Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат и всички останали :)

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат и всички останали :)

    Така искам да изкажа моето възхищение към толко уплюваните коли ФИАТ ( разбивала се предницата небили издръжливи ) и всякви други глупости!Карам фиат браво ЖТД, смея да твърдя, че го тормозя наистина много, колата за близо 40 хиляди километра навтртяни доста вандалски съм и сменил 1 тампон на носача 2 биалетки и 1 курмилен накрайник - всичко на всико 50 лв :D И там стандартните консумативи масло и филтри.Баща ми е фен на френските коли(преди бравото се колебаех между него и пежо 206) Баща ми цял живот кара пежа и ситруени, неговите коли са гледани в отуризирани сервизи и той кара каде каде по нормално от мен, а френските му коли все стигаха до сервиз! Четох из форумите за френски коли - мммммм да те всички влизат редовно в бокса Поинтересувах се да сменя бравото за някой опел - разбрах ,че опел ги продавали със телоподаващо в багажника че като сменя маслото да сменя и праговете и веждите :D :D За форд - москвич не ми се кара Комшията кара бмв 525 тдс 143 коня - до 140 седи на повече от 2 коли растояние от бравото, 3 пъти ги пускаме и 3те пути не му достига животец - накрая прегря бмв то от там в серивз и няма да ви казвам, сумата небеше малкаа сервиза небеше уторизиран за бмв а гледам само "хубавите" бмв та бяха там :D Мерцедес няма да ги обсъждам - те нямат никакво развитие по таблото си 20 години сядаш и всеки път е сдялано с теслата от пиян немец, да не говориме, че зимно време само чакаш с въжето някой да те затегли до главния път В общи линии наистина се радвам, че избрах фиат! Ако имам финансова възможност с най-голямо удоволствие бих карал новото браво
    мненията и ГЪЗовете много си приличат - всеки го има ама не винаги е уместно да го показва

    #2
    Е то на новото Браво много хора му се точат ама все още за жалост малко могат да си го позволят.
    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

    Коментар


      #3
      Не бих се съгласила с голяма част от изказването ти - но ще кажа само това: Покупката на кола втора употреба е голяма доза късмет. Радвай се, че си попаднал на читав екземпляр, иначе сигурно щеше да плюеш фиат в някой друг форум
      Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

      Коментар


        #4
        ele написа:
        Не бих се съгласила с голяма част от изказването ти - но ще кажа само това: Покупката на кола втора употреба е голяма доза късмет. Радвай се, че си попаднал на читав екземпляр, иначе сигурно щеше да плюеш фиат в някой друг форум
        Стига с тия късмети и тем подобни врели-некипели,истината е че Фиат си е доста здрава и хубава кола , факт е че прахвалените немски каски се чупят не по-малко от Фиат даже някои се чупят много повече,в нащо семейство са минали 5 броя фиатки и досега да чукна на дърво с нито една не сме имали пролем не мисля че и с 5те сме го уцелили на късмет , как мислиш , откакто ние караме фиат през това време много наши познати си изядоха нервите с такам прехвалените голфове , опели и т.н.
        forza la FIAT
        http://gorata.net/f.php?f=dani_bravo

        Коментар


          #5
          Ми то така де кола и жена на късмет .
          Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
          Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

          Коментар


            #6
            Че хубави - хубава, ама за здрави - не са чак толкова здрави. Пък и веднага мога да ти дам пример на хванали се за косите мои познати с фиат, и доволни и предоволни с голфове. както и да го погледнете - стара кола, важното да е била поддържана - останалото е късмет.
            Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

            Коментар


              #7
              ele написа:
              Че хубави - хубава, ама за здрави - не са чак толкова здрави. Пък и веднага мога да ти дам пример на хванали се за косите мои познати с фиат, и доволни и предоволни с голфове. както и да го погледнете - стара кола, важното да е била поддържана - останалото е късмет.
              Пак повтарям , немските каски в никой случай не са по-здрави от наще фиатки , и като казвам тези приказки не ги казвам на изуст ами имам база за сравнение,не съм от онези дето са чули мита за италианските макарони и т.н.
              forza la FIAT
              http://gorata.net/f.php?f=dani_bravo

              Коментар


                #8
                Извинявай ама голфовете седалките са им като 2 талашотени даски с плат да не говориме, че са осветени само на часовниците на километража, за всичко останло караш на напипване , не съм видял човек който да не е хвалил голф, и след като се е сдобил с него да продължава да го хвали : :D
                мненията и ГЪЗовете много си приличат - всеки го има ама не винаги е уместно да го показва

                Коментар


                  #9
                  Абе Фолксфагените и ФИАТ-ите е както с процесорите. Можеш да си купиш Интел, ма можеш и АМД който е по-ефтин, грее по-вече (ба*и термостатите), ма изчислява не позле от Интелски...

                  Коментар


                    #10
                    Май не е много тук мястото ама аз да си кажа. В неделя за първи път завидях на един ситроен. Бяхме малко по туризъм и спряхме на шосето до едни полянки. Извън шосето - оффроуд. Наоколо едни хубави полянки - страхотно за пикник. Разходихме се малко да разгледаме, разни коли се промъкнали до полянките, кой както може. А пък аз само гледам пътеките и си мърморя че тук с моя фиат няма да стъпя. И по едно време гледам покрай мен се носи някакъв ситроен. Да обаче ситроенът си вдигнал купето и станал като джип. Може да ходи по всякакви копки и бабунки. Ау-у-у-у-у направо си му завидях. За пръв и последен път. Успокоявам се че Фиата е интелигентна кола и се кара само по интелигентни пътища.
                    Bravo 1.6 / 16

                    Коментар


                      #11
                      Дамммм то направо на интелигенция лъха от тез Фиати ,все едно съм в Парламента(само интелигенция там)
                      Толкова е лесно да поправяш другите. Толкова е трудно да поправяш себе си

                      Коментар


                        #12
                        Фиат се оплюва обикновено от хора, които не го познават. Личния ми опит говори, че компромисите направени при фиат не са живото застрашаващи и на не чак толкова отговорни места. Не така стои въпросът при други автомобили. Писал съм го и в друга тема - БМВ мисля че 5-та серия беше - кормилна рейка поставена отдолу и кормилен накрайник на нивото на шарнира. Един камък и си без управление. Просто е излишно да се пише тази марка това онази онова! Всички имат предимства и недостатъци! Фиат имат и поточни линии за производство на автомобили, ползвани от други компании. Ако са такива балъци как се задържат на пазара На подобни думи, че фиат не става не трябва да се обръща внимание - те са несериозни. А покупката на автомобил на старо си е късмет, и няма общо с марката автомобил.
                        Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                        Коментар


                          #13
                          Типото го карам вече година и половина и нямам никакви оплаквания от колицата и то какви тръгвания и правя За 30 000 км съм сменял само един кормилен накрайник накладки и един датчик консумативите не ги смятам но определено много хора плюят по Фиат не им били здрави предниците калпави им били електрониките и така нататък ... Който говори такива неща значи си няма хабер от коли. Ако имах пари бих си взел новото Браво
                          Теоритиците си лаят, голфа си върви!

                          Коментар


                            #14
                            И аз съм на мнение, че покупката на стара кола си е късмет. Колега AthlonXP ако беше си купил ФИАТ, като моя едва ли щеше да си толкова доволен. Аз на моя за 4 години и кам 40 к. какво ли не му смених (включително и скорости). Ако се осланям на опита ми най хубавата кола която сме имали в цялата рода за последните 10 тина години. Това е БМВ 318i от 91г. и едно АУДИ 80 на което майстора е умрял преди десетилетия просто щото е набор 86 и още го търкалят с пълна сила. Та аз съм първият (в родата) който си купи ФИАТ, и то защото просто от малък съм влюбен в тези коли, никога няма да забравя колко се радвах на сладурите 126П и след това на Купе и т.н. След мен (около годиа след това и братовчед ми си купи, аз Пунто той Брава.) Ако на всички други колите се търкалят наще не спират да се чупят!!! - но лош късмет. Както каза колегата Danchojn всичко има предимства и недстатъци, а да оцелиш добра кола си е до късмет.
                            FIAT Punto 1.6ELX 90hp. 94 г.

                            Коментар


                              #15
                              Състоянието и качествата на една 10+ годишна кола втора употреба от популярните марки (фиат, опел, форд, фолксваген, рено, пежо...) зависят най-вече от това как предишния собственик е експлоатирал автомобила.
                              Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                              Коментар

                              Working...
                              X