Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с УСБ ТВ тунер Асус

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с УСБ ТВ тунер Асус

    Обзаведох се с такова чудо и от самото начало възникна проблем. Инсталирах го, инсталирах и програмата ТоталМедиа 3.5 с която върви към него. Минавам през всички настройки - намира канали даже се гледат на малко контролно екранче в момента в който пусна да гледам ми дава грешка : Устройстовото не е активно или се използва от друга програма и ме съветва да спра другата програма и да опитам пак. Това се получава и на стационарния компютър и на лаптопа. Благодаря предварително на всички помогнали със съвет.

    #2
    Потърси по чужди сайтове, какъв е микропроцесорът на устройството и изтегли драйвър за него. Тогава опитай да го подкараш с програмката, която е на диска. Ако не става пак се порови за да намериш работеш софтуер. Аз специално използвам Fly2000TV. Тази програмка работи с много тунери. Прибегнах до нея след, като имах проблеми с моят Асус, който за разлика от твоят е изпълнение за вграждане на PCI слот. Фен съм на марката, но за тунери хич не ги бива явно. :D
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    Коментар


      #3
      Проблема явно не е в драйвери защото с Chris TV работи без проблеми само че ми се губят някой екстри. На Асус имах едно дъно работи близо година почти денонощно. Спрях го за седмица и повече не тръгна Сега тормозя Гигабайт над 1 година по този начин да видим колко ще издържи.

      Коментар


        #4
        Точния модел на устройството е ... ?
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          #5
          По-новите модели на дънните платки си имат брояч на POH, който брояч стигне ли до 0 - дънцето си умирга, като стой, че гледай. Звуча еретично, но е вярно. Подла китайска постъпка за по-честа подмяна... Същото е и с батериите на по-новите лаптопи - като стигнат 0 - дори подмяна на елементите не оправя нещата.
          Steliyan's Life!
          FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

          Коментар


            #6
            @jenshen73 - След кратка справка какво е POH, открих, че е power-on hours, т.е. броя часове, през които е било включено устройството...И аз като vladim ползвам FLY2000TV... работи с какви ли не тунери, дистанционни и т.н. Дори добави някои екстри към моя тунер, които през оригиналната му програма ги нямаше. Моя обаче е AVer, на PCI слот.

            Коментар


              #7
              @immortal: Да POH e часове работа И да - ASUS дънцата + LI-Ion батериите на лаптопите от ново поколение имат точно такива броячи. Всенародният бедняшки дявол поне за лаптопите е измислил (за повечето батерии, но не всички) тулове за ресет на чиповете или директна подмяна (някои тонер касети са на същия принцип - тонер да почерниш цяла нация, но не печати). За дънните платки обаче е голям зор, щото там не се знае къде се крие гадинката. На АСУС обикновено е в някой от i2c чиповете с надпис ASUS на него... или скрит в някой i/o контролер пак с надпис ASUS... USB тунерите им имат някои бъгове, но... аз отдавна съм с отказал от тея устройства, щото един 21" телевизор е на цената на читав PCI тунер...
              Steliyan's Life!
              FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

              Коментар


                #8
                Абе читавите може и да са колкото телевизор, ама моя струваше 80 лв и е сложен на един комп, който и без това се ползва само за сървър на домашната мрежа - на него са закачени принтерите и скенера, както и се ползва за бакъп на работните директории. И вместо да стои на скрийнсейвър или да му е изключен монитора - бърбори новини и други подобни...

                Коментар

                Working...
                X