Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мъка-а-а-а!Нямам вече Пунто!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Re: Мъка-а-а-а!Нямам вече Пунто!

    аз затова съм с евро сонда, изключа ли от контакт нема газ ... само бендзин
    Bravo GT 1.8

    Коментар


      #17
      Re: Мъка-а-а-а!Нямам вече Пунто!

      zloben9000 написа:
      аз затова съм с евро сонда, изключа ли от контакт нема газ ... само бендзин
      Fiat Tipo 1.4 ЕX Alfa Romeo 156 2.0 Selespeed EX Alfa Romeo 156 2.4 JTD ЕX...NOW:Alfa Romeo 166 2.4 JTD Remaped, MERCEDES-BENZ E220 CDI AVANTGADRE

      Коментар


        #18
        Suppish написа:
        gelew написа:
        Immortal написа:
        На мен пък тук ми е момента да се замисля и да си купя пожарогасител. Възможно най-голям.Огромни съболезнования, колега.Сега като се замисля, знам за две коли, които са се запалвали - и двете ФИАТ - на единия комшия ФИАТ 125Р (полски), а на другия - едно УНО.На полския фиат само кабели му бяха изгорели, и го оправиха, но уното - за части отиде.Едно време със Ситроена съм бил пред запалване, но се разминах. Спукал се поплавъка на карбуратора, хвърля от дет’ намери бензин върху двигателя, целия се беше олял с бензин като отворих капака... просто ми замириса на бензин, и веднага угасих, спрях по инерция и отворих да видя какво става...Лош късмет!
        колега точно и аз се замислих че трябва да си купя пожарогасител ...
        В тази ситуация сте ми много интересни като започнете да давате напътствия кой какъв шофьор е, а самите вие не сте изрядни Поздрави.
        Колега, веднага снимка на багажника с налично вътре - аптечка, пожарогасител, жилетка, триъгълник, изрядно напомпана резервна гума!Аз си взех, 16лв от илиенци, прахов, пълнещ се. За 16лв....нищо не са.Въпроса е че дизела не би се запалил толкова лесно. Виж докато карах типо на газ и бензин...и си спомням че нямах изряден пожарогасител а некъв спрей....тръпки ме побиват.
        Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
        Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

        Коментар


          #19
          Ужасна случка, много съжелявам колега! Дано се оправят повредите, ако е само жици мисля че накой къдърен майстор ще ти ги възстанови.
          Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
          Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
          http://www.keepfighting.ms

          Коментар


            #20
            колега точно и аз се замислих че трябва да си купя пожарогасител ...
            В тази ситуация сте ми много интересни като започнете да давате напътствия кой какъв шофьор е, а самите вие не сте изрядни Поздрави.
            Колега, веднага снимка на багажника с налично вътре - аптечка, пожарогасител, жилетка, триъгълник, изрядно напомпана резервна гума!Аз си взех, 16лв от илиенци, прахов, пълнещ се. За 16лв....нищо не са.Въпроса е че дизела не би се запалил толкова лесно. Виж докато карах типо на газ и бензин...и си спомням че нямах изряден пожарогасител а некъв спрей....тръпки ме побиват.
            Аз видях как с 2-3 пожарогаситела точно от тая цена колата си изгоря. Тея дето ги продават по Илиянци и друготе позари неструват за нищо.
            Ex. Fiat Marea 1,6-16V,98g.
            Ex.Opel Astra

            Коментар


              #21
              Съжалявам колега.. все пак добре че не ти се е случило я в движние, я по друго време!! Огъня тръгва или от инсталация или от бензин.. докато не се спре бензина или не се махне масата не може да бъде овладян пожара особено ако се пръска на поразия а не в основата на пламъка!!
              ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
              // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

              Коментар


                #22
                Съболезнования колега искренни.И а зсе замислих, че 3 пъти се къса едно прегоряо маркуче за бензина и още не съм го сменил. Още довечера ще го направя!
                VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                Нека Силата на бъде с Нас...

                Коментар


                  #23
                  И аз съжалявам колега. Лош късмет. Какво друго да кажа ?...Все пак - горе главата. Писал съм нещо в подписа си. Прочети го и знай, че е така.Желая ти повече късмет.
                  A17DTС/S
                  Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                  Коментар


                    #24
                    лошото е,че стане ли белята пътища мнооого,но уви...Дано да успее за скрап да и вземеш нещо и да можеш да си позволиш друга,че нямаш ли парички,свикнеш ли с кола,без нея е гадно... А ако е от газта,радвай се,че не е станалото най-лошото,наскоро четох за гръмнали бутилки...Сашо(SilenceR) не се плаши,то ако ти е писано да се запалиш,може да и цигарата докато си пали човек да се подпали Има толкова други неща по един автомобил,които могат да причинят инциденти,че една повече или по-малко май е все тая
                    ex.Мареа ТД100

                    Коментар


                      #25
                      Благодаря ви,колеги за искреното съчувствие!Яд ме е,че винаги съм си поддържал колата технически изправна,а ми се случи това.Сигурен съм,че нещо е станало с газовата.Най-вероятно или се е скъсал,или се е спукал маркуча след изпарителя.Облака газ,който излезе изпод капака не може да се появи току-така.Вярвайте ми,че и пет пожарогасителя да имате няма да помогнат.Както и да е-стига съм ви занимавал с това.Бъдете живи и здрави,все така всеотдайни и на никого да не се случва подобно нещо.Очаквайте разпродажба на това,което остана от колата.Благодаря ви още веднъж!
                      PUNTО 1.7 ТД ELX/умря,горкото/
                      Проблема не е от бобината,а от магарето в кабината!

                      Коментар


                        #26
                        Колега Знам Какво Ти Е !Миналата Година Пак По Това Време Имах Един Спортен Жигул!Мн здрав беше хем 4х4 хем "драгстер" Yellow_Flash_Colorz_PDT_05 И се скъсаха маркучите за горивото и изгоря пред очите ми ! Yellow_Flash_Colorz_PDT_27 Така че колего знам какво ти е ! Мъка !
                        Мерцедеси Мерцедеси За Метреси И Принцеси..Шевролети Кабриолети Всичките Със Джанти Лети..Фаровете Са Ксенон...Музиката CD-ROM,Телевизор във колата те тава ми е мечтата

                        Коментар


                          #27
                          Много кофти случка ... но важното е ,че си жив и здрав ... а за запалването един форд на съсед така пламна ... при него нямало вода изпарителя се пръснал и колата пламнала ...
                          Fiat Punto 1.4 gt turbo
                          Ford Fiesta 1.3 new port

                          Коментар


                            #28
                            Много неприятна случка.Аз съм виждал няколко коли да горят, като едната я видях почти от самото начало - още преди да отвори капака за да гаси.За да се изгаси запалена кола с автомобилен пойарогасител, трябва огъня да е много малък. Тези пожарогасители са много слаби и краткотрайни.Ако ти се запали по двигателя някъде, докато го разбереш и в повечето случай е късно- огъня се е разрастнал. Каква грешка правят хората като им се запали колата под капака. Огъня си гори под капака но вече е изгорил повечето кислород и огъня е слаб. Човека не може да разбере колко е силен огъня под капака и смело отваря капака колкото се може по на високо за да му е удобно да пръска с пожарогасителчето. И в този момент се получава коминен ефект - загретият въздух и пушеци бягат нагоре а отдолу влиза свеж въздух. В този момент пламъците стават по 3 - 4 - 5 метра. Човека се уплашва дори може да му е поопърлена главата, дръпва се на зад , пуска капака, капака като падне се заключва, човека се мъчи да го отвори, мотка се, влиза в колата, отваря капака от ръчката под волана и пак отива да гаси. ако се запали при двигателя, се отваря леко капака, колкото да може да се промуши пожарогасителя, и се пръска в областта на пожара, без да се отваря капака напълно - но пак няма гаранция че автомобилен пожрогасител ще те спаси.Чоевка от горният пример, пръска с един пожарогасител и нищо не направи, но от един строеж на близо дойде някъкъв с голям пожарогасител - дето стоят по сградите. Не знам този пожарогасител дали беше полупразен , но за около 5 - 7 секунди свърши, но за сметка на товва имаше много голям дебит и изгаси големите пламъци, и след това дойде пожарната.
                            Bravo JTD 105 '98

                            Коментар


                              #29
                              Ужасна случка
                              Теоритиците си лаят, голфа си върви!

                              Коментар


                                #30
                                кола

                                съжалявам колега гадна работа сигурно нещо по маркучитуе се е сцепило и е излизала газта от там ако е била топла или някоя жица нещо да е дала изкра дано не ни се случва поне застрахована ли е
                                КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                                Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                                http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                                Коментар

                                Working...
                                X