Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Администратори на лични данни

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Миналата година бях извикан в Енергото да си получа едни 50лв внесени 2000 г принудително тогава . Искаха ни да внесем такса предварително на сума равна на ползваната електроенергия за два месеца. Тогава мъркахме но никой не ни чуваше.Сега ги погнаха да ни върнат парите. Отидох да си ги получа, но ми поискаха личната карта да я преснемат иначе не ми дават парите . Аз отказах излязох си и след два часа отново отидох . Казах на гишето ,че току що идвам от полицията от паспортна служба и там са ми казали да си дам картата да я преснемат и после веднага да отида в паспортна служба и подам жалба . Тогава те ще пратят техни хора да направят акт за неправомерно изпалзване на личната ми карта .Касиерката замръзна на гишето и веднага се обади на шефа си . Той дойде и за да замаже положението взе да и се кара ,че щом ми връщат пари не им трябва да ми преснимат картата . Преснимането е само за нови абонати които си откриват нови електромери. И по интересното е, че шефа им ме извика и с много мек тон взе да ме моли да бъда така добър да не ходя да подавам жалба в полицията . Значи с една дума човек ако се поопъне на някой места може и да му мине номера . :D
    Фиат Панда 1.2 2006година
    Синджира си идва ,а козата я няма...

    Коментар


      #17
      crush написа:
      Във всяка една държава от ЕС ти искат и личната карта и като не я представиш не можеш да платиш с картата. Аз даже съм се карал с тия от Технополис, че не ми я искат. А и повярвай ми те не са от онези умните, които с един поглед ще запомнят всичките ти данни. По-скоро има друга схема за източване на карти и то без да ви се знае пин кода, при интерес ще ви я кажа, за да се предпазвате по-добре.
      Е те такова нещо няма или само си чувал. Единствено ти искат документ за самоличност когато ползваш кредитна карта която е без пин код и то по усмотрение на касиера или когато сумата е по голяма. А в някои супермаркети където там няма и касиер и сам си маркираш стоката няма как и да ти я поискат. Е може би ще се оправдаеш че са наслагали достатъчно камери. Ама върви търси някого по снимка в един град като Лондон например. Те всъщност всички кредите са застраховани май. При покупка на стока с гаранция примерно фото камера не са ми искали и име.Попълват ти гаранционната карта и ти защипват за нея касовата бележка и толкова по въпроса. Дадох пример с камера закупена в Италия щото ми се наложи да им ползвам гаранцията тука в България и нямах никакви проблеми даже ми подмениха камерата с нова. Единствено при закопуване на СИМ карта за телефон проверката е пълна. Бе те на автомобилите не вписват номерата на двигателя и си правиш един договор на хвърчащ лист и се оправяш. А у нас кьораво и сакато иска да борави с лични данни. И малко извън твоето мнения . Как си обяснявате на пример прословутите телефонни измами. От къде ще ми знаят номера на мобилния и че живея примерно в Каспичан, че да са толкова бързи да си вземат паричките ако лапна въдицата. Как така се получи че набраха моя телефон и понеже пътувах и се разпадна връзката няма и след минута набраха жената ама и пак стана гаф с мрежата а после и сина който си беше в къщи. Пак в рамките на няколко минути после по справка. И трите телефона са служебни и не са с поредни номера. Обяснението е просто някой подава информация както казва не любим на мен политик ’’пробив в системата’’. Да една верига е толкова здрава колкото е най слабото и звено. И колото повече са звената толкова повече вероятноста да има повече калпави е по голяма. За какво му е на Сульо в енергото да ми има данните че да ми открива пост например. Ми тя къщата няма да се премести я. Като не си го платя ще ме резнат. А ако реша да я продам пак аз ще имам проблеми. Тъй че имащите право да събират такива данни трябва да е ограничен. Полиция прокуратура и не се сещам още за в момента койно сигурно има. Но като ти трябва някаква информация за дадено лице примерно правиш си запитване до тези органи обясняваш защо ти е нужно и те преценяват дали да ти ги дадът.
      BRAVA 1.4 12v - 1998г.


      http://vbox7.com/play:124bedab

      Коментар


        #18
        В енергото правят още по голяма глупост при откриване на пост ти правят и копие на нотариалния акт !!!!!!Докато чаках тогава на другото гише се водеше спор ,че един човек искаше да заплати тока на негови комшии които са на работа в Испания но му отказаха без присъствието на собственика да представи акта. Просто тия хорица дето са отишли в Испания са пуснали семейство на квартира в къщата си и се разбрали с комшията си той да заплаща тока и водата и да прибира наема .Става дума за съседно село Александрово.И в неговия случай бяха спрели тока в къщата докато собственика не дойде и си открие партида .Абе с една дума никаква оправия...
        Фиат Панда 1.2 2006година
        Синджира си идва ,а козата я няма...

        Коментар

        Working...
        X