex Opel Vectra C 1.9 CDTI '05 Elegance, Automatic

              Коментар


                #8
                Като видя някой от предишните в затвора, ще ме заинтересуват. Те и предните така разкриваха, разкриваха и какво?Като разкриха Р.Овч. и кво (за предните говоря) ? Преместиха му го от единия крачол в другия.Че и тез... като видя двама трима зад решетките, може и да им повярвам.

                Коментар


                  #9
                  style34 написа:
                  Malone написа:
                  И ... лошо няма, но ако, и когато се наложи да връщат, да е с полагащата се лихва, както и известен процент наказателна такава.
                  Точно.Иначе всяка грешка на новото правителство се радва на специално внимание във форума и дори на нова тема. Разкритите десетки далавери на предишните никой не го интересуват...
                  Кои са тия разкрити десетки далавери че нещо не се сещам да има нещо разкрито още!? Когато има влезли в сила присъди - тогава пак ще говорим. А си позволих да пусна нова тема, защото това все пак е предимно автомобилен форум, ако не си забелязал и потребителите му евентуално биха се заинтересували от това как и кога би трябвало да си плащат глобите.
                  VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                  VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                  VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                  VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                  Нека Силата на бъде с Нас...

                  Коментар


                    #10
                    kiro_of_the_day написа:
                    А си позволих да пусна нова тема, защото това все пак е предимно автомобилен форум, ако не си забелязал и потребителите му евентуално биха се заинтересували от това как и кога би трябвало да си плащат глобите.
                    Ааа, автомобилен ли е този форум наистина? По същата логика щом чакаш присъди, дай да изчакаме да го приемат това предложение и тогава да го коментираме?!
                    The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                    Коментар


                      #11
                      Immortal написа:
                      Мисля, че ако наистина е така, трябва да се даде на конституционния съд като противоконституционен текст.Все едно да те осъдят несправедливо - първо излежаваш, и тогава обжалваш. Абсолютно същото е.
                      Че то каква е разликата от сега...Последния път когато ми написаха акт преди идна година и отивам да си взема талона с наказателното постановление в КАТ, отказаха да ми го дадата без да си платя на касата в КАТ - иначе си карай без талон с изтекър акт и като те гепят айде пак акт....После ако искаш обжалвай и ако ти падне акта чакай държавата да ти върне пари Тази власт вече започва да мирише на малоумие....изцяло неадекватни решения и предложения насочени СРЕЩУ избирателите им

                      Коментар


                        #12
                        Buch написа:
                        Immortal написа:
                        Мисля, че ако наистина е така, трябва да се даде на конституционния съд като противоконституционен текст.Все едно да те осъдят несправедливо - първо излежаваш, и тогава обжалваш. Абсолютно същото е.
                        Че то каква е разликата от сега...Последния път когато ми написаха акт преди идна година и отивам да си взема талона с наказателното постановление в КАТ, отказаха да ми го дадата без да си платя на касата в КАТ - иначе си карай без талон с изтекър акт и като те гепят айде пак акт....После ако искаш обжалвай и ако ти падне акта чакай държавата да ти върне пари Тази власт вече започва да мирише на малоумие....изцяло неадекватни решения и предложения насочени СРЕЩУ избирателите им
                        Нещо си в грешка.Талона не се взима когато си взимаш наказателното постановление, а когато си платиш глобата. Никой не те кара да я плащаш веднага, има 1 месец срок да го направиш.След като си получиш наказателното постановление, в 7 дневен срок можеш да го обжалваш, като ако го направиш, акта ти се удължава безсрочно, докато мине делото. След изхода на делото, ако си го спечелил ти връщат талона, ако не - започва да тече 1-месечния срок за плащане, и след като платиш, ти връщат талона.Акта не се обжалва, обжалва се наказателното постановление.

                        Коментар


                          #13
                          Immortal написа:
                          Buch написа:
                          Immortal написа:
                          Мисля, че ако наистина е така, трябва да се даде на конституционния съд като противоконституционен текст.Все едно да те осъдят несправедливо - първо излежаваш, и тогава обжалваш. Абсолютно същото е.
                          Че то каква е разликата от сега...Последния път когато ми написаха акт преди идна година и отивам да си взема талона с наказателното постановление в КАТ, отказаха да ми го дадата без да си платя на касата в КАТ - иначе си карай без талон с изтекър акт и като те гепят айде пак акт....После ако искаш обжалвай и ако ти падне акта чакай държавата да ти върне пари Тази власт вече започва да мирише на малоумие....изцяло неадекватни решения и предложения насочени СРЕЩУ избирателите им
                          Нещо си в грешка.Талона не се взима когато си взимаш наказателното постановление, а когато си платиш глобата. Никой не те кара да я плащаш веднага, има 1 месец срок да го направиш.След като си получиш наказателното постановление, в 7 дневен срок можеш да го обжалваш, като ако го направиш, акта ти се удължава безсрочно, докато мине делото. След изхода на делото, ако си го спечелил ти връщат талона, ако не - започва да тече 1-месечния срок за плащане, и след като платиш, ти връщат талона.Акта не се обжалва, обжалва се наказателното постановление.
                          много добре знам как се прави първо се пише възражение в съответния срок до началника КАТ където са ти написали акта.....после като си вземеш наказателното постановлениеа обжалваш него в законови срокове, само че за да го вземеш трябва да си платиш първо глобата....явно не се изразих правилно...така ме изрекетираха мене......Как ще обжалваш нещо без да ти го дадат и да си запознат с текста? Тогава поисках да ми удължат акта, на което отново ми отказах! На въпроса ми тогава когато ги питах ми отговориха "Ако не престана с глупостите ми ще ме изтипосат на екраните в КАТ" - някакъв нагъл шапкар, който със сигурност не познава добре закона :D

                          Коментар


                            #14
                            по-голяма дивотия не бях чувал,първо те вкарват затвора,пък това водят разследване дали си виновен тъй било във Франция....пука ми къде как е,когато направят законите като закони и намерят начин да контролират спазването им,тогава да мислят как да си пълнят хазната кретените
                            ex.Мареа ТД100

                            Коментар


                              #15
                              paralesa написа:
                              по-голяма дивотия не бях чувал,първо те вкарват затвора,пък това водят разследване дали си виновен
                              Ще бъде супер, защото ще вкарат 240 души в панделата, а те после нека доказват, че не са виновни
                              Alfa 159 SW 2.4 Ti
                              Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                              "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                              Коментар

                              Working...
                              X